oğlum daha az emmeye başladı

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve atsokligna tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : atsokligna
  1. atsokligna

atsokligna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    oğlum 4.5 aylık ilk aylarda memeden inmezdi bütün gün mememdeydi.inanın lavobaya bile gidemezdim son zamanlarda o kadar ez emiyorki zorla veriyorum kafayı ceviriyor..sizin bebekleriniz kaç saatte bir kac dakika emiyor

Son düzenleme: 27 Ağustos 2010
  2. 27 Ağustos 2010
  3. Miroslava

Miroslava Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benim oğlum da aynı yaş, aynı sorun :KK43: benim bir de sütüm az ama ondan desem mama da emmiyor, sağıp veriyorum onu da emmiyor, çok sinir bozucu. büyüdükçe yemekten çok oyunla ilgilenmeye başlar, dikkati dağılır falan diyorlar. Ama bilmiyorum. Bir de bir yerlerde okumuştum, "kaç dakika, kaç kere emdiğini hesaplamayın, başkalarıyla kıyaslamayın, her bebek farklı bir bireydir" diyordu. Eskisinden az emmesi elbette çok sinir bozucu, şahsen biliyorum ama şöyle düşünüyorum, o memeyi reddederken bana birşey anlatmaya çalışıyor, zorlamak sinirini daha da bozmaktan başka bir işe yaramaz. En iyisi bir sorun olup olmadığını doktoruyla konuşman. Yok sadece iştahsızlık ise geçici olabilir. Erkenden diş çıkarıyo falan da olabilir. Kolaylıklar...

4. 27 Ağustos 2010
  5. figen_figen

figen_figen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    beni oğlum da öyleydi. hiç vermesem ağlamıyordu. zorla emziriyordum. git gide kilo alımı durdu. ek gıdaya geçtik emmeyi bıraktı. çok iştahsız bi bebek. şu an 6,5 aylık. 2 aylıkken 6,5 kiloydu, şu an 7,5 kilo. bütün tahlilleri yaptırdık ama sorun da yok dediler. ben hiç bişi anlamadım. inşallah senin beebğin benimki gibi olmaz. aylardır moralim bozuk bi haldeyim.

6. 27 Ağustos 2010
  7. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    4.ayda bebeklerde memeyi bırakma eğilimi olurmuş sakın pes etmeyin devam edin..emmiyorsa uyku arasında verin bırakmaz inanın bende yaşadım ama pes etmedim sizde vazgeçmeyin emmiyor diye uğraşın sonra tadını alınca bırakmıyolar sigara bağımlısı gibi oluyolar üzülmeyin :ecrin_bebek:

8. 28 Ağustos 2010
  9. atsokligna

atsokligna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    şu anda 8 kilo aslında kilo alımıda iyi. acaba ben mi evham yapıyorum. çünkü acıkınca istiyor... sanırım ben acıkmadan meme veriyorum o da istemiyor.bakalım bugün sadece o isteyince vericem .birde kilosunu takip ediyim eğer kilo almıyorsa doktorumla tekrar görüşücem.bu arada ben almanyadayım burda herşeye normal diyor bu doktorlarr....

10. 28 Ağustos 2010
  11. atsokligna

atsokligna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kesinlikle ilgisi çok dağılıyor bir ses duysun kafayı çevirieriyor hemen .diş çıkarmıyordur herhalde gerçi bellide olmaz çünkü sürekli eli ağzında salyalarıda akıyor, arasıra kulağını da çekiştiriyor ama damaklarına hiç bir kabartı yok.bakalım beklicezz.belkide büyüdüğü içindirCADIARZU

Son düzenleme: 28 Ağustos 2010
  12. 28 Ağustos 2010
  13. atsokligna

atsokligna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    pes etmek yokk.uykuya dalarken ve uyku arasında neyseki güzel emiyorr.

14. 28 Ağustos 2010
  15. atsokligna

atsokligna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım benim kolay gelsin iştahsız bebek çok zorr .inşallah bebeklerimiz düzene girer bol bol emerler ve bol bol yerler

16. 31 Ağustos 2010
  17. Miroslava

Miroslava Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Bu arada ben kendi öğüdümü tuttum, doktora anlattım kaygılarımı. İyi ki de öyle yapmışım. Gerçekten tahlillerde anormallik çıktı. Bağırsaklarında enfeksiyon varmış doktor ilaç yazdı. Karnı ağrıyordur tabi ondan yemiyordur dedi. Bakalım umarım herşey yoluna girer. Bir de biraz oyuncaklarla falan oynayarak yediriyorum gündüz, o da azıcık işe yaradı.

18. 1 Eylül 2010
  19. atsokligna

atsokligna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    geçmiş olsun çabucak iyileşsin inşallah