Of! iyi niyetli olmaktan sıkıldım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MYLXIXGHT tarafından 27 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : MYLXIXGHT
  1. MYLXIXGHT

MYLXIXGHT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya şu bi hafta içinde sıkıldım aynı şeyi yaşamaktan. prensip olarak hoşgörülü olmaya vekalp kırmamaya çalışiyorum ama hep ben kırılıyorum.insanlar mı değişti yoksa hep kendi doğrularını kavga edersesine kabullendirmek isteyen burnu havada ama aslında bi hiç olnlar yoksa bunlar yanlızca benimi buluyo anlayamıyorum. olay 1- birlikte arkadaşlarla kahvaltıya gittik organizasyonu ben yaptım bi arkadaş çok uyumsuz ama ben sırf onun üzülmemsi için dışta kalmaması için sürekli ilgilendim ama benden kaynaklanmayan bi karışıklık nedeniyle bütün iyi niyetim rağmen küstü ve ben ona hiçbişey sölemedim ve eve gelince sinirden ağladım agresif cevaplar verdi bende ökemi belli etseydim dedim ama işte yapmadım.olay 2 bu olay daha etkisini yitirmeden bugün okulda bazı müdürden müdür sürekli kendini öven bikaç öğretmen arkadaşla sohbet ettim ya arkadaş nerdeyse kendi fikrini kabüllenmem için benim le kavga etcekti. ve sonra tam konuşma esnasında bana ters cevaplar verdi. onlardan küçüğüm ama sonunçta kariyer olarak aynıyız bi üsütünlük savaşına girip bana öğrencilerine davrandıkları gibi davranmalarını hazmedemedim neden saygı sınırlarımı zorlayıp bende öfkelenmedim cevap vermedim diye kızıyorum neden insanlar bukadar anlayışsız yaaa eşime anlattım olayı ama hala hazmedemiyorum cevap verseydim diye. yaa ne biliyim kötüyüm insanlar ne kadar rahat kalp kırıyo yani bende mi kırmalıyım artık ezilmemezk için üffffff

Son düzenleme: 27 Mayıs 2009
  2. 27 Mayıs 2009
  3. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    sizde mesafeli durun o kişilerle...

4. 27 Mayıs 2009
  5. MYLXIXGHT

MYLXIXGHT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende öle düşünüyorum zaten ama içten içe nekadar aptalım niye cevap vermedim diye içten içe yiyorum kendimi

6. 27 Mayıs 2009
  7. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    sende öyle yap kendini ezdirme.......

Son düzenleme: 28 Mayıs 2009
  8. 28 Mayıs 2009
  9. MYLXIXGHT

MYLXIXGHT Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    samimi değilim.ama gün içerisnde aynı ortamdayız. sanırım aynı ortamda olmam da sakıncalı

10. 28 Mayıs 2009
  11. Pili

Pili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    eskiden susmak altın miş bir değeri varmiş senin yaptıyın bu insanlar için gecerli deyil

12. 28 Mayıs 2009
  13. ifrit

ifrit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tarzınız veya kişilğine aykırı gelebilir ama.
    insanın bir yanı dinginken bir kısmı dalgalı olmalı. yani hep sus hep suss bunlar içinizde bircok hazımsızlık yaratan olayları biriktiricek.
    bak şimdiden 2 tane olay için hırslısınız. keşke o saniyede. arkadasınıza ne diyosun sen be dengesiz.benim sayemde burdasın deseydin.
    2.olaydada hocam ben öğrenciniz değilim.bu fikirlerde size ailt.ben kabul etmek zorunda değilim. diye terleseydiniz.
    neyse geçmişi boşverelim.
    ama bundan sonrasında kendinize söz vermelisiniz kendinizi koruyacağınıza dair. siz kendinizi korumazsanız hiiiiiiiiç kimse ay bu hatun kırılırmı üzülürmü düşünmezzzz:nazar:

14. 28 Mayıs 2009
  15. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ınsanın yapısında,doğasında vardır bu kargaşa..Hak mefhumu hayatımız da çok büyük rol oynuyor,sizin yapmanız gereken de bu hakları göz önünde bulundurarak,kendinizi sağlam bir duruş ve açık bir dil ile savunmanız..Allah cc hepimize akıl ve hayat vermiş,susmak ve hatalara göz yummak erdem dir lakin bu sizi üzecek yıpratacak kalbinizi kıracaksa,aile yaşamınızı negatif etkileyecekse konuşmayı ve düşündüklerinizi sıcağı sıcağına belirtmeyi deneyin..
    Çünkü herkes sizin kadar hassas ve yumuşak yürekli değil ki,sözlerimle karşımdakinin kalbini kırdım mı,onu yaraladım mı,iki günlük dünyada hakkını aldım mı diye kafalarına takmazlar
    Ben her zaman şuna inanıyorum kalp kırmak Allahı kırmaktır,erdemli olmak,gönlü okşamak,tatlı dil ve güler yüz,en büyük ibadetlerden..
    Hepimiz böyle düşünsek bu sorunların hiçbiri yaşanmaz

16. 28 Mayıs 2009
  17. bursefa

bursefa Mutlu olmak istiyor..... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bazen insanın ağzına geliyor söylese kavga çıkacak.. anlayışsız kişilerle aynı ortamda çalışmak biraz sıkıyor insanı.. böyle durumlarda şakayla karışık söylüyorum.. içime atmamış oluyorum tepkimide belirtmiş oluyorum.. tabi anlayana.. içine atma canım... sters yapma boşver... onları değiştiremeyiz...

18. 29 Mayıs 2009
  19. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    güzleim meyve veren ağaç taşlanır. demekki seni kendilerinden daha üstün görüyorlarki böyle üstünlük savaşına giriyorlar. bende aynı şekildeyim snei çok iyi anlıyorum. kendine kızmak yerine umursama inan bana çok daha rahat ediyor insan.
    birincisi öyle kibirlenen burnu havada kişilerle pek muhatap olma onlar hep kendi isteklerini yaptırmaya çalışacaklardır yapmayıncada sinirlenip sana çatacaklardır.
    ikincisi kimseyi takmayacak işini yapacaksın herkesin fikrine saygı duy ama senin fikirlerinede saygı duymaları gerektiğinide özellikle sözlerinle vurgula.
    üçüncü çok zorda kalırsan sende tavrını koy ve lafını söyle çünkü bazı kişiliksizler farklı dilde konuşmayı anlıyorlar ancak.
    hayatında başarılar dilerim.