Öfke doluyum kor gibi yakıyor !!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kIrmIzI_BaLIk tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : kIrmIzI_BaLIk
  1. kIrmIzI_BaLIk

kIrmIzI_BaLIk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Daha önce de burada dertlerimi paylaşmıştım okuyanlar bilir boşanıyorum. Eşim beni aldattı hem de beni de tanıyan biriyle.

Aldatılmak gerçekten çok kötü bir hismiş üstelik bizde sevgisizlikte vardı özellikle son sene yani bu geçtiğimiz sene hatta evliliğin başından beri son derece sevgisiz hissediyordum.

Hem bu sevgisizlik dolayısıyla da umursamazlık hem de aldatılma birleşince bende ne güven kaldı ne özgüven ne karşımdakine güven... kadınlık gururum eksilerde br insan olarak onurum haysiyetim eksilerde...

Boşanacağım adama karşı çok öfkeliyim. Evin kapısından çıktı ve hayatından çıktım! Ailesi de ailemi aramadı beni aramadılar onlarda sildi oysa kabahatli olan kendi oğulları.. Onlara da öfkeliyim!

Ayrıca o kadına karşı çok derin bir öfke var içimde. Hayalimde hep işkenceler yapıyorum ona nasıl daha çok acı çektiririm diye düşünüyorum rüyamda kabuslar görüyorum onu gırtlakladığımı dövdiğüğümü saçlarını yolduğumu görüyorum.

Sokakta mini etekli süslü kadınları görünce onlara karşı da öfkeyle doluyorum çünkü kocamın kafasını bulandıran yaratık minicik etekler giyen bir boya tenekesiydi. Kırmızı rujlardan da nefret ediyorum çünkü o sürer!

Dükkanlardaki mini etekleri kırmızı elbiseleri dekolte bluzleri yırtıp parçalamak istiyorum nefret ediyorum dükkanlardaki iç çamaşırlarını görünce öfke doluyorum. O kadının ayrılacağım adamla yatarken onları giydiğini hayal ediyorum. Ayrılacağım adamın çantasında prezervatifler bulmuştum şimdi markette böyle şeyler görünce de öfkeleniyorum!

Yolda yanında bir bayan olduğu halde bana bakan erkeklere de öfkeleniyorum tekmelemek suratına küfür etmek istiyorum.

Paşabahçeye girdim gezip kafamı dağıtmak için bardaklara bakarken midem bulandı kendi evim aldatılmışlığım geldi aklıma kusacak gibi oldum ve girdiğim hızla çıktım.

Sinirim ve öfkem o kadar büyüyor ki kendimi tırmalıyorum saçlarımı yoluyorum yumruğumu sıkmaktan tırmaklarım avucuma battı ve yara yaptım orayı. Kalabalık yolda yürürken insanlara yol verdim diye kendime kızdım sonrakilerin üstüne üstüne yürüdüm ne yol vericem dedim onlar bana yol versin! niye yol verdin diye kızdım kendime ne pasifsin dedim!

Ben hep böyle mi kalacağım ben herşeye sinirleniyorum herşeyden öfkeleniyorum bu normal mi bu geçmeyecek mi hasta mıyım ben yardım edin...

2. 1 Mayıs 2010
  3. idealist_m35

idealist_m35 aynı ben.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allah sabır versin sana cnm...
    çok zor,umarım en kısa zamanda atlatırsın....

4. 1 Mayıs 2010
  5. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    çok kötü bir şey yaşamıssınız allah yardımcınız olsun
    psikolojik yardım almanız gerekli kendiniz için bence

6. 1 Mayıs 2010
  7. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok ağır bişey yaşamışsın gerçekten bunu kaldırmak,etkisinden kurtulmak hiç kolay değil...bu durumda sakin olman,olayları olağan karşılaman normal olmazdı zaten .öfkelenmen çok doğal haklısın ama kendini daha fazla yıpratma .güçlü olmak zorundasın hayat böyle ne yazıkki herkes kendini aldatır sonuçta ama malesef kimse bunun farkında değil...birde olumlu yönünden bakmaya çalış böyle karaktersiz bir adamdan kurtulmuş oldun,zaten sevgisiz dediğin evliliğin yükünü sırtlamaktan kurtuldun..uzun yıllarını harcamadan hayatta kendine yeni bir şans verme fırsatı buldun ..çok zor lafla olmuyo biliyorum ama önüne bakmak zorundasın sen kendin için birşey yapmazsan kimse bişey yapmaz hakkında hayırlısı olsun ...

8. 1 Mayıs 2010
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    şimdi acın taze. bunları hissetmek canını yakıyor ama zamanla etkisi gidecek.

bir psikolağa gidip destek almalısın. elbette atlatacaksın.

bir süre acını yaşa ve yaşat öfkeni kus. ama 2 gün
    3 gün sonrada hepsini unut yeni bir yol çiz.

sen giy mini eteği sür kırmızı ruju. bunu yapanlar potansiyel koca ayartıcısı değil. farket. o eşinin ve o kadının kötülüğüydü. onlardan arın

10. 1 Mayıs 2010
  11. lfbrls

lfbrls Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Çok ama çok normal şeyler yaşıyorsunuz... Yazdıklarınızı okurken kendi aldatılmışlığım ve o zamanki yaşadıklarım aklıma geldi. Harfi harfine ben de yaşadım bunları, harfi harfine...

