Offf...Ciddi anlamda psikolojik sorunlar yaşıyorum!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kesh12 tarafından 7 Mart 2009 başlatılmıştır.

7 Mart 2009
    Konu Sahibi : kesh12
  1. kesh12

kesh12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :KK43: ................................................

Son düzenleme: 8 Mart 2013
  2. 7 Mart 2009
  3. epaq

epaq Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Bu yaşadığın buhrandan kurtulmak için okumak en iyi çare gibi görünüyor canım.

Azmet,başaracaksın.Ama lütfen okulu bırakmayı düşünme.Bu yapacağın en büyük hata olur.

Nolursa olsun sen okuyup kurtulacaksın.Herkesin böyle dönemleri olur,üstesinden geleceksin.

Kendinden nefret etmeyi bırakıp,kendini en iyi yol arkadaşın olarak kabul etmekle başla.

İyi haberlerini ver bizlere.

4. 7 Mart 2009
  5. BolSekerli

BolSekerli ((B&M)) Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    Yapacağın en büyük yanlış, okulundan ayrılmak olur...

Sen oku, sen çabala, annene ve kendine güzel bir hayat kur...

6. 7 Mart 2009
  7. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    henüz 18 yaşındayım.ama şu Dünya'daki herşeyden haberim var.Herşeyi biliyorum artık.
    Yanlızca bunu söylemek istedim.
    şu cümleye şaşırdım.
    herşeyle neyi kasdettin. hiç kimse herşeyi yaşayamaz. beterin beteri vardır. böyle düşünmelisin.
    18 yaşındasın. çok gençsin. senden daha kötü şartlarda olanları bir düşün. insanlar bir dilim ekmek için ,neler yapıyor. annen ve sen çalışıyorsunuz. buda bir şey. işin var okuyorsun.
    çoğu insan iş bulamıyor ve çoğu genç kız ailesi ve imkansızlıklar yüzünden okuyamıyor bile....
    okulunu bitir... derslerine ver kendini.... ve bu söylediklerim düşün ve haline şükret. şükret ki annen ve baban hayatta..keşke anne vebabam yaşasaydıda bütün gün uyusalardı....

8. 7 Mart 2009
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Yasadiklarini sen bilirsin...tabikide agirdir zordur..lafim yok...fakat herseyi biliyorum artik...her aciyi yasadim tarzinda düsüncen dogru degil...yasamadin cünkü...:nazar:

Insan anasini babasini secemez güzelim...bu kaderdir kismetdir...kabul etmek zorundadir insan onlari...fakat isini gücünü esini arkadasini sen seciyorsun..bunlar senin yönlendirmenle olusan seyler...sen simdi okulunu birakirsan ne olacak?? Kime ceza vericeksin babanami?? Kaderemi? Kime?? benneyaptımki

Zararli cikan sen olucaksin...sen kendin icin okuyorsun cünkü baban icin degil...
    Mutlu mesut bir hayat yasamak icin artik birazda kozlar senin elinde...oku egitmini tamamla...iyi bir ise mevkiye gel ve hayatini kendine göre kurmaya calisa.s

Babam söyle Anam böyle deyip...kadere bak kadere bak deyip kendini piskolojikman cöktürebilir ve daha cok bunalimada girebilirsin tabiki...fakat unutmaki hayat cok kisa güzelim...degmez....:nazar:

Allah yardimciniz olsun..:Saruboceq:

10. 7 Mart 2009
  11. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Canım benim, inan 37 yaşındayım ve hayat halen beni şaşırtmaya, halen bilmediğim yüzlerini göstermeye devam ediyor.
    Hem iyi hem kötü...
    Gördüklerin göreceklerinin yanında muhtemelen devede kulak kalır ama sen bunu ileride daha iyi anlayacaksın.
    Kendini bu şekilde yargılayıp bırakma.
    Önünde koskoca bir hayat var daha ve sen umutlusun bu çok güzel bir şey.
    Ailelerimizi seçme şansımız yok... senin yapabileceğin en iyi şey bunu kendine dert edinmek yerine olduğu gibi kabullenmek.
    Kolay olmaz elbette ama bir adımdır daha huzurlu olabilmek için.
    Baban öyle bir insan mı? O zaman bırak öyle kalsın bu yaştan sonra değiştiremezsin nasılsa.
    Sen kendi hayatını şekillendirmeye bak.
    Oku, sağlıklı sııhhatli arkadaşlıklar kur... hayatına doğru düzgün bir yön vermek için çabala.
    Kendi ailenin ya da etrafındaki insanların benimsemediğin yönleri sana yol göstersin.
    Öyle olmamak için, çok daha iyisini yapabilmek için çabala. Amacın bu olsun hayatta.
    Olanı olduğu gibi kabullendiğin anda çok daha huzurlu devam edeceksin hayatına... inan bana.

