Offf ! Gurbette olmak çok zormuş:(

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve manolya_16 tarafından 3 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Aralık 2008
    Konu Sahibi : manolya_16
  1. manolya_16

manolya_16 Guest

Kendimi bugün gerçekten çok yanlız hissettiğim için sizinle paylaşmak istedim.Ben evlenip ailemden uzakta bi şehire gelin geldim. evliliğim çok güsel gidiyo eşim beni çok seviyo çok mutlu ediyo ama ailede bi o kadar önemli insan için..
    Şuan 2 senelik evliyim ve 8 aylık hamileyim. hamile kalana kadar ailemin uzak olmasını çok dert etmiyordum. ama şu son zamanlarda annemin ve babamın eksikliğini o kadar çok hisseder oldum ki anlatamam. kendimi çok suçluyorum neden uzaklara geldim diye sonra Allah böyle nasip etti diyorum teselli bulmaya çalışıyorum. olmuyo ama teselli olamıyorum. eşim çok çaba sarfediyo ailemin eksikliğini hissettirmemek için ama illa bi tarafım eksik işte eksik...

Bi çok arkadaş edindim burda çevrem var ama hepsinin ailesi aynı yerde yada aynı mahallede ve ben onlara çok imreniyorum. bende hastalandığımda annemi istiyorum bi çorba yapsın diye yada bana gelsin bi çay içelim . ben ona gideyim kahvaltı yapalım beraber babamın meleğim diye beni hergün sevmesini istiyorum eski günlerdeki gibi telefonle hergün konuşuyorum ama sarılmak öpmek koklamak çok başka.. ama yinede Allahım başka dert vermesin. artık yapacak başka bişey yok. çok şükür ki eşim çok iyi ve bana aşık. Bide inş. ocakta bebeğim olacak Allah nasip ederse onu bekliyorum büyük bi sabırsızlıkla o benim en büyük tesellim olacak Allahın hediyesi olacak.

çok uzattığım farkındayım ve özür diliyorum ama birilerine anlatma ihtiyacı duyuyordum içim rahatladı biraz. herkese sevgi ve huzur dolu günler diliyorum. aeo

2. 3 Aralık 2008
  3. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım merhaba şanlısın ki mutlusun ve sana deger veren bi eşin var bebegin olunca onla zamanın nasıl geçtiğini anlamazsın bile.ben evlenince annemlere yakındım bir gün gitmesem öbür gün mutlaka giderdim.kahvaltımızı beraber yapar gezmeye beraber giderdik .şimdi bende gurbetteyim ilk geldiğimde alışamadım sıkıldım şükür ki bende mutluyum iki de oglum var onlarla oyalanıyorum kısmetse inşallah tekrar ankara ya giderim de yine ailemle olurum.kendine iyi bak sevgilerimlee.

4. 3 Aralık 2008
  5. manolya_16

manolya_16 Guest

derdime ortak olduğuuz teşekkür ederim vuslat06 . dediğim gibi hamile olmadan önce bu kadar değildi. kafama takmıyodum. demekki hamilelikten dolayı hormonlarım beni bu kadar duygusal ve takıntılı yaptı:)) herşey gönlünce olsun ve Allah sizinde mutluluğunuzu daim kılsın.

6. 3 Aralık 2008
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Ben de ailemden yeni ayrıldım.Aynı duyguları ben de yaşıyorum.Ailesi ile aynı şehirde yaşayanlara imreniyorum,çok hoşuma gidiyor.Burda sadece eşim var,en büyük destekçim o.Kendinizi çok fazla yıpratmayın,mutluluğunuzun tadını çıkarın.Allah sağlık verdikten sonra her şey olur.a.s.

8. 3 Aralık 2008
  9. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    bence dçok şanslısın adı üstünde EVLİLİK
    yani kişinin eşiyle aynı evi paylaşması
    şimdiye kadar ailen yanındaydı zaten... sevmişsin evlenmişsin
    ne mutluki sana buraya kocamdan ayrılmak istiyorum diye konu açmadın seni mutlu ediyormuş önemli olanda bu değilmi...
    siz birbirinizle evlenmişsiniz ailelerle değil!!!
    tamam aileni özleyebilirsin ama yapıcak bişey yok..zamanla alışırsın
    gurbete gelin giden tek sen değilsin...2 yıl daha yeni bi süre...
    heleki bebek olduktan sonra onunla daha çabuk alışırsın...
    hatta ozaman kocayı bile unutturur sana =)

