offya aklım karıstı napcam ben

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve spring78 tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : spring78
  1. spring78

spring78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    39 haftalık hamileyim.. gecen hafta catı muayenesıne kadar drda bende hep normal doğum için hazırlanıyorduk yani ben drunda oole istediğini zannediyordum.. catı muayenesınde vajınanın ust kemığı aşağıda normal doğum yapamazsın dedi.. daa önce bıkac hastasındanda onlarada normal deyıp son dakka sezeryan dıye cevırdığını duymustum ama dra guvenım tam olunca vardır bır bıldığı dıye dusunmustum.. banada aynı seyı soylkeyınce tum guvenımı kaybettim.. ama ben normal ıcın ısrar edince bu hafta tekrar catı muyenesı yapacağını ona göre karar vereceğini söyledi.. cok anlamsız bu hafta asağıda olan kemiğimin şekli değişmeyeceğine göre yine sezeryan deme ihtimali çok yuksek.. baska doktora gıtmelimiyim bilmiyorum doğuma 10 gün var bu saatten sonra dr değiştirmekte zor.. zaten çatı muayenesıde zor.. napcam benya druma guvenmelimniyim yoksa gercekten baskalarınında dediği gibi sezeryan onlar için dahamı kolay..mafoldumben

2. 18 Ağustos 2010
  3. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canim icin rahat degilse baska doktorada guven. Sonucta onlar senin icin uygun olani soyluyor. Illa normal dogum diye tutturmaa. Hakkinda hangi dogum hayirliysa o olsun. Bebek icin de senin icinde. Her iste hayir vardir unutma.

4. 19 Ağustos 2010
  5. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Yakın zamanda normal doğum yaptırdığını bildiğin bir başka doktora daha görün bence. Bu memlekette normal doğum yapabilmenin tek yolu maalesef ısrarcı olmak. Normal doğum diyerek yola çıkan ama bu konudaki isteğini yeteri kadar net ortaya koyamayan bütün arkadaşlarım bir gerekçeyle sezeryan oldu. Bu isteğini kesin olarak dile getiren 3-5 tanenin tümü de (ben dahil) normal doğum yaptık, nedense (!) hiçbirimizde de ne çatı darlığı ne kordon dolanması ne su azalması vardı. Yani normal doğumu gerçekten istiyorsan, başka birilerinden de fikir almaktan çekinme.

Tıbbi gerekçelerle sezeryan oranı %5-10 civarındadır. Yani normal bir popülasyonda istatistiki olarak 100 kadından sadece 5-10'unun sezeyanı gerektirecek durumu vardır. Türkiye'de, özellikle de özel hastanelerde bu oranın %90'a dayanmış olmasının akla getirdikleri maalesef hiç hoş değil. Ve doktorlar için daha mı kolay diye sormuşsun, evet daha kolay, ama kolay olan sezeryan yapmak değil, doktor için kolay olan sezeryanın saatini bilmek, normal doğuma gidip belki 5 saat beklememek, o saate verdiği hasta randevularını kaçırmamak, gecenin bir yarısında apar topar hastaneye gitmek zorunda kalmamak. Acı ama gerçek bu.

Son düzenleme: 19 Ağustos 2010
  6. 19 Ağustos 2010
  7. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Canım uzulme,olması gereken gercekten de budur belkı de. Hangı hastaneye gıdıyorsun.

8. 19 Ağustos 2010
  9. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Canım dışarıdan hasta kabul eden hastaneler var incirli'de falan, en azından bir muayene olup 2.bir fikir alabilirsin belki? Sezeryanın dünya kadar dezavantajı var, sırf doktor keyfini bozmayacak diye niye sezeryana katlanasın ki.... En azından bir fikir daha al bence, eğer öbür doktor da "sezeryan" derse o zaman için rahat eder... Ben de türkiyede doktorların "sırf kendi keyifleri için", türlü bahanelerle insanları sezeryana soktukları fikrindeyim.... Zor tabi haftasonu demeden, tatil demeden, belki de gecenin bir yarısı yatağından kalkıp "normal" doğuma gelmek.. Haliyle randevuyu verip, şu gün gel sezeryan yapalım diyorlar, böylece hayatları planından programından sapmıyor... Oh ne ala... Oysa her işin bir zorluğu var... Kadın doğum uzmanlığını seçtiysen, bir zahmet yatağından kalkıp geleceksin...
    Ben çok doluyum bu konuda...
    Bence bir muayene olup da 2. bir fikir almakla bir şey kaybetmezsin, için rahatlar canım... Tabii son karar yine senin....

10. 20 Ağustos 2010
  11. spring78

spring78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    medicalpark bevlere gidiyorum..bugünkü kontrolumuzde yoğun ısrarım sayesınde normal doğuma almaya ikna ettim..inşallah son dakka bişey çıkmaz.. baska dra gitmeye vaktimiz olmadı çünkü ntsde sancılarım çok çıktı..bu gece bile doğum baslayabilir denince cokta zorlayıp kafamı karıstırmak istemedim.. hayırlısı artık