12. 7 Mart 2009
  13. tale

tale ben sana küsüm aslında... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    insan bir tek anasını babasını seçemez...
    bende çok şikayetçiydim fakat beterin beteri varmış sabredemedim okulumu okudum fakat işimi bırakıp evlenmek için başka bi şehre geldim keşke diyorum biraz sabretseydim fakat çok geç..
    sabret cnm geçicek.. ani kararlar sakın verme..

14. 7 Mart 2009
  15. nur.sima

nur.sima Guest

herkes çok güzel yazmış bi de buna bak:

Günlerden bir gün, köylerden birinde, bir adamın eşeği kör kuyulardan birinin içine düşmüş. Niye düşer nasıl düşer diye sormayın. Eşek bu düşmüş işte. Hayvancık saatlerce acı içinde kıvranmış, anırmış, sesini duyurmaya çalışmış. Derken eşeğin sahibi gelmiş kuyunun başına. Bakmış zavallı eşek kuyunun dibinde melül mahzun bakıyor. Üstelik de yaralı. Bir hal çaresi düşünürken bir koşu gidip köylüleri yardıma çağırmak gelmiş aklına. Ne yapsak ne etsekte şu eşeği kuyudan çıkarsak derken, bakmışlar ki hayvan zaten yaralı, belkide kırık çıkığıda var, çok acı çektiğide belli, artık kurtarılsada işe yaramaz düşüncesiyle çıkarmaktan vazgeçmişler ve üzerini toprakla doldurmaya karar vermişler. Herkes eline geçebildiği ne varsa başlamış kuyuyu toprakla doldurmaya. Zavallı hayvan, üzerine gelen toprakları her seferinde silkinerek üzerinden atmış. Onlar yukarıdan atmış eşek silkelenerek her defasında toprağı altına almış. Derken ayaklarının altına toprak sayesinde her defasında biraz daha yükselmiş ve giderek yukarıya çıkmaya başlamış eşek Köylülerde şaşırmış hayvanın giderek yükselmesine. Onlar atmış eşek yükselmiş derken neticede hayvan yukarıya çıkmayı başarmış “Hayat, bazen bizimde üzerimize abanır Üstümüzü toz toprakla örtmeye çalışanlar çok olur Bunlarla başetmenin tek yolu sızlanmak değil, düşünüp silkinmek ve kurtulmaktır. Aydınlığa bir adım daha yaklaşmaktır.Kör kuyuda olsak bile !”

16. 7 Mart 2009
  17. CuKuLaTa

CuKuLaTa ♥Artık Kayseridee:))♥ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Herseyin basi sabir canim...
    Hayat bana bunu ogretti..
    Her ne yasiyosan yasa. Allaha sukret ve sabret..
    Hepimiz turlu dertler yasiyoruz. Hicbirimizin hayati dortdortluk deyil.
    Olamazda zaten.
    Bunlarin hepsi bi sinav.
    Senin yapican sey okuluna devam etmek.
    Ve annene destek olmak.
    Ayrica babandan da soguma.
    Tamam yaptiklari dogru deyil.
    Ama ya o olmasaydi...
    Allah gecinden versin vefat etmis olsaydi..
    Inan yikilirdiniz..
    Onun evde varligi bile yeter...
    Bide o yonden dusun.

18. 7 Mart 2009
  19. nilimm86

nilimm86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aynen senın gibiydimm

babam annemle hep tartışır kavga ederdii,allah var kahvesi içkisi yoktu ama yinede cok ilgisizdi ve evde dünyayı zindan ederdii herkesee yinede beterın beteri vardır bılıyorum

soraa azimlee liseyii bitirdimm,üniversiteye hazırlandımm ve dedımki okuycamm sırf babamın ınadınaa hayatımı kurmak kurtarmak adına okuycamm üniye hazırlandımm girdigim sene sorular cok zordu ona ragmen girdim kazandım okudum bitirdim şimdidee allahın izniyle bir işe girdigim an kendi ayaklarımın üstünde durabılıcemm okulu bitirdigim andan itibaren bile söz hakkım olduu

eger okulunu bırakırsan hayat korkunc bir hal alıcak senın ıcın adım gibi eminim tek yapman gereken azim etmek