Oğlum Beni Verem Edicek....

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve AskKirintisi tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

8 Haziran 2010
    Konu Sahibi : AskKirintisi
  1. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    6. aya kadar çok sakin bir çocuktu, sonra yabancılamaya başladı ve benden başka kimseye gitmez oldu.
    Şiimdi 12 aylık ve ben artık sağlığımı kaybetmekten korkuyorum, sinir hastası olucam. tuvalete gidiyorum katıla katıla ağlıyor, uykusu geliyor tam 2 saat uyutmaya çalışıyorum beşiğine gidiyoruz tekrar tekrar geri geliyoruz. Ayakta uyumuyor, çingene salıncağı kurduk ondada doğru düzgün yatmıyor ancak uykusuzluktan gözleri kapanacak öyle uyuyacak ama ben bu arada isyan ediyorum, bıktım artık. Gören bu nasıl çocuk diyor. benim eteğimden 1 sn ayrılmıyor. Ben nerede hata yaptım bilmiyorum. Kayınvalidemi çağırdım ama faydası olamadı çünki benden başkasına gitmiyor. Bugün çok kötü bir şekilde bağırdım çok ağladı ama bende insanım dayanamıyorum. Eşimle sorunlarım var ve konuşmuyoruz içim çok dolu. Hiçbirşeyi yetiştiremiyorum.
    Haykırmak bağırmak istiyorum, başımı alıp gitmek istiyorum. Ben böyle bir yaşam hayal etmemeiştim.

2. 8 Haziran 2010
  3. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    sanırım seni en iyi ben anlarım
    aynı dertlerlen boğuşuyorum
    kızım 13 aylık
    aynen anlatığın gibi iki dk tuvalete gitsem çıldırmış gibi ağlıyor
    üzerimi giymek için yatağına koyuyorum düşmesin diye nefes alamayana kadar bağrıyor
    bazen sabrımın sonuna geliyorum bağrıyorum ona
    tabii sonra vicdan azabı çekiyorum ama elimde deği o an dayanamıyorum
    tek bakıyorum kızıma
    annem çok uzakta
    kayinvaldem aynı şehirde ama aramız araba ile 45 dk sürüyor
    olan bana oluyor
    sonra akşam eşime patliyorum
    oda bakıcı bulalım bitane diyor
    ama kimseye güvenemiyorum
    ayrıca çalışmıyorum kızım için işimi bıraktım ne bakıcısı diye düşünüyorum
    off off bazen kafayı yemek üzere oluyorum

4. 8 Haziran 2010
  5. Zeynep_b

Zeynep_b Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende çok çektim benim sıpadan.. alıstım öle yasamaya zor olsada.. bisi dicem unutmayın geçici bi dönem.. birden geçiyo kızlar 2 yas sendromu öncesi 1 yas bunalımı gibi bisey bu da iste.. o dönem az sabırlı olun bi sabredebilsek iste bitiyor aslında simdi 22 aylık olduk kuzu gibi çok sirin arada tutuyo yine ama genelde iyi sükür.. az sabır kızlar acıcıck:)

bebekler 1 yasına kadar anneyle kendisinin tek ve aynı kisi olduğunu düsünürlermis 1 yas gibi farklı bireyler olduğunu anlamaya baslayınce hem anneye bi kızgınlıkları olurmus neden aynı kisi değilis biz diye hemde bi yandan kendini birey olarak kanıtlama sevdası:) bende bireyim dediklerim olmalı:) morali 0 simdi ask kırıntısı.. çünkü anne baska biri o baska biri yazık bi düsünsene bunu çözmeye calısıo
    minicik aklıyla.. ondan hep pesinde aynı davranmalıyız ben nereye anne oraya yada tam tersi:)

6. 8 Haziran 2010
  7. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    cnm benim oğlan şimdiden başladı ben odadan çıkınca arkamdan ıııılamaya:) çığlık atıyor ama kızma nolur bebeğine... bebekler annenin kendilerinin bir parçası kolu mesela olduğunu sanır ve ondan uzaklaşınca çok korkarlarmış düşünsene birden kolun kopup gidiyor! parçalandıklarını sanır ve ağlarlarmış... benim oğlan babasında bile durmuyor düşün halimi. ama geçecek bu da geçecek. eşinle problemlerine d eçok üzüldüm umarım bi an önce düzelir bebekler evin gergin ortamından da çok etkileniyorlar cnm bence bi an önce çözün meselesinizi. biz bi gün tartışmıştık eşimle o gün oğlan akşama kadar sebepsiz yere ağladı durdu çıldırttı bizi. hem de gezmedeydik düşün yani.

