offfff başım dertte..!!

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve candyelif tarafından 13 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : candyelif
  1. candyelif

candyelif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar şu sineklerle başım dertte kızımı ne kadar korursam okadar sinek ısırıyor sinek ısırıyor ısırdığı yer kıpkırmızı kabarıyor ertesi günde iltihap topluyor uç yapıyor doktora sormayı unuttum eczaneye gittim 3 yaş altındaki bebeklere ilaç zararlıymış kullanmayın dedi camlarda sineklik var cibinlik alayım dedim kızım beşiğinde yatmıyor yere yatak açtımm kızımın işaret parmağını 3 yerden ısırmış sinek parmağı 2 gündür balon gibi oldu off ne yapacağım bana bir akıl verin yaa...:gitme::gitme::gitme:
    siz bebeklerinizi, nasıl koruyorsunuz..

2. 13 Temmuz 2010
  3. nesibe82

nesibe82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım cok gecmiş olsun. bizim evde sinek yok ama geçtiğimiz iki hafta annemin evindeydim. orda cok vardı. nesibeyi yatırmadan once odayı ilaclıyordum 10 dak sonra sineklik olan camı acıp hava almasını sağlıyordum, bu şekilde korumaya çalıştım. ama yine de biraz ısırdılar.

4. 13 Temmuz 2010
  5. candyelif

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım eczacı kesinlikle yasak diyo havalandırsan bile zararı olur dedi
    basit bir sinek ısırı gibi olmuyo kıpkırmızıo kabarıyor ertesi günde iltihap toplayıp uç oluyoo canım çok sıkkın 1 ay önce ki ısırıklar geçmedi her geçen gün yenileri ekleniyorr dün gece 3 e kadar sinek nöbeti tuttum şaka gibi..

6. 13 Temmuz 2010
  7. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    mecbur yatagina koyup korkumalik takcaksin yatagin üstüne ya.zor yazik.bir de zor iyilesiyor.
    sivri sinek isirigina cremler oluyor alerji icin falan ondan kullansan.burda ismi fenistil jel.bebklere oluyorm u eczaneye sor.isiriga sürünce ertesi gün geciyor.

8. 13 Temmuz 2010
  9. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    cibinlik kullan cnm zeynebe öyle yapıyoz buranında sinegibol hergün evde 10tane öldürüyom

10. 13 Temmuz 2010
  11. sxuxpriz_mucize

sxuxpriz_mucize annesinin bal böcüsü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim kızımıda çok acayip ısırmışlardı yani çocuğun yüzü de dahil vücudu su çiçeği çıkarmışa döndü.h.sonu carrefoura alışverişe gidince orda bende sordum.Eczacıbaşı 2 aylıktan büyük bebekler için okaliptüs içeren bitkisel bi ilaç çıkarmış sadece sinek değil kene ve diğer haşerelere karşıda etkiliymiş sadece ufak çocuklarda ellere sürmüyosun 2 gecedir yatmadan banyodan sonra vücuduna sürüyorum gerçektende faydasını gördüm yeni ısırık yok eskilerde kaybolmaya başladı. onlara da ısırık için jel sürdüm.giriş holede likit raid taktım.Ayrıca nerden duyduğumu hatırlayamıyorum lavanta yağı aktarda satılanlardan onada gelmiyomuş.tv de bi bitkisel yağ sölediydi aklıma gelmiyor.istersen bi aktara uğra ordan sana bilgi verirler..

12. 13 Temmuz 2010
  13. blueflower

blueflower İki kuzusuyla musmutlu =) Üye

Beğenildi:
    2.536
    Ödül Puanları:
    238
    elifcim geçenlerde bora'da aynı oldu hemde nsıl anlatamam... kahroldum... araştırmalarım sonucunda euphia diye bir sprey buldum 1 aylıktan sonra kullanılabilyor,tamamen doğal...büyük eczanelerde bulabilirsin... yatmadan sıkıyorum her yerine ve sabaha kadar koruyor... ısırılan yerler için ise karbonatlı su yap,uyurken pamukla sür uyandığında sil ya da yıka..kaşıntıyo alıp daha çabuk yileştiriyormuş...
    geçmiş olsun hayat prensesime...

14. 13 Temmuz 2010
  15. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    asyanında yüzünde 4 tane kocaman sinek ısırıgı olunca raid in yeni çıkan gece gündüz fişe takılan ilacından aldık 3 gündür ısırılmıyoruz çok şükür

16. 13 Temmuz 2010
  17. candyelif

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arzucum bugün bakayım ben yaa vücuduna mı sürüyorsun spreyi havaya felan mı sıkıyorsunn karbonatlı suyuda denicem bu akşamm

18. 13 Temmuz 2010
  19. candyelif

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    seher kıss eczaneye gittim 3 yaş altı için uygun değil dediler..
    hatta kokusuz olanlar varya o bile yasakmış ..:1shok::1shok: