Oğlum ek gıdayı reddediyor

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hilkam tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

19 Ocak 2010
    Konu Sahibi : hilkam
  1. hilkam

hilkam Bebeğim büyüyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam kızlar.
    Kaan pirinç unu hariç yedirmeye çalıştığım her şeyi reddediyor.20 gün önce çorba suları ve meyve suyuyla başladım sonra püre şeklinde vermeye çalıştım.Başta iyi gidiyorduk ama artık istemiyor.
    Ona her gün pirinçli havuçlu patatesli çorba,elma ya da armut püresi,yoğurt yedirmeye çalışıyorum o da ısrarla yemiyor.
    Aç karnına deniyorum belki yer diye bir iki kaşıktan sonra ağzını açmıyor zorlayınca ağlıyor.Tamam sen kazandın diyorum mama veriyorum bu kez onu da yemiyor.Sanki benden intikam alır gibi.Saatler sonra mama verebiliyorum.Günde 500 ml mama anca yiyordur.

SİZCE NE YAPABİLİRİM??

2. 19 Ocak 2010
  3. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm iştahsız bebek çok zor bilirim :KK43: ne dicem bilemiyorum benimkide aynı...yeni tadları şuan seviyo ama bakalım vazgeçmesse...

4. 19 Ocak 2010
  5. ecem87

ecem87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım benimki de çok iştahlıydı ama bu aralar iştahı sıfır..biberonla bi savaş yapıyor valla sorma..kaşıkla yerken hevesli..ama biberoana gelince yok..bende uyku moduna geçtiğinde veriyorum o zaman 7 ölçek yiyiyor..tavsiye ederim...

6. 19 Ocak 2010
  7. hilkam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok canım ya onu da denedim yine de yemiyor bugün sabah 9 akşam 6 arasında toplam 180 ml süt içti meyve denedim yok çorba yaptım yine yok.

8. 20 Ocak 2010
  9. daphneIsLife

daphneIsLife ..hem uzak hem yakın.. Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    biz ek gıdaya geçmedik henuz. sadece anne sütü ama eskisi gibi emmiyor.
    çok zor iştahsız bebek. umarım biz de sorun yaşamayız...

10. 20 Ocak 2010
  11. hilkam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah canım.Her mama hazırladığımda mideme kramplar giriyor yine yemiyecek diye.Bizimki iştahsızlık boyutunu da aştı açlık grevinde resmen.

12. 20 Ocak 2010
  13. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    selamlar,önce tek bi tadla başlayın,elma püresi mesela,her gün iki kaşık tattırın,istedikçe arttırın.ek besinler bu dönemde sadece tadına alışması için veriliyor unutmayın.süt ve varsa anne sütü önemli.günde en az 500 ml süt içmeli.zamanla hepsinin tadına alışacak ve fazla fazla yiyecek merak etmeyin.pirinç unu için çok erken yalnız,püre,yoğurt ve çorba şeklinde alışmalı evvela...

14. 21 Ocak 2010
  15. hilkam

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim yorumun için.
    Bugün daha dayanamayıp yine drda aldık soluğu.Bir de kan tahlili istedik.Her şey normal çıktı.Dr çok zorlamamı söyledi.6 saatten sonra yemek istemezse o zaman sorun vardır dedi.22 günde 600 küsür gr almış çok iyi almış dedi.Bu aylarda 500 gr normalmiş .Dr a göre ben evham yapıyormuşum.Tabi ağzına her mama verdiğimde reddedilen o değil ya ondan rahat konuşuyor.
    Ama karar aldım daha rahat bi anne olmaya çalışıcam.En azından deniycem.Çocuk olana kadar kendimle uğraşırdım hastanelerden çıkmazdım sanırım şimdi aynı şeyi çocuğa yapıyorum.

16. 21 Ocak 2010
  17. msms

msms 09/09/09 hoşgeldin kuzum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım benım yıgenım de 7. ayda anca kabul etti ek gıdayı. kendıne sıkıntı yapma elbet yıyecekler. sütten mamadan sıkılacaklar elbet. zorlarsan dahada uzaklasır gıbı gelıyor bana..

18. 21 Ocak 2010
  19. sido

sido Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende ılk baslarda cok uzuluyodum.ama bende durum bıraz daha farklı mehtap emsal sen ve ayferınde bebekşerı ıstahsız ama gelısımlerı ıyı.bızım kılo alımımız bı facıaydı resmen.1 ayda 300 gr :KK43: dorugu bıraksan 250 300 ml ıle gunu kapatır.bu yuzden doktorun zorlama sozlerıne kulak asmayın mecburen beslemeye calısıyorum.ama doruk benı emmıyo.bıberonuda emmıyo.ama uykuda bıraz cekıyo.1 olcek var yada yok ıctıgı. bende mecburen kasıkla zorluyorum.cunku zorlamasam ac kalıyo ınankı. ek gıdadada aynı sorunlar oldu.cunku sorun verdıgım gıdalarda yada verıs seklımde degıl.sorun dorugun ıstahında.cocuk yemek ıs_te_mı_yo.....
    ek gıda konusunda sabırlı olmnanı tavsıye edıyorum.ben herkes gıbı sebze suları denedı olmadı.sonra tarhanayı ıyıce sulu halde uyurken bıberonla vermeyı denedım.cok az ıctı.bende her uykuyaa dalsında az az verdım oyle tadına alıstı.elmaya alıstıramıyorum.sebze corbasını yenıden denıyorum.henuz basarılı olamadım.bu hafta ona yogunlascam.basarırsam yogurda gecıcem.yanı sırasıyla....ıste boyle canım kelın ılacı olsa hesabı dıyorum dururmuma :) kolayt gelsın