Öfkem kendime :((((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve PastelBoya tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

25 Ocak 2010
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ailem şükürler olsun ki sag,bir hastalıgım yok,ask acısı ,ayrılık acısı vs. cekmiyorum..Bazılarına göre dert sayılmayabilir herkesin kendine göre bir derdi oldugundan anlarım bunu..

Kütahyada isletme okuyorum (yüksekokul) okumayı bile beceremedim aslında..Ben sac bölümünde sac rengimle ugrasırken,dönem tekrarına devam ettigimi ögrendim..Gecen sene ortalamayı tutturamamıstım yaz okuluna kaldım ama sadece sınavlara gittim dd ile gectim ortalamama pek bir etkisi olmadı yanii..:çok üzgünüm:

Dönem icinde de oraya alısamamam,erkek arkadasım'la birlikte aynı bölüme girebilmis olmama ragmen,ailemin yanımda olmayısı hep sorun oldu bana.Ayda bir mutlaka geldim istanbula derslere veremedim kendimi..Erkek arkadasımla yasadıgım problemlerin ardı arkası kesilmedi..O gecti bir sekilde biraz calıstı,biraz sans,biraz daha kopyayla yolunu buldu..

Ben hassas ve takıntılı biriyim psikolojik sebeplerim de var anksiyete bozuklugu var ölüm korkusu vs..Bi gece ya hayalim de babamı öldürüyorum,ya annemi yada kendimi sabaha kadar yaslarını tutuyorum deli gibi aglıyorum sonra susuyorum normal hayata dönüyorum bi anda hic bisey yokkmus gibi:1shok:

Neyse ben dönem tekrarı yapıyordum ailem bilmiyoorr bu dönem eger gecseydim 2.sınıfın bahar dönemini alacaktım toplam 5 ayım uzamıs olacaktı..Ama onuda beceremedim tek sansım vardı kullanamadım..Sınıftan 6 kisi dönem tekrarıydı benimle birlikte sadece 3 kisi devam ediyorduk birde..:nazar:
    Onun verdigi eziklik yetiyordu zaten herseye sürekli aglıyordum olmamalıydı diyee.. sınıftan birileriyle karsılasmak istemiyordum köse bucak kacıyordum..Ara ara psikopata baglardım baglayınca da tamam 2 hafta kendime gelemiyordum gene böyle oldum ve tam Finall haftası!! senağlamasenağlama
    Gectigim derslerimden hic ff (0) dersim yoktuu sayemde bu dönem bide o olduu..Sürekli aglıyorum ikinici dönem gececektim güyaa!! Bütün arkadaslarım hadi cabuk gel niill deyip dururkenn ben simdi gene kaldım ne diyecegim simdi gene olmadımı??

Erkek arkadasım dene bi deyip duruyor devam et diyor..Babam bilse okuldan alır zaten bu sene bitecekti alttan derslerim olabilir dedigimde bile yıkıldı morali bozuldu kaldıgımı duysaaaa eyvahedigeldismile

Kardesim devam etme bi sansın vardı olmadı gene olmayacak diyor..Ben ne istedigimi bilmiyorum acıkcası kendime cok öfkeliyimm..Bes gündür evden dısarı cıkmıyorum,kuzenler geliyor gülüyorum konusuyorum evet cok fazla takmıyorum cünküü düsünmek istemiyorum düsününcee deliriyorum resmennn suanda o psikopata bagladıgım anlardan biri..notlarıma bile ben bakamadım arkadasım baktı...senağlama
    Dısardan gayet vurdumduymazım her zaman kötü olmuyorum ara,ara esiyoo ve dikkatimi hicc birseye veremiyorum kafamı toplayamıyorum kii..Ne yapacagım ben..Tek suclu beniimm keske zamanı geri alabilsem yaa keske bunlar olmasaydı keske gecseydimm senağlamasenağlamasenağlama

2. 25 Ocak 2010
  3. nehiyy

nehiyy Aşk.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bnm bana kalırsa senin derslerinden daha önemli problemlerin var ve bunları çözmen gerek.. bu korku karışık duygu hallerini ailene aç, kesinlikle profesyonel yardım al önce bunları çöz bunları çözemediğin sürece yol alamazsın.. Bu zorlu sürecin geçtikten sonra diğer sorunlarıda beraberinde çözebilceğine inanıyorum :1hug:

