Offf!.....Of!........

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve DERin83 tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

5 Ekim 2009
    Konu Sahibi : DERin83
  1. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    o kadar moralim bozukki nereden anlatacağım bilemiyorum. bir parça içim rahatlar belki. işe başladığım zaman babam ev aldı o zaman evin kredisinin yarısını ben ödedim. ev kredisi bitince ödediğim tutar kadar babam bana araba aldı. neyse daha sonra evlendim. babam sana aldığım arabayı satıp ortak iyi bir araba alalım dedi, yapma baba ortak araba olmaz dedim, dinletemedim, gittik aldık, 5 ay kredisini ödedi, gerisini ödeyemedi. üstelik bende ev kredisi öderken başıma birde araba çıktı, arabayı ise ben hiç görmedim bile hep ailem kullandı helali hoş olsun. bu arada iş değiştirdim tazminat aldım 2 gün sonra babam aradı vergi borcum var paraya ihtiyacm var dedi gönderdim 7 ay sonra ödeyeceğim dedi, 2 yıl geçti lafını etmiyor. oda helali hoş olsun. neyse arabaya alıcı buldum 2 yıl sonra sattım. kalan kredi taksitini kapattım. elime 8000 lira kaldı borçlarımı kapattım babam ben senden para istemiyorum kardeşinin okul taksitlerini öde dedi. zaten arabanın kredisin ben ödüyordum. olur dedim. 6 ay ödesen yeter dedi. şimdi sabah bana telefon açmış ben sana 7 ay ödeyeceksin demiştim, ben senden paramı istedim arabanın parası nerde, diye dünya laf edip telefonu suratımı kapattı.bu esnada babama anlatmaya çalıştım fark etmez 7 taksit öderim diye ama dinlemedi. senin paranı istemiyorum ne yaparsan yap dedi. bu arada eşim olanları şaşkınlıkla izliyor, aileme kırgınım, eşime mahcubum çok moralim bozuldu sabah sabah ben ne yapacağım, hayrsz evlatmıyım yeterince yardımda bulunamadımmı ya da yanlışmı anlaşlıyorum senağlama senağlama kafayı yiyeceğim.

2. 5 Ekim 2009
  3. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sen yeteri kadar yardimda bulunmussunda, baban biraz alavere dalavereye getirmis seni.
    yazdiklarindan o cikiyo ortaya...

4. 5 Ekim 2009
  5. DERin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    işleri kötüye gitti, o yüzden yardımcı oldum. ama ne yapsam suç oldu şimdi. ne yapacağımı bilemiyorum. annem desen, 1 hafta gitmesek ziyaretine bin bir surat telefon açarım telefonu yüzüme kapatıyor, taksiye binip buraya gelmek zor geldi size diye. çalşıyorum eve 8 de gidiyorum diyorum anlamıyor, bu aralar çok üstüme geliyorlar eşimede çok mahcup oluyorum, dertleri nedir anlamadım diyor, yardım ediyoruz ama para yüzünden bize kırılıyorlar ağrıma gidiyor diyor , eşimde haklı ne yapacağımı şaşırdım.

6. 5 Ekim 2009
  7. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    off offf ki ne offf
    çok girmişsiniz iç içe maddi açıdan..
    herkes kendi başının çaresine baksın babacım,de..evlendim,barklandım artık.. benim bir de kocam var , de.. bir daha da alıp satmayın beraber bişi...

8. 5 Ekim 2009
  9. DERin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    of kaç kere anlatmaya çalıştım anlatamadım derdimii onlara. ortak araba olmaz dedim dinlemedi eşimde baban arabasız kalmasın işe gider gelirken kullanır dedi. oda rıza verdiğim için zoraki kabul etmiş bulundum. vergi borcum çokk var diyincede vermek zorunda kaldım ne yapaym eve ihbar mektupları gidiyormuş. bir daha asla tövbe zaten ortak birşey almam.

10. 5 Ekim 2009
  11. DERin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

babama kızıyor, babamın benden tazminat aldığının annemin haberi yok. söylesemde birbirlerine girecekler. o yüzden söylemem. işte en ufak birşeyi tatlı dille anlatmaya başlayınca güceniyorlar.

12. 5 Ekim 2009
  13. DERin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yok canım 2 taksit ödedim daha var. sabah beni parayı yatırdınmı diye aradı.

14. 5 Ekim 2009
  15. DERin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ne yapıcam bilmiyorum şimdi suçlu evlat oldum. eşimede mahcup oldum. onun ailesi böyle birşey yapmış olsaydı ben eşim kadar anlayışlı olmazdım......

16. 5 Ekim 2009
  17. xsxekerkxixz candy

xsxekerkxixz candy senden başka yokk!!!!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Zor bir durum ailen eşine karşı seni bu kadar mahçup etmemeliymiş diye düşünüyorum.
    Sen hala kendini suçlu görüyorsun bence görme çünkü sen elinden geleni yapmışsın
    her evlat bu kadar yardım edemiyor ailesine üzme kendini

18. 5 Ekim 2009
  19. DERin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ne yapayım peki ben şimdi. suçluymuş gibi oturayımmı yerimde?hiçbir şey demiyeyimmi?üzüldüğümle kalayım, sabah sabah moralimi bozduğuyla kalsın babam