Oğlak - Temmuz Ayı Burç Yorumunuz

Konusu 'Oğlak Burcu' forumundadır ve deryainci tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : deryainci
 1. deryainci

  deryainci bebek geldi :)))) Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2008
  Mesajlar:
  2.021
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  146
  ALINTIDIR

  Oğlak Burcu

  Oğlak Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Oğlaklar sıcak yaz günlerinin etkisini iyiden iyiye hissetmeye başladığımız Temmuz ayına merhaba demiş bulunuyoruz. Gökyüzündeki enerjilerin sizlere arzu ettiğiniz güzellikleri, mutlulukları ve başarıları getirmesi dileğimle yorumunuza başlıyorum. Her zaman olduğu gibi, ilk ele alacağımız konu aşk hayatınız ve genel olarak ilişkilerinizi kapsıyor.

  31 Mayıs -11 Temmuz tarihleri arasında kısa süreli ilişkiler ve flört evinizde ilerlemesini sürdürecek Mars gezegeninin Boğa burcu seyriyle ilgili sizlere geçtiğimiz Haziran ayındaki yorumlarda geniş bir bilgi vermiştim. O süreçte Venüs gezegeninin dizpozitörlüğü yani güçlendirmesi altında olan Mars, ilişkiler açısından genel olarak tutkuları ve bağlılıkları iki kat güçlendirici bir yansıma yaratmıştı. Temmuz ayında ise, Venüs bir sonraki burç İkizlerde ilerlemeye başlarken, Mars hala aynı konumunu korumakta. Yani aşk evinizde, tek başına liderliğini sürdürmekte. Mars gezegeni astrolojik olarak Boğa burcunda düşük etkili bir enerji yayar. Fakat burcunuzla uyumlu bir görünüm yaptığı için siz Oğlaklar, Mars gezegeninin güvenliğe önem veren bu etkisini gayet olumlu bulabilirsiniz. Mars girişim ve hedefin üzerine genel olarak düşüncesizce gidebilmemizi sağlar. Oysaki Boğa burcunda ilerlediği zamanlarda durup düşünülür, karar vermek için herşey dört bir ucundan bohça yapılana kadar beklenir. Konu aşk hayatınız olunca bu enerji, aşk konusunda temkinlilik ve karşınıza çıkan kişiyi etraflıca incelemek, ta ki sağlam olduğuna karar verirsek, inanırsak kabul etmek demektir. Temmuz ayının neredeyse iki haftası boyunca etkili olacak bu enerji, yine aynı şekilde sizleri gelir geçer aşklar konusunda durdurucu, yaşadığınız ilişkide ise sadakati, kararlılığı teşvik edicidir.

  21 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında her yıl olduğu gibi, ciddi ilişkiler konusunda sizi sınayan Güneş gezegeninin Yengeç burcu seyrinin ne gibi anlamı olduğunu birçok astroloji meraklısı okurum yakından bilmekte. O zaman gelin bilgi anlamında tekrar gözden geçirelim. Geçen yıla göre bir yaş daha olgunlaştığımız ortada. Bu nedenle bu yılki Güneş seyrini birçoğunuzun daha olumlu geçireceğinizi düşünüyorum. Güneş karşıt evinizde ilerlemeye başladığında özellikle ilişkinizle ilgili konularda dikkatli olunması gereken bir süreç başlamış demektir. Bu tarihlerde, eşiniz veya partnerinizin değişken tavırlarına karşılık siz öncü gücünüzle hareket etmeye kalkışırsanız iki farklı düşüncenin birbiriyle çatışması mümkündür diye sürdürmüştüm. Oysaki böyle dönemler siz Oğlakların kendi kimlik duygunuzla partneriniz arasındaki dengeyi mutlaka sağlamaya çalışmanız gereken zamandır. Yani sabırlı olmak, bütünlük oluşturmak adına gayret göstermek gerekiyor. Bunun yolu ise, uzlaşı ve ılımlık içinde harekettir. Bir oğlak her zaman planlı ve programlı hareket etmekten hoşlandığı için, eğer kafasına bir şey koymuşsa onu elde edecek ortamı kendiliğinden yaratabilir. Yani illaki birilerinin onay vermesini beklemez. Bu durum ilişkisi veya evliliğiyle ilgili konularda da bu yönde olacaktır. Ya partneriniz hakimiyeti baştan ele alacak, cesur davranan biri olacak veyahut Oğlak idaresi altında yaşamaya mahkum olacaktır. Güneşin bu seyri esnasında ise, Oğlak ihtiyaçlar konusunda, partnerinin baskın olmayışı, gerekli olan çabayı göstermemesi veya tam tersine gereksiz şeylerin üstünde durması, pasif davranması hatta duygularını belli etmemesi nedeniyle uç noktalara da gelebilirler. Oysaki bu enerjiyi olumlu manada kullanmak gayet mümkündür.

