Oglum gogsumu emmiyor yardim!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Menzil Gxuxlxux tarafından 21 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Menzil Gxuxlxux
  1. Menzil Gxuxlxux

Menzil Gxuxlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Oglum Yusuf 35+3 gunluk olarak dogdu. Dogdugunun ertesi gunu, hemen mememi alip emdi, sonraki iki gunde cok guzel emdi ama sutum henuz cok yeni gelmeye baslamisti ve azdi, premature oldugu icin iyice beslensin diye biberonla formula verildi hastanede. Bende seviniyordum biberonla birlikte gogsumude aliyor diye. Sonraki bir kac gunde bilirubin duzeyi yukseldi hafiften, bizde panik yapip memeden emzirmek yerine gogsumu sagip biberonla vermeye basladik sutumu, nasil olsa mememi sonrada veririm diye dusunduk, azcik toparlansin istedik. Bugun oglum 15 gunluk kac gundur memeden emzirmeye calisiyorum ama maalesef en cok koktugum sey basima geldi, oglum biberona alisti:çok üzgünüm: Dun bir mucize oldu ve iki mememide emdi ama aksama yine ayni, yine emmiyor. Mememi agzina aliyor ama emmeden bekliyor, ne yapacagimi sastim.

Bunun aynini yasayip, cozum bulan ve bebegini memeye dondurmeyi basaran varsa lutfen yardim etsin, cok uzuluyorum. Bu benim en korktugum seydi ve basima geldi ne yazikki!!!

2. 22 Mayıs 2009
  3. Menzil Gxuxlxux

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    16 kisi bakmis 1 kisi bile cevap yazmamis ama ben galiba cozum buldum. Bugun oglumun gogsumun ucunu kolayca almasi icin gogus ucu kalkani yada her ne deniyorsa kullandim ve Allahima sonsuz sukurler olsun, bebegim gogsumu emmeye basladi. Burda bu sorunu yasayanlara bir cozum olur insallah...

4. 22 Mayıs 2009
  5. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Canım geçmiş olsun diyeyim ozaman, benimde 19 günlük bir bebeğim var ve insan nasıl kaygılanıyor bu gibi durumlardan çok iyi anladım, senide çok iyi anlıyorum.

6. 22 Mayıs 2009
  7. pempe_panter

pempe_panter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım o bakanlardan birisi de bendim ama dün cevap yazamadım.iyki de yazmamışım çok sevindim oğlunun tekrardan emmesine.çok şükür ki emmiş.benim oğlumun adı da yusuf emre ama maalesef ilk günden beri emmedi:KK43:çok zorladım emzirmek için ama olmadı en sonunda ememediği için sıvı kaybından hastanelik oldu:KK43:ölümden döndü meleğim.bence sen en doğrusunu yapmışsın biraz büyüyüne kadar biberon vermekle.keşke ben de en baştan doktorları dinlemeyip zorlmasaydım da biberon verseydim emmesse emmesin deiyorum yeter ki sağlıklı olsun.

8. 23 Mayıs 2009
  9. Menzil Gxuxlxux

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Tesekkurler... Evet bu benim hamileyken hep dusundugum ve kaygilandigim bir konuydu ve basima geldi ama cok sukur bu gogus ucu kalkaniyla cok guzel emiyor. Arta kalan sutude sagiyorum ama artik sagmayacagimki her iki saatte bir emzirebileyim. Yoksa biberonu birakamicaz bu gidiste..

Dun emzirme konusunda bilgili bir hemsireye gittik ve bu gogus ucu kalkanini 1 hafta 10 gun kullanip gogsunu vermeye basla dedi, sonunda gose donuyormus bebek.. Insallah bizimkide doner.

Canim uzuldum boyle seyler yasamana.. Bende ayni senin gibi gogsumu almazsa ugrasirim aldirmaya ama biberon verdirmem diyordum ama premature oldugu icin birsey diyemedim ve dogdugunun ikinci gunu gogsumu aldigi icin ben ikisinide guzel aliyor diye biberona devam ettim. Yaptigim hata ise biberona agirlik verip gogsumu arka plana atmam oldu. Sende istersen bu gogus uclarindan dene, belki sizdede ise yarar. Allah yardimcin olsun canim...

10. 24 Mayıs 2009
  11. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızım 4 aylıktı. iş için günübirlik şehirdışına çıkmıştım. az emiyor diye ne kadar sütüm olduğunu anlamak için sağdım ben yokken o gün biberonla verdiler. ertesi günü de devam ettim sağp biberonla vermeye ne kadar sütüm olduğunu ve ne kadar içtiğini anlamak için. hemen biberona alışıyorlar. sonra almadı göğsümü ağlamaya başladı. ben de inat ettim biberon vermedim, ağlaya ağlaya göğsümü vermedim mecbur kalınca geri döndü. aç kalır diye düşünmedim. bence en az birgün inat et biberon verme. gğsünü emmezse sağarsan sütün azalır gitgide ve biter. göğsünü emzirmelisin.

