oğlum efenin zorlu yolculuğu

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve ayxsxegxuxl çelik tarafından 14 Haziran 2008 başlatılmıştır.

14 Haziran 2008
    Konu Sahibi : ayxsxegxuxl çelik
  1. ayxsxegxuxl çelik

ayxsxegxuxl çelik doğaç efe &duru ela Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    --------------------------------------------------------------------------------

11 haziranda nişanım geldi demiştim daha sonra hemen sancı girmeye başladı belden ve kasıktan sıklaşmaya başlayınca hastanenin yolunu tuttuk çok zor bi doğum geçirdim 24 saat sancı çektim açılmam geç olunca suni sancı verdiler oda beni perişan etti açılmam bi türlü gelişmedi perişan oldum resmen epidural anestesi istermisin dediler evet dedim verdiler çok rahatladım bu sefer açılmam tamamladı ıkınmama rağmen bebek gelmedi bi türlü fenalaşmışım yorgun düştüm oksijen verdiler bebeğin kalp atışları düşmeye başlamış sonra düzeldim bida ıkınma çalışmaları fakat yine yok herşey normal olmasına rağmen bebeğim kendini itmediği için doğum gerçekleşemiyomuş tembel yani benim oğlum sonra hastanedeki bütün dr. ve hemşireler gidip geldiler herkes doğum yaptı ben kalmışım ama yalvarıyorum artık sezeryana alın beni kurtarın diye ölüm gibiydi benim için baş edemeyince proflar geldi vakuma karar verdiler vakumu taktılar 3 dr biden kaburgama dirsekleyerek bastırdılar kırcaklardı nerdeyse bende ıkınmaya devam ettim sonunda gelmeyi başardı ama hala kaburgamdan dolayı sancı çekiyorum dikişlermde çok fazla her yerim yırtılmış çok zor oldu ama oğlumu gördüğüm an herşey bitti şimdi çok mutluyuz ama 2. çocuğu yapma korkutuyo açıkcası

2. 14 Haziran 2008
  3. u2rem

u2rem Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ay canım hem geçmiş olsun hem gözün aydıın diyeyim Allah a şükürki bebeğine sağlıkla kavuşmuşsun biraz zor olmuş ama inşallah en yakın zamanda ağrıların da geçer...

4. 14 Haziran 2008
  5. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım tebrik ederimmm...
    allah analı babalı büyütsün bebeğini inşallahh...

6. 14 Haziran 2008
  7. çixgxdem-xoxzal

çixgxdem-xoxzal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    CNM Allah ananı bablı versinnnnnnnnnnnnn

8. 14 Haziran 2008
  9. EU1

EU1 Guest

ayşegül ben direk epiduralli doğuma giricem.o da mı zor?belki sen sancı çektin takatsiz kalşdığın içinde zorlanmışsındır.vakumla çekildiğinde bebekte herhangi bir iz oldumu?kaç kilo doğdu kiloluysa belki oda zorlamıştır.

lütfen cevap ver şimdi bende korkmaya başladım....

10. 14 Haziran 2008
  11. ebru_1907

ebru_1907 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    gecmıs olsun benımde normal dogumda en büyük korkum bebegı ıtememek ve vakumla cekmelerı o yüzden sezeryan istiyorum gülaycım dırek epıdurallı dogum olmuyor 4 cm acılma olduktan sonra epıdural vuruluyor zaten o ana kadar sancı cekıyosun zaten epıdural sancıyı azaltıyor sadece ıkınmayla ilgili degil yani bazen ıkınsanda bebek gelmeyebılıyor aysegülünde öyle olmus bak herkesın bir olcak diye bısey yok sen bosuna stres yapma vakumda genelde bebegın kafası uzun cıkıyor ama sonra düzeliyormus tabıkı dr ve dogum ekıbıde cok önemlı allah korusun vakum tehlıkelıde olabılıyor

12. 14 Haziran 2008
  13. ebru_1907

ebru_1907 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    gülay sen ızmırdemı dogum yapıcaksın hangı hastanede

14. 14 Haziran 2008
  15. roseaysegul

roseaysegul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canim Allah anali babali saglikla mutlukla buyutsun insallah

16. 14 Haziran 2008
  17. EU1

EU1 Guest

ayy çk geçmş olsn.oğluna da allah uzun ömürler versn.inşallah bidahaki doğumun böyle olmaz.zaten bu acıları unutunca yeni çocuk düşünürsün derler.allahım hayırlı evlatlar versn.darısı olmayanların başına...

18. 14 Haziran 2008
  19. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    Allah bağışlasın geçmiş olsun..
    kısa bır sure sonra ıkıncı bebek korkun gecer dıye dusunuyorum.. annemın bır tek ben kolay dogmusum bende son çocuğum (4.) ve tek kızım.. diğerlerinin hepsi zorlu doğmuş..
    ilk abım 15-16 saatte doğmuş vakumla cekmişler..
    ikincisi boynuna kordon dolanmıs gelmemiş saatlerce.. boğulma tehlıkesi geçirmiş..
    üçüncüsüde makattan gelmiş ikiye katlanms bır sekılde popodan yanı..
    bir tek ben cabucak kolayca dogmusum.. merak etme bır zaman sonra unutursun acını.. sevgiler..