oğlum beni ve babasını dövüyor?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve diller tarafından 14 Mart 2008 başlatılmıştır.

14 Mart 2008
    Konu Sahibi : diller
  1. diller

diller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili kadınlar kulübü üyeleri oğlum ile çok zor bir dönem geçiriyoruz ben ve babası sabah çıkıp işe gidiyor akşam geliyor 15 aylık oğlumu bakıcısına bırakıyoruz ancak eve geldiğimizde bize eliyle yada elindeki herhangi bir cisimle vuruyor ona vurmanın kötü olduğunu anlatıyoruz ama değişen hiç bir şey yok eğer başınızdan geçmişce lütfen bana yardımcı olabilirsiniz nasıl bıraktırabilirim bu olayı oğluma teşekkürler

2. 14 Mart 2008
  3. kalemkitap2

kalemkitap2 Kapsama Alanı Dışında ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım ilk okuduğumda büyük bir oğlun varda sizi dövüyor sandım Allah korusun

benimde 18 aylık kızım var oda bir ara sürekli vuruyordu.ne söylesek kar etmedi.her vurduğunda bir oyuncağını aldım camdan atıyor gibi yaptım.şimdi iyiz bakalım.yine vurmaya çalıştığında sadece uyarmamız yetiyor.
    ama sen çalışıyorsun ilgi çekmek içinde yapıyor olabilir seninki.

4. 14 Mart 2008
  5. KATRE-34

KATRE-34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede dikkat çekiyordur bebeğiniz...ama vurduğunda yaptırımlar uygulamalısınız...daha küçük fakat yanlış birşey olduğunu açıklamalısınız...bu yaptığının yanlış olduğunu eşiniz ve siz birlikte anlatmaya çalışmalısınız...illaki her çocuğun anlayabileceği bir dil vardır...bu kaba kuvvvet asla olmamalı...

6. 14 Mart 2008
  7. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Benim ki de saçımı yolardı..Bu bebekler de hep aynı..

İlgi çekmek vs.. İlgiyi arttırın ,tüm gün sizi özlüyor çocuk...

8. 14 Mart 2008
  9. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    evet büyük ihtimal pek çok bebeğin yaptığı birşey ama yinede bakıcısı konusundada emin olman gerekiyor basında bu yönde pek çok haber okuyoruzçocuklara şiddet uygulayan vijdansız bakcılarda var ne yazıkki daha tam olarak derdini anlatabilecek yaşta değil allah korusun

10. 14 Mart 2008
  11. EU1

EU1 Guest

sevgili : diller yazına çok üzüldüm ve aynı kaderi paylaşıyor olmamız ben yine çok üzdü benim de 2 yaşında oğlum var oda bize karşı böyle ama sadece bana ve eşime karşı degil herkeze aynı şeyi yapıyor ne yaptıysak bizde engel olamıyoruz (dayak harici tabiki!) malesef ki bende eşimde çalışıyoruz oğluma annem bakıyor ALLAH RAZI OLSUN binkere yüz kere mecburum çalışmaya bu hayat şartlarında malesefki ama bence ilgi sevgi oyun istiyor bizde yorgun baygın geliyoruz pek ilgilenemiyoruz bundan oluyor tahminimce keşke bebeğime daha çok zaman ayıra bilsem ama elimden geldiğince ilgileniyoruz işte umarım büyüdüğünde düzelir tek temellim bu .

12. 14 Mart 2008
  13. tutuile

tutuile Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canını sıkmak istemem ama bakıcısı zarar veriyor oda bir şekilde size anlatmak istiyor olabilirmi çocuklarda yaplan bir hareketi böyle belli etme şekli vbardır

14. 24 Mart 2008
  15. Uxgxur bxoxcexgxim 29 09 05 09

Uxgxur bxoxcexgxim 29 09 05 09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşım 19 aylık oğlum da aynı sizin çocuğunuz gibi biraz agresif. Bizimkisi çok mız mız illaki ağlayarak her istediğimi yaptırayım diyor. Ben de çalışan anneyim ancak bakıcı kızımızın oğlum ne isterse yaptığını fark ettim(Ağlarsa biz kızarız diye) doğal olarak eve geldiğimizde biz ablası gibi isteklerini yapmayınca abla diye ağlıyor ve agresifleşiyor. Çok üzgünüm çoook Bakıcı ablayı uyardık.Bakalım sonuç ne olacak

16. 26 Mart 2008
  17. figenn

figenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim oglum da sadece babasina ve bana vuruyor.kendi yasindakilere asla vurmuyor.bazen yaramazlik yapinca ellerine ve poposuna vuruyordum önceleri anlamadi annem bana ne yapiyor diye sonra anladi ona karsi hicde iyi bir sey yapmadigimi.oglumda ayni sekilde davranmaya basladi hircinlasti iyi birseyde söylesem bana vuruyordu.hata yaptigimi düsündüm yaramazlikda yapsa kesinlikle ne eline nede poposuna vurdum sadece konustum artik vurmuyor bize.ben ona kizinca o da bana birseyler söylüyor el kol isaretleri yapiyor.yani diyecegim su arkadasim cocuklar ne yaparlarsa yapsinlar mutlaka bir yerde görüyorlar bence cevrene ve bakiciya dikkat et mutlaka biryerde vurma egilimi ile karsilasmistir belkide tv de görmüstür.

18. 26 Mart 2008
  19. cevahirx

cevahirx KaRMaKArışIk Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    BEnimde kuzenimin oğlu aynı durumda
    En çok anneye vuruyor
    Bide iice hırslandımı kolunu eli yumruk şeklindeyken arkaya doğru geriyor iice okkalıca yumruk indiriyor resmen
    Elide çok ağır
    Melek gibi bi bakıcısı vardı Bırakmak zorunda kaldı
    Zaten ondna başkasını istemedi Mecbur çıkardılar
    Şİmdi anneanne babaanne arasında işte
    Normalde sakin kendi kendine oynar sesi gürltüsü çıkmaz
    Ama çok efe kılıklıdır Tam büyük adam gibi Burnundan kıl aldırmaz
    Kızdığı zaman kimseye iltifat etmez Ona kızmaya kalkanada iice öfkelenir
    Yapma etme vurma dense "yazıık anne acıdı vurma" fln dense bile güzellikle gider bide diyene vururkafamçokkarıştı