Oğlum büyüyünce olanları anlayıp çok üzülecek...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve seyrantepe tarafından 28 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : seyrantepe
  1. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kaç gecedir uyku uyuyamıyorum. içim sıkılıyor çekip gitmek istiyorum artık... 4aylık dünya tatlısı bi oğlum var.ona her baktığımda bugün benim hissettiklerimi birazcık büyüdüğünde onun hissedeceğini bilmek beni çok üzüyor. kayınvalidemlerle üstüste oturmak yapılan haksızlıklara ses çıkaramamak canımı çok acıtıyor. ilk zamanlarda aramızda geçen sorunlardan böle davrandıklarını biliyorum. eltimin oğluna yapılanlardan bi tanesi oğluma yapılmıyo. aralarında sadece 8ay var. doğumunda takılanlardan sürekli ona bişeyler yapılmasından doğan kıskançlık inanın değil bu. benimle babası elimizden geldiğince gücümüz yettiğince oğlumuza en iyisini almaya yapmaya çalışırız. ama babannesinin dedesinin gözümüzün önünde oğluma haksızlık yapmasına dayanamıyorum. benim annem babam çok uzakta. burada tek başımayım. bunun verdiği eziklik hep varken içimde. aynı şeyi oğluma yapılmasına üzülüyorum. oğlum doğduğundan beri hiçbişey ne yapıldı ne takıldı. her fırsatta diğer torununa elindeki son parayla kaç defa hediyeler aldılar bir kezde oğlumu düşünüp bi çıngırak dahi almadılar. eşimin elinden geldiğince onlara maddi olarak yardım ettiği parayla diğer torunlarını sewindirdiler. yarın bi gün birazcık büyüdüğünde aklı başına geldiğinde böyle yapmaya devam ederlerse oğlum hep üzülecek ve ben buna dayanamam.elimden hiç bişey gelmiyo. hergün aşağı iniyorum sewsinler inmiyo demesinler die. gösteriş olsun die sewiyolar ama hiç inanmıyorum. açıkçası oğlumunda onları sewmesini istemiyorum ama benim ailemden kimsesi yok. elimde olsa hiç göstermeyeceğim ama olmuyo. ne yapacağımı hiç bilmiyorum. bana yardımcı olun lütfenn:çok üzgünüm:

2. 28 Ağustos 2009
  3. izmirlii

izmirlii Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bırak canım takılma yaa.bende altlı üstlü oturuyorum.ama bazı gün kayınvalidemin yüzünü bile görmüyorum.....mesafeli olunca daha rahat oluyor insan.samimi olmayı bende isterim ama cılkı çıkacaksa boşver uzak olalım.sende mesafeli ol bence çocuğunu niye götürüyorsun ayaklarına bırak ne zaman özlerlerse onlar gelip görsün.

4. 28 Ağustos 2009
  5. izmirlii

izmirlii Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    şunuda unutmaki herkes ektiğini biçer.allah herkesin hakkına düşen payı verir birgün.eltin onu kullanmayı becermiş sende kullansana.altlı üstlü daha kolay olur.çocuk şunu babanesinden istedi de.dedesi çarşıdan şunu alırmı rica etsem de.falan.kibarlıktan anlamıyorlarsa yüzsüz ol sende biraz.rahatlarsın.çocuğun dişi patlar şimdi yakında mesela sen bulsan bile hiç söyleme.bırak babaannesi bulsun.bulduktan sonrada onun yanında çocuğuna dön ne hediye alıcak babanen bakalım falan de?
    ............ay sinir oldum....bende aştım kendimi demi biraz.ama ne yapayım dişe diş kana kan bundan sonra.

6. 28 Ağustos 2009
  7. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    eşinde farkında değilmi bu durumun.
    o ne diyor.?

8. 28 Ağustos 2009
  9. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Boşver be canım, sevmezlerse sevmesinler. Siz seviyorsunuz ya çocuğunuzu yeter.
    Allaha havale et şu mübarek günde onları.

10. 28 Ağustos 2009
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Bence siz anne olduğunuz için oğlunuzun üzüleceğini sanıyorsunuz..
    Aslında tam tersi!
    İnsan büyüdükçe insanları tanıyor..
    Kendisini sevmeyen için üzülmüyor,ondan uzaklaşarak onun zararlarından korunuyor.. İyi de oluyor. Hediyelere boğup arkanızdan kuyu kazmak yerine renklerini güzel belli etmişler..
    Mesela; benim baba tarafımda hiç kız yoktur.
    Kız evlat,kız torun sadece bizim evde vardı.
    Babaannem ve dedemden bize gelen hediyelerin,bayramlarda verilen harçlıkların haddi hesabı yoktu çocukluğumda. Ama ne oldu en büyük kazığı da bize attılar..Çünkü onların menfaatlerine ters düştü biz büyüdükçe oluşan fikirlerimiz...
    Sizinkiler en azından baştan göstermişler sevmediklerini..

12. 28 Ağustos 2009
  13. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Üzülme Canım,zoruna elbette gitmesi normal ben senin yerinde olsam üzülürdüm boşver sever gibi yapsınlar yavrunu sana eşin sahip çıkıyormu gerisi özellikle onlar hiç takma.
    benimde babaannemle ,dedem evlerindeki torunlarını severlerdi hep benle onu yarıştırırlardı,bizimde aramızda sadece 6 ay var.Küçükken üzülüyordum ama artık hiç umursamıyorum.inan bebeğinde olgunlaşınca bana annem babam yeter der,benim gibi...

14. 28 Ağustos 2009
  15. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eşimde farkında olanların.o da üzülüyor ama annesi babası sonuçta... bana diyo üzüldüğümü görünce;konus kırmadan diye ama söylesem değişeceklermi. içlerinden gelmedikten sonra hiç yapmasınlar.ilk zaman çok tepkiliydim göstermek istemedim hiç ama eşimle aram bozuluyo körükörüne :KK43: akşamları zaten sewsinler die işten gelir gelmez götürüyor. o da böyle mutlu oluyo. bilemiyorum ne yapıcamm

16. 28 Ağustos 2009
  17. Desibel

Desibel Okeyin dörtlüsü... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Allaha havale et cnm...takılma hiç...çocuklar büyüdükçe yapılanları görüp tavır alıyorlar...senin bişey demene gerek bile olmadan onlar derslerini veriyorlar...aynen yaşadım bilirim...:nazar:

18. 28 Ağustos 2009
  19. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.034
    Ödül Puanları:
    563
    Eşiniz farkında değilmi acaba bu olaylar karşısında.
    Kesin para desteğini bakın o zaman hediye alabiliyorlarmı bu kadar diğer toruna.
    Hem neden siz iniyorsunuz sürekli yanlarına .
    Gerçekten sevmek istiyorlarsa onlar gelsin size sevsinler torunlarını.