Off anne off baba :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve RoSa tarafından 1 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : RoSa
  1. RoSa

RoSa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kizlar konuya nasil basliyacagimi bilemiyorum 1.5 senedir cok guzel giden ve ciddi dusundugumuz bir iliskimiz var erkek arkadasimla o kadar caliskan efendi iyiki ve bana cok guven veriyor ilk defa karsima guvendigim ve beni cok mutlu eden birisi cikti. Anneme ondan bahsettim bir kac ay once hersey normaldi taki mezhepini ogrenene kadar ben aleviyim erkek arkadasimda suni ama bu ne onun icin neden benim icin farkediyor ve yurtdisinda yasiyoruz boyle seylerin hala bu devirde olmasina aklim almiyor..ilk basta fazla sesini cikartmiyordu annem ama ailesiyle tanistigimi ve ciddilestiigimizi ogrenince tavri cok daha artti surekli ondan ayrilmami yoksa evlatliktan reddedicegini soyledi evlenince evine basmam vs vs ve ben boyle kucuk bisey icin benim icin anlami bile olmayan bisey icin cok mutlu oldugum bir iliskiden kopmak istemiyorum...annem bir haftadir benimle konusmuyor ben evde olmadigim zaman babama birseyler ima edip agliyormus ve babam bizi yuzlestirdi bugun yine ne oldugunu sordu ama soyleyemedim aslinda babam yumusak kalpli birisi onceden ne oldugu farketmez iyi biri oldugu surece derdi annemin dolduruslariyla oda fikrini degistirmisti,,hem arkadaslarim hem erkek arkadadasim babama annemden once bu olayi soylememi istiyor ama ben korkuyorum..babam erkek arkadasim oldugundan suphelendigi icin bana surekli Turkiyeye tasinalim universiteyi orda bitir vsvs seyler diyor..ve bu benim cesaretimi dahada kiliyor ne yapmam gerekiyor onuda bilmiyorum ne ailemden vazgecebilirim nede sevdigim adamdan...fikirlerinize ihtiyacim var ne yapmaliyim?

2. 1 Temmuz 2010
  3. misspinky

misspinky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    türkiyede daha dün katliamlar oldu insanlar diri diri yakıldı bu mezhep çatışmaları yüzünden ..nefret çok büyük , hristiyanla müslüman arasında yoktur böyle büyük bir nefret ..,, annene hak veriyorum evlendikten sonra çok sorun oluyor ..şimdi sadece annen sorun yapıyor ,peki sevgilinin ailesinin bu durumu sorun edip etmediğini biliyor musun ?? onlar da aynıysa bin beter ,hayat zindan olur sana diyim. , ben bizzat yaşamadım ama akrabalarımdan biliyorum.. ben bu yüzden aşkımı kalbime gömdüm .. Allah kolaylık versin çok zor bir durum ..

4. 1 Temmuz 2010
  5. sensiz__asla123

sensiz__asla123 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    173
    Ödül Puanları:
    153
    cnm ne dicem bilemiyorm ama sonuçta annen baban
    tepkileri de sertmiş..
    yumuşatman imkansız gibi:umursamaz:

6. 1 Temmuz 2010
  7. ecem899

ecem899 askim ve oglum (L) Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    canim nekadar sen ben ayrimcilik irkcilik yapmasakda yapanlar cok,kizla erkek suni olsada ayni dert olmasada benim teyzemde kayserili aleviyle evli kocasinin annesi sildi oglunu hc gorusmediler ama benim dedemde istemedi ama teyzem kacacam dedi tabi sen yap demiyorum dugunu oldu ve su an 4 sene evli yani insan olsun yeter bence. zamanla ikna olurlar zannedersem gelsin konussun bence.buarada yurtdisinda nerdensin?

8. 1 Temmuz 2010
  9. misspinky

misspinky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    yaşınızı çok merak ettim..
    bence birini tercih etmek zorunda kalırsan aileni tercih et..

10. 1 Temmuz 2010
  11. misspinky

misspinky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    aslında eğer işin gücün varsa ailenle rest çekmek daha kolay oluyor ,, çünkü eşinle eşinin ailesiyle anlaşamadığın zaman ailene muhtaç olmamalısın ..ama işin gücün yoksa kendi kararlarını öyle kolay veremiyorsun ,, aileni gücendirmemek daha bir önemli o zaman

12. 1 Temmuz 2010
  13. RoSa

RoSa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biliyorum ama benim icin kisiligi insanligi daha onemli ayni mezhepden olup adam olmayan birisiyle evlenmemi istiyorlar anlamiyorumki ozellikle yurtdisinda duzgun erkek bulmak cok zor hepsi sabahlara kadar clublerde uyusturucu bagimlisi o kizdan o kiza yani duzgun erkek bulmak sadece yurtdisinda degil heryerde cok zor ve ben bu kisiyi bulmusken sirf mezhep yuzunden kaybetmek istemiyorum cokda iyi anlasiyoruz ve onunla mutlu olacagima inaniyorum evet onun ailesi cok iyi hatta annesi beni oglundan once gormustu ve oglu icin istemisti ailesinin oyle bi ayrimi yok ve cok cagdas insanlar

14. 1 Temmuz 2010
  15. sensiz__asla123

Beğenildi:
    173
    Ödül Puanları:
    153
    bnce işin olsa olması ailedir her zaman...

çok ararsn ilerdekaydirigubbakcemile2

16. 1 Temmuz 2010
  17. sensiz__asla123

Beğenildi:
    173
    Ödül Puanları:
    153
    canım yaşın kaç

18. 1 Temmuz 2010
  19. RoSa

RoSa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu arada ben 22 o 27 yasinda

ben okuyorum 1.5 senem kaldi ama part time olarakda calisiyorum ve kazancim iyi

onunda cok iyi bir isi var kazancida cok iyi 2 evi var universite okumamis olmamasina ragmen

yurtdisinda Avustralyadanim