oğlum elini bir dakika olsun ağzından çekmiyor

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Biricik tarafından 29 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : Biricik
  1. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar oğlumun eli sürekli ağzında. hiç çekmiyor.emziğe alıştıramadım bir türlü. almıyor. nasıl unutturacam ben bu alışkanlığını????

2. 29 Temmuz 2008
  3. happyhappy

happyhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    86
    ben doktorumuza sordum
    emzik almasında elini yesin daha iyi plastikten dedi

4. 29 Temmuz 2008
  5. destina4

destina4 minik bamyam büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    valla tecrübeli bi anne olarak doktorunuz halt etmiş diycem..güzelim daha çok küçük mutlaka bu alışkanlığından vazgeçir.biz ne sevimli falan diyoduk kızım 4 yaşında hala emiyooo..doktor eğer nıraktıramazsanız emdiği parmağı incelir ve damak yapısı bozulur dedi ayrıca dişleride öne doğru büyüyoo..bisaatten sonra bıraktırmak okadar zorki..bence emziğe alıştırabilirsin denemekten vazgeçme ayrıca şu yeni doğduğunda taktığımız eldivenler varya onları tak ama mutlaka bıraktır canımm..

6. 29 Temmuz 2008
  7. derman

derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

Beğenildi:
    1.560
    Ödül Puanları:
    163
    bende elimi emiyordum. yalancı memeden daha iyi sonra bırakır. merak etme doktor da çaresini bulamıyo. yalancı memede sel akıtır.

8. 29 Temmuz 2008
  9. derman

derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

Beğenildi:
    1.560
    Ödül Puanları:
    163
    benim bozulmadı gayet uzun güzel parmaklarım var. 7 yaşına kadar emmişim.

10. 29 Temmuz 2008
  11. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    valla canım ev emzikçi dükkanına döndü diyebilirim almadığım marka almadığım tür emzik kalmadı. yinede alışmıyo. :1no2:

12. 29 Temmuz 2008
  13. elma xsxekeri

elma xsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım bence bebeğin diş çıkardığı için elleri sürekli ağzında doktoruna gittiğinde bir ilaç iste damaklarına sürülen bir jel varmış o biraz rahatlatıyomuş adını bilmiyorum ama ben yarın doktora götürücem oğlumu aynı sorunu yaşıyorum oğlum nerdeyse kolunu yutacak

14. 29 Temmuz 2008
  15. minik_kelebek

minik_kelebek ilk hedef 70!!! Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    146
    canım ne yapsan vazgecmıyor maalesef.kuzenımın cocuguda 4 yasında fakat hala emıyor.ama inşlallah bıraktırabılırsın.demancım sen sanslıymıssın ne dişlerine nede parmagına bişey olmamıs ama maalesef bu bırazda yapıyla alakalı.ama inşallah bişe olmaz bebısıne canım ve bırakır yasından önce

16. 29 Temmuz 2008
  17. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Ya aslında zamanında banada parmağını emme emdiğin parmak incelir falan dediler..
    Parmak emmeyi kaç yaşında bıraktığımı hatırlamıyorum ama 10 yaşında falandım sanırım..tatlicadiarzu Hiç parmağım incelmedi, dişlerim gayet düzgün. Bunu bırakın bebekler parmaklarını emsin diye söylemiyorum ama emzik parmak emmekten daha tehlikeli, bu yüzden bebeğinin alt çene yapısı bozulan, tavşan dudak sendromuna yakalanan ve dişleri için 14 yaşındaki çocuğuna tel taktıran insanları bile tanıdım..Ayrıca bu sıcakta eldiven bebekte isilik ve pamuklanma yapar, isilikleri egzemaya döner. Benim oğlumda emzik almadığı zamanlar da dalıyor parmaklarına ama sorun yapmıyorum çok fazla çünkü sonuçlarını kendimden biliyorum..Birde sussun diye emzik vermiyorum uyurken emzik yerine kendim başının altına yastık koyup yatarak emziriyorum..Böylece emziğin zararından korunuyor..

18. 30 Temmuz 2008
  19. dilekom

dilekom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen benim kızımda eli ağzında çıkmıyor memeyede alıştıramadım o elini nasıl emiyor bi görseniz sanki açlıktan öleceklaelaelaelaelae