8. 8 Haziran 2010
  9. PRINCESS-in-LOVE

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşımın kızı 9aylık
    1 yıl ücretsiz izin aldı bitmek üzere olduğu için, bakıcısıda bebeğe alışsın diye bakıcısı işe başlayalı 3 ay olacak nerdeyse ve kızını bırakıp heryere gidiyor
    kızının gıkı çıkmıyor ya
    bakıcısı ile okadar mutluki annesi dişariya çıkarken el saliyor gülücükler atıyor
    geçen hafta günü birlik şehir dışına çıktılar eşiylen kızını getirmedi
    hiç aramamış annesini
    haftayada 3 günlük bi seyahata gidecekler ve kızını yine bırakacak ve eminim çocuk yine hiç ağlayıp sızlamıcak
    oda bebek bizimkilerde bebek
    o annesini bi parçası sanmıyormu yani
    ben bu işin içinden çıkamadım

10. 8 Haziran 2010
  11. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Bakıcı tutmak çözüm olmazki, bebeğin seni görünce onada gitmiycek boşuna para ödemiş olucaksınız, ev işleri için birini bulabilirsiniz ona vereceğiniz paraya. Bir arkadaşımın oğluda 13 aylık biraz önce görüştüm 18 ayda bitiyormuş bu huyları.

Bende kitapta okudum 1 yaşında iken annesinden ayrı olduğunun farkına varırlarmış ama kızdıklarını falan ilk senden duyuyuroum. Benimki babaya çok düşkün o olunca beni aramaz anca acıkırsa ister.
    Canım zaten bizde oğlumuz yüzünden problemliyiz. O doğunca birbirimizi unuttuk hayatımızı ona adadık eskisi gibi birbirimize ilgi gösteremedik haliyle, yakın zamanda bir hastalık geçirdi oğlum ve ikimizde çok gergindik o hasta diye sonra büyük bir kavga ettik ben konuşmuyorum o konuşmak istiyor ama iyice pişman olmasını istiyorum. Kayınvalidemde bizdeydi oğlum hiç rahat durmuyor hepimiz birbirimize girdik, çok yıprandım artık.

12. 8 Haziran 2010
  13. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    her bebegın gelısımı farklı..benım oglumda gecelerı cok sık uyanırdı...gunduzlerı cok az uyurdu..aylar gectıkce duzene gırıyor

sız sakın olun sız stres yaptıkca onada etkı edıyor

ben oğluma 4 aylıkken yer yataga yaptım oyuncakları koydum ..aylar gectıkce kendı kendıne oynamayı ogrendı...o aglarken sız sakın olun dıkkatını basa yone cevırın..

bıraz zaman lazım

14. 8 Haziran 2010
  15. PRINCESS-in-LOVE

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    yok ben bu bakıcı işini iyice kafaya taktım
    ev işlerinde yardımcımız zaten var o sorun değil
    daha doğrusu bakıcıdan ziyade oyun arkadaşı olabilir
    okullar tatile girsin çocuk gelişimi okuyan kızlardan araştıracam
    bi arkadaşım tavsiye etmişti
    o kızına öyle bir bakıcı ayarlamıştı
    hem yeme alışganlığı değişti hem bensiz durmayı öğrendi diyordu
    haftanın 3-4 günü bikaç saatliğine öyle birini bulursam hemen ayarlıcam
    hem ben de az nefes almış olurum, çarşıda pazarda işim gücüm oluyor onları hallederim rahat rahat; kızımı nasıl getircem derdim nasıl gidicem derdim olmaz
    kuaföre gidecekken bile 10 takla atiyorum
    benim kızım babanesinde ve babasında çok güzel duruyor benim derdim gün içinde
    örneğin haftanın 2 günü babanesine bırakıp havuza gidiyorum, arada yine babannesine bırakıp eşimlen çıkıyoruz felan ozaman hiç sıkıntı yaşamiyoruz
    ama evde onu iki dk yanlız bırakmaya gelmiyor

16. 8 Haziran 2010
  17. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Oğlumdan 1 gün büyük bir akrabamın oğlu var ve hiç annesin aramıyor. Annesi giidiyor onun hiç aklına bile gelmiyor. Onlar nasıl duruyorda bizimkiler durmuyor, büyütürken hatamı yaptık diye düşünüyorum. Çocuk oturuyor annesi dantel örüyor.

18. 8 Haziran 2010
  19. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    valla hayretle okudum yazdiklarini ben kizimi mecbur olmadigim surece kimseye emanet edemem heleki tatile cikmak aslaaa onsuz bir hayat dusunemiyorum benden baskasi ona iyi bakamayacak gibi geliyor bu konuda cok hassasim