Ofiste bunları konuşmayın

Konusu 'Bunları biliyor muydunuz ?' forumundadır ve derman tarafından 28 Kasım 2008 başlatılmıştır.

  28 Kasım 2008
  Konu Sahibi : derman
 1. derman

  derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2007
  Mesajlar:
  5.141
  Beğenildi:
  1.558
  Ödül Puanları:
  163
  Ofiste Şunları Konuşmayın
  1. Maaş
  Ne kadar maaş aldığınız sizi ve insan kaynaklarını ilgilendirir. Bunu açıklamak size olan güveni sarsar.

  2. Sağlık sorunları
  Sağlıkla ilgili şikayetleriniz, acılarınız, ağrılarınız kimseyi gerçekten ilgilendirmez. En doğrusu yakınmak yerine, sağlık sorunlarınız için doktora görünmenizdir. İş veren sağlık sorunlarınızla ilgili tedaviyi pahalı bulabilir veya yüksek riskli çalışan olarak görebilir.

  3. Dedikodu
  Kimin hakkında dedikodu yaparsanız yapın bu sizi güvenilmez gösterebilir. Dahası, sizinle birlikte dedikodu yapan bir çalışan, başkasıyla sizin de dedikodunuzu yapabilir.

  4. İşle ilgili şikayetler
  İş yeri ve iş yükü hakkındaki sabit şikayetleriniz stres seviyenizi yükseltir veya kimsenin sizinle öğle yemeği yemek istememesine neden olur. İş yerinizin politikasını ve kurallarını beğenmiyorsanız yöneticilerle uygun bir şekilde paylaşın ya da ayrılın.

  5. Harcamaları eleştirme
  Aldıklarınızla, giderlerinizle ilgili şeyleri konuşmayın. Bu yaşam tarzınızla ve maaaşınızla ilgili spekülasyonlara neden olabilir.

  6. Kişisel detaylar
  Kişisel yaşamınız hakkındaki detayları paylaşmayın. İş arkadaşlarınız bu bilgileri bir gün size karşı kullanabilir.

  7. Politika ve inançlar
  İnsanlar her iki konuda da güçlü ve tuykulu görüşlere sahiptir. Bu sebeple iş arkadaşlarızla aranızda soğukluk oluşabilir ve kariyerinizi negatif etkileyebilir.

  8. Yaşam tarzı değişiklikleri
  Ayrılıklar, boşanmalar ve bebek yapma planlarının sadece bilmesi gereken kişilerle paylaşılması gerekir. Diğer taraftan insanlar, yeteneklerinizi, tutkularınızı ve limitlerinizi bilebilir. Bunu ileri de size karşı kullanabilir.

  9. Meslektaşlarınızla ilgili olumsuz düşünceleriniz
  Eğer meslektaşlarınızın yaşam stili, kıyafetlerini, işlerini beğenmiyorsanız eleştirilerinizi kendinize saklayın.

  10. Akşamdan kalma ve haftasonu maceraları
  Hafta sonu çok eğlenmiş ve alkolü fazla kaçırıp sizden beklenmeyen şeyler yapmış veya vahşi doğada maceralı ve eğlenceli vakit geçirmiş olabilirsiniz. Ancak tüm bunları kimseyle paylaşmayın. Bu sizin profesyonel olmadığınızı, hatta güvenilmez olduğunuzu düşündürebilir.

  11. Kişisel problemler ve ilişkiler - ofis içinde ve dışında-
  Yanlış evlilikler, romantik ilişkiler çalışanın kararsız olduğunu gösterebilir. Ofiste romantik ilişkiler yaşamak ve kalp kırmak yanlıştır. Bu kendi kuyunuzu kazmaya benzer.
   
 2. 28 Kasım 2008
  Konu Sahibi : derman
 3. zerrinn

  zerrinn Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  775
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  evet ya bunların hepsi doğru ben bir kez maaş problemimi ğündeme getirmiştim arkadaşlarıma vay söğlemez olaydım taaa müdüre kadar ğitmiş bir e bin katılarak allahtan müdür beni çok iyi atnıyor da yalanlara inanmamıştı
   
 4. 28 Kasım 2008
  Konu Sahibi : derman
 5. ilayda cem

  ilayda cem Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.701
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  106
  iyide güzelim bunları çıkarınca konuşacak birşey kalmıyor.
   
 6. 29 Kasım 2008
  Konu Sahibi : derman
 7. çamaxsxxixrsuyu

  çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

  Katılım:
  24 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  2.520
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  konuşmadan da durulmuyor işte, hele de benim gibi içi dışı birseniz....işle ilgili bir düşüncem vardı (benim genel düşüncemdi, asla kimseyi yermek adına söylemedim) hem de kişinin kendisine söyledim....alınmadım dedi ama şimdi karşılaşıyoruz yüzüme bile bakmıyor....oysaki hem özür de diledim, hem de onu hedef almadım...sonra kızdım kendime...sana ne dedim? doğrucu davut sen misin? ama bir düşüncemi kişinin yüzüne söyleyecek cesaretim yoksa, onun olmadığı ortamda da söylemem...susup oturayım bari....ayrıca şu önceden konuşulanları gün gelipte sana karşı kullanma olayı gerçekten var...örneğin ben bir gün "eşimin aynı işyerinde çalışan bir bayanla fazla muhattap (işi gereği olması gerekiyordu, sınırları da belliydi zaten) olmasından hoşlanmadığımı söylemiştim, şakayla karışık bir arkadaşıma, gülmüştük....sonra bu arkadaşım bir gün herkesin için de "gözünaydın, .....artık tüm gün burda çalışacakmış" diye yüksek bir ses tonuyla konuştu...herkeste niye gözünaydın dedin falan dedi....sinirim zıpladı...ondan sonrada kendisiyle mesafemi bildim tabi.şimdi görsem slm kelam o da ayıp olmasın diye...
   
 8. 29 Kasım 2008
  Konu Sahibi : derman
 9. DerinSu

  DerinSu Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  20.893
  Beğenildi:
  34
  Ödül Puanları:
  198
  haklısın vallakaydirigubbakcemile3 amaannn bütün gün konuşmadan yaaniii.tabiki bunları çok gündeme getirmek iyi degil ama sadece işten konusmak mümkün olmasa gerek.yani bunların hiçbirini konusmamak sabır ister.ama tabiki konusmamamız gerektigini hatırlattıgın için teşekkür ederim kendi adıma.
   
 10. 29 Kasım 2008
  Konu Sahibi : derman
 11. derman

  derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2007
  Mesajlar:
  5.141
  Beğenildi:
  1.558
  Ödül Puanları:
  163
  çok samimi olmamak en güzeli mesafe olması çok iyi iş yaşamında sen bir kuzu rakiplerin kurttur.
   
 12. 1 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : derman
 13. Gxuxnexsx

  Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

  Katılım:
  11 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  3.446
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  0
  canım o zaman daha farklı konular bulunabilir...mesela yeni çıkan kitaplar...vizyondaki yeni filmler...yeni çıkan albümler gibi...yada dekorasyon hobi falan gibi şeyler....yada moda giyim üst-baş konuşulabilir...bunlar herkesin ilgilendiği, fakat suya sabuna dokunmayan risksiz konular bence....şimdilik aklıma bunlar geldi örnekler çoğaltılabilir...