Oğlum 4 Yaşinda Ama Hala Ben Yemek Yediriyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gxuxlxuxcxuxk tarafından 16 Kasım 2007 başlatılmıştır.

16 Kasım 2007
    Konu Sahibi : gxuxlxuxcxuxk
  1. gxuxlxuxcxuxk

gxuxlxuxcxuxk Allahım sana emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    artık gerçekten ne yapacagımı şaşırdım.... o kadar çok yol denedim ki..........bu yüzden dr.a bile götürdüm.herşe y norml çıktı.ama artık büyüdü kendi yemesi gerek miyor mu?dediğimde dr.yer sen çok üstüne düşüyorsun herhalde dedi.ama o kadar çok yol denedim ki en acımasızını yazayım sizlere.hafta sonuydu kocacımda evde bir güzel kahvaltı hazırladım oğlum kahvaltıyı görünce zaten başladı yaygaraya.... hiççç oralar olmadım.eşim zorla ağzına 1 lokma yumurta soktu atakan (oğlum)bir yandan ağlıyor bir yandanda yumurtayı yanagında bekletiyordu.e şime dedim ki bırak bugünde aç bırakalım ...o gün akşam saat 5 e kadar aç durdu..sadece bizden habersiz küçük bir şeker yemiş 2.yerken yakaladım elinden aldım.kararlıy dım bu gün gerçekten kararlıyım dedim kendi kendime..akşam 4 oldu artık midesine kramplar giriyordu kiii...midesin i tutarak geziyordu ben hiç oralı oladım.annecim yemek istiyorum dedikçe ben daha yemek saati gelmedi dedim.ama içim o kadar kötüydü ki anlatamam...be zelye ve pilav pisirdim.akşam yemeginide o gün 5 te yedik.atakan her zaman ki gibi sadece 2 kaşık aldı ve doydum deyip kalktı yine ben zorla yedirdim.kavga dövüş ... arkadaşlar okadar zor bir durum ki allah kimsenin başına vermesin 1 ay önce kürtaj oldum(boş gebelik)12 haftalıktı 12 haftanın 10 haftası çok zor geçti sancılar içinde.kürtaj desen genel anesteziyle oldugu halde ameliyathanede üşümüşüm sancım çoktu.atakan beni o zor günlermde bile yemek yedirirken sinir krizleri geçirttirdi.artık bilmiyorum ne yapacagımı şaşırmış durumdayım.ben imle aynı durumda olan arkadaşlarla paylaşmak istedim.sağlıcakla kalın.....

2. 16 Kasım 2007
  3. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    bilidiğim kadarı ile erkek çocukları herşeyi daha geç yaparmış ama böyle bir şeyi neden yapıyordur ki kendi yemek yemiyormu hiç mi isteği yok ben kendim yiyeyim diye belki de senin onu yedirmen daha çok hoşuna giriyordur...

4. 16 Kasım 2007
  5. çikolatalxix_sxuxt

çikolatalxix_sxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    :sm_confused::sm_confused:allah sabır versin canım okurken ben bile üzüldüm haline . benim oğlum 2.5 yasında ama herseyi kendi yemesede yiyebileceği şeylei bilerek masasına koyuorum yavas yavas ta olsa yiyebilior.bebekten de eline hep ekmek kabukları bisküvi galetalar verirdim.belkide onların faydası oldu bilemiorum ama yeme alışkanlığını edindi
    senin işin cok zor annemden biliorum cünkü, ben ve kardesim aynıymısız senin oğlan gibi,9 yasına annem yedirdi bizi hepte ilenirdi cocuklarınızda sizin gibi olsunda benim cektiğimi görün diye.ama cok sükür bana benzemedi.seninde sabretmekten baska yapacağın bişi yok sanırım.bi zamanı vardır mutlaka ama az beslendiğini düsünüosanda dr adanısıp vitamin vermen gerekebilir...

6. 16 Kasım 2007
  7. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    aynen banuca 75 e katılıyorum biraz biraz alışıcakatık ben kardeşlerimden biliyorum yavaş yavaş alışıyorlar

8. 16 Kasım 2007
  9. eceda2003

eceda2003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Evet canım maalesef bizim yüzümüzden çocuklar yemiyor herşeyi onlara biz yedirip alıştırıyoruz.Bende aynı senin gibiyim maalesef.Ama şimdi anasınıfına verdim.Okulda yavaş yavaş alıştı en azından benim gözümün önünde aç kalmıyor.Okuldan almaya gittiğimdede tosta hamburgere saldırıyor.Ama hafta sonları yine aynıyız.Ama zorlamayınca yada önemsemeyince hem kendisi yiyor hem iştahı açılıyor.

