Of! Yaamak istemiyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve harmless tarafından 27 Eylül 2009 başlatılmıştır.

27 Eylül 2009
    Konu Sahibi : harmless
  1. harmless

harmless Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 17yaşındayım. Össye hazırlanıyorum erkek arkadaşım Hakkaride asker. Benim derdim annemle babam sürekli kavga ediyor ben çok etkileniyorum sürekli ağlıyorum. Sevgilim yanımdayken huzuru onda buluyordum şimdi yapayalnızım. Çok zor durumdayım. Annemide babamıda sevmiyorum onlar beni tek dünyaya getirmişler. Maddi-manevi sürekli kavga,küfür,şiddet. Babam oruçta bile içiyo annem biraz çaresiz.. evde oturup sadece gıybet yapıyor. Samimi arkadaşım yok çok yalnızım. Sürekli kavgalarını duymamak için erkenden yatıyorum :KK43:( :1no2: ilk iyiliğe sinir ilaclarıyla başlayabilirsiniz

Son düzenleme: 27 Eylül 2009
  2. 27 Eylül 2009
  3. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ailede sorunlar problemler..
    malesef kımse ailesını secemıyokı..
    ama suan tek yapmanız gereken kendınızı sınava vermek ıyı bı derece yaparak kendınızı kurtarınız..
    baska care bulamıyom acıkcası..
    erkek arkadasınızda umarım kazasız belasız doner..
    ama suda varkı 17 yasında olaylar basıtte olsa her genc ıcın daha agır gecer..
    bıraz daha sakın ve sabırlı olmalısın ergenlık donemı gecene kadar..
    ve ınan olmek hıc bısıye care degıl..
    ya olmeyıpde yatalak kalırsan ozaman ne yapdım dersın..

4. 27 Eylül 2009
  5. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    sen sınavına konsantre ol...başka hiçbişeyi düşünme

bu senin için bir kurtuluş bence

koskoca insanlar bu saatten sonra laf anlatamayacına göre

kendi hayatını kendin kurtar

6. 2 Ekim 2009
  7. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    öss ye sıkı hazırlan inşallah istediğin okula yazılırsın
    okul basladıktan sonra zaten kurtuluş olucak sıkma canını
    sevdiceğinle evlenip çok mutlu yuvan olur çok güzel bi işin mesleğin olur bi ömür boyu mutlu olursun inşallah :Saruboceq:

8. 2 Ekim 2009
  9. emelime

emelime yarim yarim..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım herkezin ayrı bir derdi var önemli olan dermanlı dertler daha yaşın genç
    sakin ol benim babamda içen biriydi ve içtimi annemi döverdi bizde yatardık babam geldinde annem hep katlandı annneinde sıkıntısını belki öle geçiriyor kendini ilaça verme kendi kafanda hallet düzgün bir arkadaş et kendine ama dost olsun
    güven önce belki seni rahatlatır :Saruboceq:

10. 2 Ekim 2009
  11. esrazey

esrazey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ne olursa olsun onlar senin annenle baban.dünyadaki herkes senin kötülüğünü ister,ama anne baba asla istemez.yanlış düşünüyorsun.
    bu yaşlarda anne ve baba'ya saldırgan.dik başlı olunabiliyor maalesef.senin geçirdiğin süreci anlamayabilirler.
    sen yine de onları anlayışla,ve sabırla karşıla.

12. 2 Ekim 2009
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    soruna değil çözüme odaklanmak gerekir
    "ahh n dertlerim var demek yerine " sorunu belirleyip bir an evvel çözüm aranmalı:lepi:
    sorun belli ailenizdeki çatışmalar sizi etkiliyor. bu üzücü bir durum elbette
    ama öss ye hazırlandıgını belirtmişsin.. demek ki ilerlemekte kararlısın
    her ailede çatışmalar olur.. kimininkinde çok kimininkinde az .. o problem sadece sizin ailenize has değil:teselli:
    derslerine yoğunlaşıp geleceğini kurtarmalısınsüprizzzzz
    ama o gelecek erkek arkadaşın değil,kimileri aile ortamında kurtulmak için kocaya kaçarlar sakın öyle birşeye kalklakötükedihüso
    17 yıldır o ortamda yaşıyorsun, kendi hayatını kurtarmak için sabredeceğin 1 yılın daha varyerimseniben
    zor bir dönem ama Allah hiç kimseye kaldıramayacağı yükü vermezz . aklından çıkarmavereliniortak

14. 4 Ekim 2009
  15. limonilezeytin

limonilezeytin cansın sen canım kocam:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle inşallah sınavda çok başarılı olursun;annenlerin kavgasından dolayı sakın'yaşamak istemiyorum'gibi sözler söyleme:eek:lmaz:ailenlede konuşmayı dene onları değiştiremiyorsan sen hayatına bakıcaksın;önce üniversiteyi kazanabilirsin daha sonra sevdiğinle mutlu bir yuva kurabilirsinvereliniortakiyi şeyler düşün inşallah hayatta herşey istediğin gibi olsun inşallah:Saruboceq:

Son düzenleme: 4 Ekim 2009
  16. 4 Ekim 2009
  17. harmless

harmless Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    süpersin canım :) iyi bir motive oldu..

Allah sevdiği kuluna dert verirmiş.. Ama yalnızken,ablam yanımda yokken onların bu kavgasına tek başıma katlanmak.. çok zor tahammül edemiyorum,keşke erkek arkadaşım yanımda olsaydı o benim dünyam :KK43: İnsan büyüdükçe katlanamıyo artık küçükken oturur bi köşede ağlardım şimdi kendimi heryere savurasım geliyo sinirden. Şu alkolün Allah belasını versin ne diyim.

18. 4 Ekim 2009
  19. mayaiolp

mayaiolp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    17 yaş her genç için zaten çalkantılı bir dönem üstüne bi de aile içi çatışmalar eklenince tam olmuş yani. sen sadece sakin ol kendi geleceğini kurtarmaya bak sınava iyi hazırlan ve sene kaybetmeden bi okul kazan bak gör ozaman neler neler değişecek.