OFII/ANAEM uyum sınavı

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Fransa' forumundadır ve hacocan tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

25 Ocak 2010
    Konu Sahibi : hacocan
  1. hacocan

hacocan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar,

Şuan OFII/ANAEM kursundayım eşini fransaya aldırmak isteyenlerin sorularını elimden geldiğince yanıtlayabilirim.:uhm:

2. 18 Şubat 2010
  3. Celisuenis

Celisuenis fransaligelin.blogspotcom Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    yani orda mi çalisiyorsunuz?

4. 24 Şubat 2010
  5. hacocan

hacocan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayır ama o süreçten yeni geçtim

6. 20 Nisan 2010
  7. yediverens

yediverens Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Hocacan Nickli Kullanıcı,
    Anaem kurslarıyla ilgili bilgi verebileceğinizi söylemişsiniz. Sanırım sizde benim gibi aile birleşimi yoluyla Fransa'ya gitme adayları arasındasınız. Durumunuz nasıl bilmiyorum ama nişanlım Fransız vatandaşı bu yaz evleneceğiz, Fransaya gidiş işlemleriyle ilgili prosüdleri araştırıyorum. Evraklarda sorun çıkması nedeniyle henüz başlangıc yapamadık. Bu sürecin ne kadar olacağı ile ilgili bilgim yok. Büyük oranda bilgi kargaşası var, herkesin gidiş işlemleriyle ilgi ayrı hikayesi var. Artık kimseye kulak asmamaya karar verdim. Anaem Kurslarına katıldığınız süreçte neler yaşadınız, kim karar verdi bu kursa kalıcağınıza, az düzeyde fransızca bilgisi anaem kurslarınıza katılmasınızı önleyebilirmiydi? Konuyla ilgi dönüş yaparsanız menmun kalırım. Mutlu günler.

8. 20 Nisan 2010
  9. yediverens

yediverens Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Hocacan Nickli Kullanıcı,
    Anaem kurslarıyla ilgili bilgi verebileceğinizi söylemişsiniz. Sanırım sizde benim gibi aile birleşimi yoluyla Fransa'ya gitme adayları arasındasınız. Durumunuz nasıl bilmiyorum ama nişanlım Fransız vatandaşı bu yaz evleneceğiz, Fransaya gidiş işlemleriyle ilgili prosüdleri araştırıyorum. Evraklarda sorun çıkması nedeniyle henüz başlangıc yapamadık. Bu sürecin ne kadar olacağı ile ilgili bilgim yok. Büyük oranda bilgi kargaşası var, herkesin gidiş işlemleriyle ilgi ayrı hikayesi var. Artık kimseye kulak asmamaya karar verdim. Anaem Kurslarına katıldığınız süreçte neler yaşadınız, kim karar verdi bu kursa kalıcağınıza, az düzeyde fransızca bilgisi anaem kurslarınıza katılmasınızı önleyebilirmiydi? Konuyla ilgi dönüş yaparsanız menmun kalırım. Mutlu günler.

10. 23 Nisan 2010
  11. hacocan

hacocan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar

Ben fransada yasiyorum suan. evlendikten sonra 2 turlu basvuru olabilir. esiniz fransadan istek yapacak yada siz konsolosluga gideceksiniz. ilk olarak konsolosluga gidin ornegin istanbulda konsolosluga girmeden panoda gerekli evraklar listesi var cok az belge isteniyor. onlari hazirladiktan sonra istanbul vize yi arayip randevu aliyorsunuz ve konsolosluga gidiyorsunuz. gittiginizde evraklari teslim ediyorsunuz kisi size bir kac soru suruyor ve almaniz hereken 2 haftalik kurs icin size belge veriyor. o belgede bulunan telefon numarasini arayip randevu aliyorsunuz genelde 1-2 hafta sonrasina. kurs cok basit ve yararli sinavi vermek zorunda degilsiniz sadece %100 katilim sart. kurs sonunda esiniz fransiz vatandasi ise vizeniz veriliyor hemen ben 2 haftada aldim vizemi. esiniz fransiz vatandasi degilse islem uzun suruyor 6 ay kadar sanirim

12. 23 Ekim 2011
  13. thesearch06

thesearch06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba bende haftaya eş birleşimi için konsolosluga başvurcam peki bana bu konuda acil olarak yardım edebilirmisin mesela bu açıklayıcı mektubun içerigi nasıl olcak bana yardım edermisin ?

14. 3 Aralık 2012
  15. sterlicya0

sterlicya0 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba arkadaslar,
    Bende aile birlesimi icin dosya verdim valilige esim icin 1.5 ay oldu yaklasik vereli ama hala bi mektub almadim ev kontrolu icin, yeni yasalara gore normalde sureler kisaldi ama neden hala bisey gelmedi beni endiselendiriyor, bilgisi olan arkadaslar var mi acaba ??

16. 3 Aralık 2012
  17. dusunmemlazim

dusunmemlazim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    153
    hic bi fikrim yok malesef. sıkıntılı bir surec bu. umarim sizin icin hersey kolayca hallolur...

18. 3 Aralık 2012
  19. sterlicya0

sterlicya0 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Cok sagol arkadasim evt gercekten cok zor bi donem benim icin yinede tskler... umarim baska arkadaslarimdan biraz bilgi alirim en azindan biseyler bildikce hafiflesiyor zorlu bekleme..