öfke kontrolu...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve prenses006 tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : prenses006
  1. prenses006

prenses006 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.145
    Ödül Puanları:
    188
    merhaba kızlar,
    öfkelendiğinizde kendinizi nasıl yatıştırıyorsunuz, sinirlendiğim zaman sinirim uzun süre devam ediyor ve içimde yaşamam gereken durumlarda yani dışa yansıtamadığım durumlardada beni çok yıpratıyor, dışa yansıtıncada iki katı yıpranıyor insan, hem kendiniz yıpranıyorsunuz hem ilişkiler yıpranıyor, çok sinirli bir insan oldum çıktım sabrım tahammülüm sıfır :sm_confused:
    öfke kontrolunuzu hem karşı taraf hem kendiniz hemde ilişkileriniz açısından yıkıcı olmaması için nasıl sağlıyorsunuz öfkelendiğinizde kendinizi nasıl yatıştırıyorsunuz tavsiyelere ihtiyacım var bilmiyorumkismile

2. 26 Şubat 2010
  3. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    tatlım ben bu konuda çok müzdaribim.. bazı yaşadiğim şeyler sinirlerimi o kadar yiprattiki.. çok agresif biri oldum.. kendime bile zarar veriyordum.. kurdeşen döktüm sinirden artık.. şuan ne mi yapiyorum antidepresan kullanıyorum ohhh çoook rahatım.. bi 6 aylık tedavi görücem.. sonrasında düzelme olmazsa devam.. umarım olur ama..

4. 26 Şubat 2010
  5. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    ilaç falan kullanmak istemezsen klasik müzik dinle kendi kendine telkin yap.. doğa sesleri var.. kuş sesleri şelale sesleri yunus balıkları sesleri.. onları dinle bilgisayardan.. mum işiğinda uzan yatağina ve kendi kendine telkinler yap.. olumlu düşün... günlük yaz.. sinirlendiğin şeyleri not al onlar üzerinde düşün.. iyi gelecektir.. ben kendime şaşiriyodum.. bi kere kaldırıp telefon firlattım sevgilimin kafasına.. hiç yapacağim şey değildi.. ama elimde değil sinirden gözüm bişey görmüyordu ki.. en sonunda bi tartişmada sevgilime tokat attım.. baktım bu sinir bana da sevgilime de çok zarar veriyor.. ilaç kullanmaya başladım.. çoook rahatım sakinim uysalım melek gibiyim şuan..

6. 26 Şubat 2010
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.417
    Ödül Puanları:
    463
    dikkatini başka yere yoğunlaştırmayı dene, mesela seni çok saracak türde bi film izle gerilim falan, filme gerilirken kendi gerilimini unutursunkaydirigubbakcemile3
    yada içinde eziklik büzüklük geçmeyen, melankolik olmayan hareketli şarkılar dinleyebilirsin
    uzanıp, gözlerini kapatıp sadece nefesine odaklarak derin nefes alıp vermeyi deneyebilirsin ki bence oldukça sakinleştirici
    dışarı çıkıp deli gibi yürümeye başlarsın bi süre sonra yorulursun, sinirinde sakinleşmiş olur
    ama ben genelde uyurum, benim için en güzeli uyumak

8. 26 Şubat 2010
  9. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ben de çok sinirli biriyim yaaa...özellikle çalışırken herşeyin eksiksiz gitmesini istediğimden en ufak bir sorunda patalamaya hazı bir bomba gibi oluyorumbilmiyorumkismile o sinir anında yaşanılan ilk saniyeler çok önemli,bir an için derin nefes aldığımızda o kısa süreç iyi geliyor..ve kendimizce yapılacak telkinler..tabii sinirimiz geçtikten sonrada bunun üzerinde düşünüp,bizi ne sinirlendiriyorsa onun üzerine gidip bu konuda kendimizi geliştirmemiz gerekiyor..

10. 26 Şubat 2010
  11. darksoulriver

darksoulriver Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de sinirlediğim zaman kontrolümü kaybediyorum. Kolay kolay sinirlenmem,en fazla senede 1 veya 2 kere sinirlenirim.Öyle saçma sapan, eften püften şeylere de kızmam. Ama bir şeye kızarsam, gözüm hiçbir şey görmüyor. O an tek kontrol edebildiğim şey canlı hiçbir şeye zarar vermemek. Ama etrafı/eşyaları yakar yıkarım sinirlendiysem ve kimse beni durdurmak için dokunmamalı. Sanki ksıtlanmış gibi,elim kolum bağlanmış gibi hissediyorum o zaman kendimi. Daha da kötü oluyor sonuç böylece. Sadece yatıştırmak için,sevgi dolu sarılmalar etkili oluyor sakinleşmemde.
    Tecrübeyle sabit, nefes çalışması da iyi geliyor.Uyuduğumda da rahatlıyorum ama zaten normalde uykuya dalmakta zorlanan biriyim. Uyumaya çalışırken hep akıma sinirlendiğim konu geliyor, offff.

12. 26 Şubat 2010
  13. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.528
    Ödül Puanları:
    363
    Hemen dualara sarılıyorum ben..
    Çok öfkelendiğim zaman kırıcı olduğumu düşünüp kendi kabuğuma çekilmek,Allahıma el açmak daha doğru geliyor..
    Hiç kimseyi üzmek istemiyorum aslında ama oluyor işte..
    Olmaması için tüm çabam..

14. 26 Şubat 2010
  15. Lereenim

Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    167
    Ödül Puanları:
    353
    Bende içime kapanıyorum. Bağırıp karşımdakini kırmamak adına. Öfkenin sonradan zarar getireceğini biliyorum.

16. 26 Şubat 2010
  17. niltt

niltt N & G... 24.05.09 Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    surat asıyorum sadece,eğer kırılmışsam da ağlayasım gelir konuşamam...mafoldumben

18. 26 Şubat 2010
  19. _laylaylom_

_laylaylom_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    sinirlendiğim zaman kendimi kontrolüm zor oluyor malesef...özellikle yakınımdaki kişilere
    daha çok iş düşüyor sanırım eğer o anda biri bana tepki verip bağırarak konuşursa
    ters tepki yapıyor ve daha çok sinirleniyorum...
    o anda kırıcı olup hak etmeyen kişileri kırdıysam üzülüyorum ama hak edenlere de verecek cevabım varsa sakinleşiyorum sonradan...
    genelde surat asarım bi müddet başka şeylerle kafamı dağıtmaya çalışırım...ama öfkem kolay kolay geçmez.