10. 3 Aralık 2008
  11. nisansu

nisansu Mahkum bir hayat... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu yazdılarını okurken ve hala ağlıyorumsenağlama
    Bende aynı senin gibi yaşıyorum hayatı. Daha evleneli 7 ay oldu. Evlileğe alışmak, başka şehire alışmak birde ailemin yokluğu onları sık görememek. senağlama
    Bende diyorum neden buraya geldim. Aile çok önemli niye bunu yaptım. Ama sonra eşim...dünyalar iyisi. Bana çok destek. Ama ben canım sıkılınca bir annemi görüp geleyim, yada annem hastalanmış koşup yardım edeyim yapamıyorum....
    Kendimi yarım hissediyorum. Hastalanınca annem gelmeye çalışıyor. Ama artık o üzülmesin diye hasta olduğumu bile belli etmiyorumsenağlama
    Babam, abimler, annem sık sık arayıp sesimi denetliyor anlamaya çalışıyorlar yani onların aklı bende, benimki onlarda....
    En kötüsü çocuk yapmayı bir süre düşünmüyorum....Çünkü annem yanımda yok diye.Ama bazen kendime çok kızıyorum en azından hayattalar 2-3 haftada görüyorum en fgeç ayda bir. Ya hayatta olmasalardı. Ama insan biliyorda kendine bu duyguyu kabul ettiremiyor....
    Canım gördüğün gibi yanlız değilsin bu konuda malesef bende yanlızım başka şehirlerde. Ama Allaha şükür ki eşlerimiz iyi. Sevgiler....

12. 3 Aralık 2008
  13. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    ay canim kiyamam sana...okurken kendimi gördüm bi nevi...
    babanin evinden cikinca gurbet baslar ister 1 km olsun ister 1000km...
    kendini daha iyi hissetmen acisindan söylüyorum,bir bebegin var allahim saglikla kucagina versin insallah..bende yok,henüz olmuyo...
    geldigin sehirde seninle ayni dili konusan arkadaslar bulmussun ne güzel...bende buda yoktu,dili baska,havasi baska,insani baska,inan ictigimiz suyu bile farkliydi...hergün hergün aglardim gizlice,kaynanam duymasin diye öyle köselerde...anneni arayamazsin,derdini anlatamazsin bilirsinki oda üzülür,kiyamazsinda...
    bebegin geldiginde emin ol daha iyi daha güclü hissedeceksin kendini,esinde seni cok seviyormus,sende onu...ne kadar güzel massallah,allahim bozmasin...bunlari düsün canim...

14. 3 Aralık 2008
  15. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bebegini allahin izini iyle kucagina aldiktan sonra böyle seyleri düsünüp kendini üzmeye zamanin bile olmicakyerimseniben

Zor güzelim kolay degil tabiki, insan ailesini yaninda istemezmi? :nazar:

Fakat artik kendine bir yuva kurmussun bir iken iki simdide üc oluyorsunuz kendi ailenin sorumluluklari daha agir basacak bir zaman sonra...doganin kanunu bu.:kahve:

Hem binlerce kilometre uzakta olsunlar yeterki canlari sag ve saglikli olsun yeter be güzelim.:teselli:

Allah mutlulugunu bozmasin.:nazar:

16. 3 Aralık 2008
  17. eftalyaa

eftalyaa sevdimde noldu:((( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ooff ooff manolyacım yazını okuyunca yıne kapanan yaralarım deprestı
    bende nısanlıyım ve uzaga gelın gıdıcem ama varya bu yoldan donmememk ıcın zor tutuyorum kendımı
    oda tek askımı sevdıgım ıcın
    nasıl alıscam nasıl ben aılemsız yapıcam dıye dusunmeden yapamıyorum
    ama kader kısmet ıste Allah baska dert vermesın dıyorum sonrada herseyın bası saglık cunku
    bıde otarftan dusunuyorum ya gozumun onunde olupta hasta olsaydılar
    ya yanlarında olupta evımde huzurum olmasaydı emınımkı bu dertler daha cok uzerdı bızı
    oyuzdenmı Allah daha beterınden saklasın canım
    helekı cocugun olunca dahada bı baglanırsın aılene merak etme

18. 3 Aralık 2008
  19. Princess of Rain

Princess of Rain ♥ ♥ My Little Princess♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ah canim benim seni anliyorum ama sen dua etki kendi vatanindasin arada belki kilometreler var ama bizim gibi yurt disinda yasayanlar ne yapsin ya helede hic kimsesi yoksa benim burda esimden baska kimsem ama kimsem yok yapayalnizim yani allah mutlulugumuzu bozmasin onemli olan bu canim

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.