4. 25 Ocak 2010
  5. yazdan

yazdan zehra'm:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı olaylar bundan 5 yıl önce benim başıma geldi.
    bende üniversiteyi kazandım,gittim,istanbul dışıydı ama iyi bir üniversite.
    ve ilk döneminde adapte zorluğu,ağlama krizleri,anneme,babama birşey olacakmış hissi,hafta sekiz ben dokuz istanbuldayım...
    ortama alışamadım,aklım istanbulda,problem,problemkafamçokkarıştı
    ben afalladım,bocaladım derken...

aradım ailemi ben okumıycam,kaydımı sildirip istanbula geliyorum dedim:nazar:
    ailemde Allahtan hiç sesini çıkarmadı...
    ama hiç pişman değilim.
    çünkü şuna inanıyorum...
    insan ne istediğini bilmiyorsa hem kendini mahvediyor,hem sahip olduğu şeyleri...:teselli:
    benim aklımdada şimdi evli olduğum insan vardı:asigim:
    seninde asıl problemin vardır,iyi düşün:kahve:

6. 25 Ocak 2010
  7. blush

blush Beriliçe ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    108

Bu dert değilde aşk acısı çekmek, ayrılık acısı çekmek daha mı büyük dert sizce? :1shok:

Fazla takmayın isterseniz bunları, bir an önce okulunuzu bitirmeye bakın. Ondan sonra büyük ölçüde bu yaşadığınız stresten kurtulursunuz. İl dışında okumak zordur, anlayabiliyorum. Ama okulunuzu ne kadar çabuk bitirirseniz o kadar çabuk kurtulursunuz doğru değil mi? Yurtta mı kalıyorsunuz? Evde mi? Ailenizden bir bireyin sizin yanınıza gelip okulu bitirene kadar yanınızda kalması mümkün mü acaba? bilmiyorumkismile Böylece daha huzurlu olursunuz.

8. 25 Ocak 2010
  9. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    canım sağlık derslarden daha önemli. psikolojik problemlerin varmış. önce onları halletmeye çalış.

10. 25 Ocak 2010
  11. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    bunu halledecek gene sensin aileni çok seviyorsun madem onları mutlu et okulunu bitirerek kendin amaç edinmekte zorlanıyosan ailen için yap emeklerini boşa çıkarma kazanıp oraya gidebildiysen bitirebilirsinde tabiki :)üzülme biraz gayretle üstesinden gelirsin ..

12. 25 Ocak 2010
  13. cybernuran

cybernuran just say YES <")))>< Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    yüzmüşsün kuyruğuna gelmişsin bence sen derslerin konusunda kendinde güven kaybı yaşıyorsun yapamam edemem demek olmaz yapacaksın yapmak zorundasın senin yerinde olmak isteyen insanların sayısını düşünmen bile seni bu konuda teşvik etmeli.

14. 25 Ocak 2010
  15. Esila_

Esila_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende tekrar yaptım hemde 3 dönem üstüste.. birsürü sebepler vardı benim de hatam büyüktü ama özellikle son tekrar yaptığım dönemde ben okul başarımla ölçülemem dedim kalk ayağa esila dedim, iş aradım kitap okumayı çok seviyorum hiç durmadan kitaplar okudumyeni arkadaşlar edindim hiç boş durmamaya çalıştım hayata bakış açım büyük ölçüde değişti sadece 14 ayda 60 kitap okumuşum o dönem kazandığım alışkanlıklar hala sürüyor ayrıca tarih dersini bile bu dönem almak zorunda kaldım,fakat bu yıl kpss ye girmeyi düşündüğüm için o dersi bi fırsat olarak gördüm öğrendiğim konular bana birsürü vakit kazandırdı iyki böyle olmuş diyorum önce sen önemlisin arkadasım senin huzurun sağlığın önemli olan olmuş sıkma canını.. herşeyin çaresi var ..

16. 25 Ocak 2010
  17. zeynep215

zeynep215 edep ya Hu!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    samimiyetle söylüyorum bi psikoloğa görün

18. 25 Ocak 2010
  19. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.192
    Ödül Puanları:
    238
    bence önce psikolojik problemlerinizi halledin.eğer ciddi bir durumda değilseniz (ki burdan pek öyle görünmüyor) lütfen oturup ders çalışın..hiç anlayamıyorum insanları,okumak istiyorlar,ünv. de kazanıyorlar ama iş çalılıp da okul bitirmeye gelince tık yok..şunu unutmayın,bölümünüz ne kadar zor olursa olsun bence ünv. hazırlık aşamasındaki kadar problemli değildir..okulunuzu kaybetmek istemiyorsanız lütfen saç renginiz yerine biraz daha derslere kafanızı yoğunlaştırın.