  Bunun yolu her iki tarafın da, verimlilik, büyümek, gelişmek için elbirliği yapmalarıdır. Oğlak yeri geldiğinde öncü davranacak, sevdiği insanı sahiplenecek koruyacak ve kollayacak ama illaki partnerinden bunun karşılığını beklemeyecek, partneri de ilişkinin daha ileri boyutlara gelmesi ve uzun süreli huzur içinde yaşanması adına maddi ve manevi yönden çaba gösterecek, azimli olacak, sevdiği insana çabasında yardımcı olacak. Bu konumdaki Güneş yani karşıt evinizde ilerleyen Güneş, partnerinizin simgesi olduğundan, sorunlarınızın altında ailevi nedenlerin yatması, kimileriniz için mümkündür. Bu durumda eşinize karşı anlayışlı olmanız, üzerinde baskı kurmamanız olumlu bir davranıştır. İlişkisi olmayanlar için bu sürecin anlamı ise karşılarına çıkabilecek insan aracılığıyla kendilerini yeniden gözden geçirmeleri demektir. Bu sayede daha sağlıklı bir ilişki yaşama şansı elde edebilir, kendinizle yüzleşerek mutluluk ve doyum duygusuna erişebilirsiniz. Hani bir söz vardır. kimseyi değiştiremezsiniz, değişecek olan sizsiniz. İşte bu dönem bu söze uygun ilişki yaşamanız için de ilginç bir örnek teşkil edebilir.

  İş ve Kariyer

  5 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında İkizler burcunda seyrine başlayacak Venüs gezegeni sizler için gündelik hayatınız içinde uğraştığınız, hizmet verdiğiniz her konu, sağlığınız ve verimli bir şekilde kendinizi düzenlemeniz açısından önemlidir. Bu süreçte özellikle iş yerindeki arkadaşlarınızla olan uyumunuz, verimliliğinizde önemli bir paya sahiptir. Usta, patron konumundaki kişilerle iyi geçinmeniz, karşılıklı bilgilenmeyi sağlamak amaçlı mütevazi tavırlarınızın sizin açınızdan faydalıdır. Merkür geri hareketi de bu bölgede yarın itibariyle başladığına göre, Venüsün bu seyriyle birlikte iletişim ve ilişkiler konusu gayet önem arzetmektedir. Günlük hayatınızın düzeni doğal olarak hızlılık içinde gelişeceğinden, aynı anda bir çok görevi yerine getirmeniz istenebilir veya siz bizzat bu konuda daha titiz olabilirsiniz. Bedeninizle zihninizin uyumlu çalışabilmesi açısından bu dönemde sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle bayan burç mensuplarının periyodik bakımlarını ihmal etmemeleri, kontrollerini yaptırmaları gerekebilir. Bu süreçte zayıflamak kolaydır fakat ayaküstü yeme tarzı gıdalardan uzak durabilir, sık sık ve az yiyerek beslenmeye özen gösterirseniz kolaylaşacaktır. Çünkü İkizler burcu aktiflik, hızlılık anlamına geldiğinden bünyeniz her zamankinden daha fazla çalışmaktadır. Uygun bir spor veya diyet programını uygulamanız kolaylaşabilir, yalnız dikkat edeceğiniz husus özellikle ciğerlerinizin sağlığı adına sigara ve benzeri maddeleri bırakmanız veya azaltmaya çalışmanızdır. Bu süreçte aşk yaşamınızın önüne geçen iş hayatınız nedeniyle partnerinizle daha az vakit geçirseniz de, bu konuya getireceğiniz düzenlemelerle sorun çıkmayabilir.

  Para Durumunuz

  18 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda ilerleyecek Merkür gezegeni, maddi konularda, çıkarlarınızı kollama aşamasında bireylik duygunuz ön planda hareket etmenizi sağlayıcıdır. Kişisel ayrıcalıklarınızı yani yetenek veya popülerliğinizi maddi kazanımlar elde etmek yolunda rahatlıkla ortaya koyabileceğiniz bu tarihlerde, mülkiyetçilik duygunuz da oldukça yoğundur. Benim değerlerim, benim param, benim isteklerim demek yerine, size önerim elinizden geldiğince ortaklarınız veya eşinizle olan her türlü paylaşımda, bizim değerlerimiz, bizim paramız, bizim isteklerimiz bakış açısıyla hareket etmenizdir. Çünkü Merkür bu dönemde kaynaklarınızı kullanma konusunda bencil düşünebileceğinizin göstergesidir. Bu ise, sorunlara yol açabilir, bağlantı içinde olduğunuz kişilerle tatsızlık yaşamanıza sebep olabilir. Merkür Aslan burcu süreçlerinde insan ister istemez parasal konularda önde olmaktan, güçlü görünmekten, bütün herşeyin tek sahibiymiş gibi davranmaktan hoşlanır. Oysaki tek başına ilerlemek bazen oldukça zordur. O nedenle parasal mevzularda, elinizdekini paylaşmayı bilmek ve herşeyden önemlisi paranızı bir güç aracı olarak hesapsızca kullanmak yerine, dikkatli ve tutumlu olmayı sürdürmektir.

  Pozitif Enerjili Günler : 1-2-3-6-7-8-11-12-13-16-17-24-25-28-29-30

  Zayıf Enerjili Günler :14-15-20-21

  Aşkta En Şanslı Günler :16-17

  Yeniay :6-7-8
  (Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :20-21
  (Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Temmuz ayı geçirmeniz dileğimle,