Oğlum ek gıdaları kusuyor

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve muhterem tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : muhterem
  1. muhterem

muhterem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    CADIARZUMerhaba mart anneleri , oğlum 13 mart doğumlu ve beni emmiyor bende 4. aya kadar anne sütünü sağıp erdim ve sürekli kusan bir bebekti. 4 aydan sonra ek gıdaya başladım ama nafile yine ne versem kusuyor. Şimdi de humana ar mama aldım onu içiriyorum ve kusmuyor. Ama biraz önce şeftali püresi verdim çıkardı gene. 6400 gr. zayıf bir bebek napacağımı şaşırdım . Aranızda benim gibi olan varmı diye merak ediyorum açıkcası :)

Şimdi mecbur ek gıda vericem ama kusuyor. dün doktora gittim motillum diye şurup verdi ama oda işe yaramadı yine kusuyor. Şaşırdım kaldım . sağlıkçı olmama rağmen anne olunca tüm bildiklerimiz unutuluyor :) idrarına baktım enf. yok, boğazları temiz yani kusması reflüden. Ben şimdi sadece humana ar mı vericem oğluma ???

2. 19 Ağustos 2009
  3. melek81

melek81 Herşeyin başı sağlık Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    slm. ek gıdalara basladıysan humana ar tek basına yeterlı olmayacaktır zaten. Artı ek gıdalara gecınce kusmanın azalması lazım.. herseyı azar azar basla.. bırden cok yuklenme

Benım oglumda mart da gelecekken 7 Subatta geldı ve hep zayıf bır bebek oldu.6 aylık kılomuz 6760 gr.dı. Ve benımkıde 4,5-5 aya kadar emdı mamayla karısık. Ve yıne hep kusan bır bebektı. Ek gıdalara gecınce azaldı ama yememekte ısrar edıyor

4. 19 Ağustos 2009
  5. muhterem

muhterem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler melek81, yalnız ek gıdalara 1 aydır geçmiştim emmediği için. yinede kusmalar devam ediyor. bende kussa da ek gıdaya devam ediyorum. ama humana işe yaradı gibi 2 gündür toparladı biraz. Birde sanırım diş çıkaracak çok huzursuz :KK43:

6. 25 Şubat 2012
  7. aleynaselma

aleynaselma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    43
    bi doktora göründür bence