10. 16 Kasım 2007
  11. Fahriye

Fahriye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Benimde büyük oglum (su an 11 yasinda) 5 yaslarina kadar evde ben yemek yediyordum. Kendisini yemek yemesi icin tesvik ettigim zamanlar inatlasip, tipki senin ki gibi ya yemek yemezdi, ya da 1-2 kasiktan sonra doydum diyerek kalkardi yemegin basindan...Bu arada oglum yarim gün yuvayada gidiyordu. Yuva yarim gün oldugu icin, ögle yemeklerini yuvada yemiyordu. Daha sonra tam gün yapinca otomatikman yuvada ögle yemeklerini yemesi gerekiyordu. Neticede, oglum diger arkadaslarinin yemeklerini kendi baslarina yediklerini görünce kendi kendine yemek yemeyi ögrendi. Yani, mizmizligi tamamen bana karsiymis :)

Biz annelerin, aman cocugum kendi kendine yerse, ac kalir. Kendini doyuramaz gibi düsünceleri yüzünden cocuklar naz yapiyorlar.

Endiselenme, her acidan saglikli bir cocuk eninde sonunda kendi kendine yemek yemeyi ögreniyor. Sadece, güzellikle anlat canim yapmasi gerekenleri, inatlasirsan, emin ol cocugun senden daha fazla inatlasir. Yuvaya gönderiyor musun? bilmiyorum ama eger göndermiyorsan, göndermeni tavsiye ederim. Cocuklar cogu zaman yuva kurallarina daha cabuk adapte oluyorlar ve ayni kurallari evde de uyguluyorlar.

Unutma canim, hayatta öyle anneler var ki, ömür boyu cocuklarini bir bebek gibi bakmak ve kollamak zorundalar.

12. 16 Kasım 2007
  13. gxuxlxuxcxuxk

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bu olay geçen sene başladı önceden azda olsa yiyordu kendince ama şuan inanın artık bıkınlık getiriyo çok üzülüyorum.her yemek kabus gibi geçiyo.allahım sabır başka birsey elimden gelmiyo..

14. 16 Kasım 2007
  15. gxuxlxuxcxuxk

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ewet haklısın rabbim öylelerine sğlık sıhat versin özelliklede anneye.aklıma çok getiriyorum o durumda olanları..kendime bazen çok kızıyorum yaptığın sorun dediğin şeye bak diye.yemiyorsa yedirecen çok mu zor sanki diye.ama başka çocukları görüncede imreniyo insan.insanız işte nihayetinde doyumsuz varlıklarız.o gün bi alışveriş merkezinde geziyoruz.ayy çocuğun biri nasıl ağlıyo (zaannedersem benim oğlanla yaşıttı).anne açıktım diye..bizimkide ona bakıyo...sabah kahvaltıyla duruyordu ve akşam saat 4 felandı..bizimkinin hiç gıkı çıkmıyordu..ne açıkma nede birsey isteme varsa yoksa oyuncak...işte böylelerini görüncede üzülüyorum niye benim çocuğum acıkmıyo diye..neyse ya allah sağlık versin gerisi boş...

16. 16 Kasım 2007
  17. gxuxlxuxcxuxk

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya inşallah benimkide seneye anasınıfına gidecek.inşallah dediğin olur ve azıcıkta olsa rahatlarım.ana sınıfını bilerek öğlenci yapacağım sırf bu yüzden...yaa çokmu kötü anneyim bennnnnnnnnnnnn

18. 16 Kasım 2007
  19. gxuxlxuxcxuxk

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ah canımın içi ah.bebekken inan çok rahattım.eline herseyi verirdim öyle dökülecek saçılacak diye hiçççççç aldırmadım.geçen sene felan azda olsa kendi yiyordu ama bu sene malleseff...dediğin gibi günlerce öğün sırası geldiğinde önüne yemek koyup yanından ayrıldım.ne yaptı bir bilsen...ağladı ağladı ben hiç oralı olmadım.ses kesildi kendi kendime dedimki yiyor herhelde yavaşça baktımki sandalyenin üstüne yatmış uyumuşşşşşşşşşşşş.anlayacağın denemediğim hiç ama hiç birsey kalmadı.....canım beni düşünmen hoşuma ğitti.saol arkadaşım çok şükür iyiyim .....