Oğlu kız gibi davranan anneler varmı?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve HAWAI tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : HAWAI
  1. HAWAI

HAWAI Çek elini memleketimden!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bunu demekten utanıyorum ama oğlum 3 yaşında ve sürekli tülbent etek çanta takmak istiyor. Belki babaneyle büyüdüğü içinmi acaba diyorum. Etek kızlar giyer diyorum. Banane bende kızım diyor. Oyuncaklarıyla hiç oynamıyor. Babası bu konuda çok baskı yapıyor erkekler etek giymez tülbent takmaz falan gibi sen erkeksin diye bağırıyor. Bu konuda ne yapacağımı şaşırdım. Böyle bir durumla karşılaşan varmı?

2. 31 Ağustos 2009
  3. Elis

Elis Guest

daha cok kucuk aslinda,ama bagirarakta daha cok kotuye gider diye dusunuyorum,arkadaslar edinmesini sagla,eve arkadaslarini cagir,boylelikle kurtulursun benceyerimseniben

4. 31 Ağustos 2009
  5. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    297
    Ödül Puanları:
    203
    bizim komşumuzun kızı da tam tersıydı..

ben erkegım dıye gezerdı,tokalar ,renklı corapları asla gıymezdı..saccını uzattırmazdı bıle 3 numaraydı hep..küpe bıle taktırmamıstı..

ne zaman kı okula basladı düzeldi..

ufak ama en son care doktora fılan gdebılırsınız.

6. 31 Ağustos 2009
  7. lllalll

lllalll b@rış ve @loş'un @nnişi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bitanem büyük bir ihtimalleee babaanneyle kalmasının ve erkek çocuk veya çevresinde çok az örnek alacağı erkek olmasındannn olabilir bence bu konuda destek al...ve oğlunu kreşe gönder inanıyorumki ozaman düzelir....özellikle kreş çok işe yarayabilirrr..yerimseniben

Son düzenleme: 31 Ağustos 2009
  8. 31 Ağustos 2009
  9. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Cinsel Kimlik Bozukluğu.
    Çocuğun kendi cinsiyetinden rahatsızlık duyması, karşı cinsten olmaya özlem duyması, karşı cinsin giysilerini giyme veya etkinlikleri ile uğraşma zaman zaman kendi cinsiyetini reddetmesi ile karakterize bir durumdur. Okul öncesi yaşlarda ortaya çıkar. Erkek çocuklarında daha sıktır. Tipik olarak kızların ve kadınların giysileriyle ilgilenme, kızların oyunlarına katılma ve daha çok bebeklerle oynamak isteme, erkek çocuk grupların katılmak istememe gibi semptomları bulunabilir. Tedavisinde aile ile iyi bir işbirliğinin kurulmasının yanında çeşitli terapi yöntemleri kullanılabilir.

internetten alıntı

10. 31 Ağustos 2009
  11. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
  12. 31 Ağustos 2009
  13. bursasu

bursasu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    babası bağırmasın yaa daha çok küçük
    bencede kreşe gitsin ve öğretmeninie söyleyin onu özel olarak izlesin

babannesiyle kaldığı zamanlarda evcilik mi oynatıyor ki

14. 31 Ağustos 2009
  15. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benim kardeşimde de vardı tülbent takıp ruj sürerdi gizli gizli annemde kızmadn bagırmadan anlatırdı bunları kızlar takar kızlar makyaj yapar derdi o gene bi şekilde bulurdu annemin topuklu ayakkabılarını giyerdi ama bunlar 4 -5 yaşlarındaykendi anaokuluna başlayınca geçdi. etrafındaki herkes kızdı komşularımızın çocukları hep kızdı tek erkek etrafında babamdı onuda akşamdan akşama görüyodu yogun çaılıyodu babam okulda akranlarını görünce düzeldi hatta şimdi 22 yaşında hött dedimi pıstırıyo beni kaydirigubbakcemile3

umran80 bunu beğendi.
  16. 1 Eylül 2009
  17. HAWAI

HAWAI Çek elini memleketimden!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sağol ya işte böyle bir örnek istiyorum ben. İçime su serptin....kaydirigubbakcemile3

18. 3 Eylül 2009
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Üzülme arkadasim, panikde olma hemen....yavrun daha cok kücük!!:teselli:

Bagirmadan iylikle güzellikle anlatin izah edin herseyi, esinlede konus azarlamasin cocugu...:eek:lmaz:

Benim erkek kardesim futbolu sevmezdi, vurucu kirici yani halk dili ile haylaz erkek cocugu gibi degildi....sakin uslu sessiz bir cocuktu....öyle kiz gibi degildi ama tipik bir erkek cocugu gibide degildi....:nazar:

Simdi 23 yasinda delikanli....elinden kurtulamayan kiz yok keratanin....yerimseniben