Oğlum ateşli havale geçirdi, deneyimlerinizi paylaşın lütfen...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve AskKirintisi tarafından 5 Haziran 2010 başlatılmıştır.

5 Haziran 2010
    Konu Sahibi : AskKirintisi
  1. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    39,2 ile havale geçirdi oğlum, ömrümden ömür gitti, hastanede yattık, 10 dakika nöbet sürdü çok korktum tekrar etmesinden çok korkuyorum, varmı aranızda durumu böyle olan.

2. 5 Haziran 2010
  3. cokmasum

cokmasum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    çok geçmiş olsun canım şu an iyidir umarım benim oğlum 6 aylıkken çok ateşlenmşti 42 derece idi hastanede yattık 2 gün buzların içine attılar hep nöbet nasıl sürüyo peki yani havale demediler bize enfeksiyon kapmış dediler şimdi oğlum 2 yaşında konuşmuyo pek korkuyorum bende ateşlendiğinde üzerinde bişey kalmış olabilirmi diye

4. 5 Haziran 2010
  5. misspinky

misspinky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ailenizde havale geçiren var mı özellikle siz ve eşiniz?? kalıtsal yatkınlık önemli ,, tekrar etme konusunda basit havale ateşi gibi görünüyor , benim de başıma gelmiş küçükken , o gün içinde doktora götürdüyseniz nörolojik hasar oluşmaz ,, tekrar başlama riski olan kompleks ateşli nöbettir ,15 dakikadan uzun sürer, 24 saat içinde birden fazla kere tekrar eder , vücudun bir bölgesine sınırlıdır ,, korkmayın yani

6. 5 Haziran 2010
  7. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    gecmis olsun

8. 5 Haziran 2010
  9. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun canım çok üzüldüm
    rahatsızlığı felan mı vardı ?
    Yoksa birden bire uykusunda mı ateşlendi
    benimde 2.5 yaşında kızım var çok korkuyorum bende birden inip birden yükseliyor iki gecedir bizde ateşliyiz
    allahım korusun kuzularımızı
    ama benim bir yakınımın oğludu hava geçirmişdi 40 dereceyle 3 ay önce 1 hafta önce yine ateşlenmiş
    benim doktorum Nolvalgin ateş düşürücü önermişdi eğer 39 görürsen demişdi istersen doktoruna bir danış canım
    allahım bir daha yaşatmasın inş

10. 5 Haziran 2010
  11. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Benım kardesım kucukken havale gecırmıstı. Odada yalnızdı o an. Icerı gırdıgımdekı goruntusu aklımdan gıtmıyor hala. Hemen mudahale edıldı, bır kac saat ayılmadan yattı. Beyınde hasar olusacak veya duzgun konusamayacak dıye bızde cok panık yaptık. ılla bır belırtı kalır dedık. Sukurler olsun, sınıfında bırıncı, okulunda ıse daıma ogretmenlerı tarafından ovgu alan bır ogrencı. Konusması bozuk olur dıye dusunuyorduk, fakat agzı oyle ıyı laf yapıyor kı, nerde bır yazar bulsa adamların pesınden kosuyor sımdı, bende yazar olacagım dıye... Kısacası hıc bır sorunu yok Ah bır de sımarmasa bana... :roflol:

Yuregını serın tut, Rabbımın ıznıyle ıyı olacaktır. Gecmıs olsun, Rabbım bır daha yasatmasın.

Son düzenleme: 5 Haziran 2010
  12. 5 Haziran 2010
  13. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    basit havale zaten 10 dak. sürdü nöbet, ben küçükken aynı oğlum gibi geçirmişim. Bende hasar kalmasından korkuyorum egg çektirmem gerekirmi acaba, nöroloğa götürsem mi. üst solunum yolu iltihabı vardı o ateş yapınca yüksek ateşten havale oldu, kilitlendi, bakışları sabitlendi ve vucudu mosmordu, bi an yok oldum sanki, beynim durdu, hiçbir anne babanın kaldırabileceği bir olay değildi, yaşadıklarıma hala inanamıyorum korkkunç bir olay. Şu an korkum ilerde bir problem olabilir mi. çok durgun yavrum eskiden çok hareketliydi şimdi solgunlaştı.

14. 5 Haziran 2010
  15. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    hepinizie teşekkür ediyorum. Netten araştırdığğım kadarıyla bizimkide basit havale. doktor gözetim altına aldı yanında kaldım çok şükür ateşi yükselmiyor. Ama ilk gittiğimiz hastane yoğun bakıma laıcaz demişlerdi orada bittim ben, sonra doğum doktorumu aradım o beni biraz rahatlattı başka bir hastaneye yönlendirdi, gittik o hastaneye çok şükür iyi ama eskisi gibi yaramaz değil, antibiyotik iğne vurduruyoruz iltihabı için. Birde alerji oldu heryeri kıpkırmızı neye alerji olduğunu bilmiyoruz, yavrum ilaç serum yemekten helak oldu.

16. 5 Haziran 2010
  17. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    çok çok geçmiş olsun konuyls ilgili bilgim yok sadece geçmiş olsun demek istedim

18. 5 Haziran 2010
  19. bonbo

bonbo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bizzat geçirmişim. herhangi bi tekrarlama ya da kalıcı bi sorun olmadı.