oğlum biberonu almıyor...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve himmm tarafından 4 Ekim 2011 başlatılmıştır.

4 Ekim 2011
    Konu Sahibi : himmm
  1. himmm

himmm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    oğlum şuan 3 aylık biberonla süt vermek istiyorum ama biberonu emmiyor. diliyle itiyo yada ağzında tutuyo. ne yapmalıyım nasıl alıştırırım biberona. aynı zamanda kaşıklada süt verdiğimde yutmuyo ağzında biriktirip dışarı bırakıyo.

2. 4 Ekim 2011
  3. perisi

perisi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım süt derken neyi kastediyorsun kendi sağdığın süt mü devam sütü mü? inek sütü vermiyorsun dimi bebişine.
    biberonun hangi marka acaba ayına uygun mu değil ucu. kaşıkla yemeyi daha bilmediği için itiyordur kaşığı 4. aydan sonra gelişiyor o refleksleri.

4. 4 Ekim 2011
  5. himmm

himmm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ilk aylarda fazla olan sütü sağıp dolaba koymuştum onları veriyorum daha doğrusu vermeye çalışıyorum. bebedorun biberonu. zaten sütüm iyice azaldı çünkü doğru düzgün emmedi. sanırım iştahsız bi bebek olacak

6. 4 Ekim 2011
  7. duygusuzm

duygusuzm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dolaba derken buzdolabı mı? deepfreze mi?

Normal dolaba koyduysanız o sütler bayatlamıştır vermeyin bebişe:18:

Biberon kapağıyla bardaktan içirirmiş gibi içirmeyi deneyin bir de benim kuzenim prematüreydi biberonu da almıyordu kaşıkla verileni de itiyordu en sonunda biberonun kapağını dudağına dayayıp çok hafif eğdiğimizde diliyle sütü yalamaya başladı:KK3: Umarım sizde de işe yarar :KK3:

Bir de belki sütün tadı acı olabilir mi?:44:

Son düzenleme: 4 Ekim 2011
  8. 4 Ekim 2011
  9. perisi

perisi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    avent in yavaş akan biberonları var benim kızım onunla alışmıştı biberona ondan önce verdiğim diğer markaları almadı, istersen bir onu dene. biberona alışmadan önceleri serçe parmağımı emdirip dudağının kenarından enjektörle veriyordum ben ama çok zor oluyordu. en güzeli seni emmesi eğer sütün de azaldıysa biberonu verdikçe iyice azalacak. bol bol emzirmeye çalış derim