Yapmanız gereken tek şey var, affetmek... Biliyorum bu çok acımasızca bir yorummuş gibi gelecek size. Hatta belki bana da kızacaksınız "bu da sanki kolaymış gibi atıp tutuyor oturduğu yerden" diye... Ayrılmak üzere olduğunuz adama hakaretler yağdırmamdı hoşunuza gidecek olan belki de...

Hiç kolay değil, biliyorum. Benim yaşadığımın üzerinden 2 sene geçti. Ama hala daha yolda saçlarını siyah üzerine sarıya boyatmış, bronz tenli, ince ve uzun kadınları görünce içimden bir öfke kıvılcımı yükseliyor... Ama artık bana acı çektirmesine izin vermiyorum. Affediyorum ve bırakıyorum...

Siz de en azından içinizdeki öfkeye değil de affetmeye yöneltmeye çalışabilirsiniz kendinizi... Sizin onları affetmemeniz inanın onların hiç umurunda değil. Siz affetmeyerek, kininizi büyüterek sadece ve sadece kendinize zarar verirsiniz... Affedip bırakmak tek kurtuluş yolu, TEK...

Unutmayın, GEÇMıŞ KÜLDÜR! Bunu hayatınızda açılan yeni bir sayfa gibi görün... Anınızı kızgınlığınızla, kininizle, acınızla siyahlara boyamayın... Siyah da elbette hayatın renklerinden biri, ama hayatın tek rengi değil. Daha nice nice renkler, nice nice yaşanacaklar var önünüzde... Kırmızılar, pembeler, griler, morlar, sarılar, yeşiller... ınsan ne yaparsa kendine yapar... Ya kendi iyiliğine, ya da kendi kötülüğüne...

Ha bu arada... Bilimsel olarak kanıtlanmış bir şey var ki, insanoğlunun bir duyguyu eskisi gibi yaşaması sadece beyin yeni sinir ağları örene dek devam ediyor... Eğer acınızı beslemezseniz, beyniniz yeni nöronlar geliştirecek ve kaçınılmaz son; UNUTACAKSINIZ...

12. 1 Mayıs 2010
  13. MLS_

MLS_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    bir an bende kendimi sizin yerinize koydum.. aynılarını bende yaşar hissederdim..
    canım yaşadıklarınız kolay değil.. zamanla geçicek hepsi çok daha güzel bi hayat olacak eğer çabuk atlatmak istiyorsanız bu konuda terapi görebilirsiniz..Allah yardımcınız olsun :Saruboceq:

14. 1 Mayıs 2010
  15. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.081
    Ödül Puanları:
    563
    Çok kötü şeyler yaşamışsınız belli biraz daha sakin olup yeni hayatınıza adapte edin kendinizi böyle yapmayın öfkenizi bu şekilde çıkartmayın kendinize yaparsınız sonra sağlığınızdan bile olursunuz şimdiden ilerisi için güzel planlar kurun yeni bir yaşama merhaba deyin bundan sonra.
    Hakkınızda herşey hayırlısı olsun inşallah ..

16. 1 Mayıs 2010
  17. yumi

yumi askerime aşığım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim yaşadıkların kolay değil ama inan herkes hak ettiğini bulur onlar mutlumu olucaklar?başlarına gelmeyen bela kalmıcak,yüzleri hayat boyu gülmicek çok klasik ama yuva yıkanın asla yuvası olmazmış,gün gelicek ayrıldığın adamda pişmanlıktan ölücek,bunları düşün kendine yazık öfke nereye kadar,sen çok değelisin bak allah seni pisliklerdende kurtarmış,yeni hayatında tertemiz bir sayfa aç,allah yardımcın olsun mutluluklarolumunekankayizsmile

18. 1 Mayıs 2010
  19. minenes

minenes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    63
    Ödül Puanları:
    153
    Ben de çok üzüldüm yazdıklarınızı okuyunca. Şimdi böyle hissetmemek nasıl mümkün olur ki?

Ama, madem evliliğiniz sevgisizdi, kurtulmuşsunuz işte. Belki de hayatta daha iyi biri çıkacak karşınıza, mutlu huzurlu bir evliliğiniz olacak ilerde. Artık yolunuz açık, artık özgürsünüz. 18 yaşında bir kız çocuğu gibisiniz bence.

Zaman gerçekten herşeyin ilacı. Sevdiklerinizle bu acı geçene kadar kafa dağıtmayı deneyin. ıyi hissetmiyorum diye kendinizi dinlemeyin, stres yapmayın. Elbet bir gün geçecek, elbet hafifleyecek bu öfke.

Bundan sonraki insanın da değerlerini onun ağzından dinlemeyin, çevresine nasıl davranıyor ona bakın. Hayatta doğru olan şeyleri yapmaya ne kadar ihtimam gösteriyor, ordan belli olur...