12. 24 Mayıs 2009
  13. Menzil Gxuxlxux

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Biz dun emzirme hemsiresine gitmistik. Pompayla sagmaya devam edersek sutum kesilirmi diye, o bize hayir kesilmez dedi. Ama bir arkadasin kardeside boyle sagmis, en sonunda 5. ayda kesilmis sutu dedigine gore. Bende bugun bir kere sagdim, cunku gogsum agri yapiyor, bebegim bosaltamiyor. Artik yavas yavas sagmayinca bebegimin bosaltabilecegi miktara gelir heralde diye dusunuyorum.

14. 24 Mayıs 2009
  15. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili menzil gülü, sakın öyle bir hata yapma. bebeğine vermiyorsan bile sık sık sağ göğsünü ki sütün azalmasın. benim bir arkadaşımın kızı da emmedi sağdı o da 4. ayda bitti sütü. sık sık sağ ve buz yerine at sütünü, bak sonra çok ararsın. süt sağdıkça veya emildikçe gelir. yoksa emzirmeyi bırakanların sütü hala gelirdi. benim kız iştahsızlığından çok az emiyordu, ben sağıp bakmıştım 4. ayda bir günde 800 ml. geliyordu. yani iyiydi. ki bebek emdiği zaman daha çok gelir. sonra kızım bir göğsümü almamaya ağlamaya başlayınca hep aynı göğsümü vermeye başladım diğerinden az geliyor doymuyor diye. verdiğim göğsümdeki süt 30 ml. kadar düştü ve bitti, diğer göğsümden 100-120 ml. gelirken. sonra güzdüzleri emmemeye başladı, sonra gecede 3 2 1 derken bir baktım ki 6. ayda sütümü bitirmiş. tabii yetmiyor diye emzirdikten sonra aptamil vermeye başlamıştım. 6. aydan itibaren hep aptamil. yani emmedikçe azalır. göğsün kahverengi kısmında süt üretimini tetikleyen sinir uçları var, bana hemşireler hep tüm kahverengi kısmını da alacak şekilde ağzına ver memeni demişlerdi ama ben bir türlü veremedim almadı.
    benden sana tavsiye bebeğine biberon verme bir gün mecbur aç kalınca alacak. yukarıda da yazdığım gibi ağlıyordu almıyordu (iki gün almayınca hemen vazgeçmişşti) zorladım aldı. sessiz sakin stressiz bir odada yarım saatte bir dene. baktın almıyor hiçbir şekilde iki saatte bir sağ göğsünü ve buzluğa at. sırasıyla biberonla ver. benim kız şu anda hiçbirşey yemiyor emiyor olsaydı bari onunla avunurdum. ne kadar içerse o kadar kar. mecbur kalınca zaten aptamil veriyorsun.

Beren27 bunu beğendi.
  16. 26 Mayıs 2009
  17. EU1

EU1 Guest

canım çocuğun pramatüre olduğu için çok sık ve anne sütüyle beslenmesi lazımki kendini toplayabilsin.ama 15 günlük daha bebeğiniz ,biberonu bırak ağlasın memenin ucunada tatlı sür , çocuğa teslim olma ,kendi sütünden vazgeçme biberonu kenara bırak ve kararlı bir şekilde memeden vermeye uğraş diyececeğim,sende çok küçük kıyamıcaksın biliyorum gene biberon vereceksin ama o çocuğu diriltecek eksiğini kapatacak tüm beyin fonksiyonlarının ve hastalıklara karşı direncini o memendeki süt sağlayacak sizde suç bulmuyorum ben mamayı tavsiye edende suç.biberondan çocuğunuza sadece su verin böylece emzirmeyi bıraktığınızda biberona yabancı olmaz 5 yaşına kadar süt içebilir.bardak çocukları sütten soğutuyo özellikle 1,5-2 yaş çocuklarını.umarım beslenmede sizi seçer bebeğiniz.

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Mayıs 2009
  18. 28 Mayıs 2009
  19. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    yeni doğan bir bebek hele ki prematüre ne kadar mamaya ihtiyacı olur ki biberon veriliyor
    bize dr 2-3 çay kaşığıyla doyar ilk günler demişti
    bizim de sarılık çıktı sütüm azdı ama biberonun lafı bile edilmedi
    2 gün sadece mama verdik o da kaşıkla
    canım bence sen hemen biberonu bırak
    mecbur kalırsanda kaşıkla ver
    ben 5 aylık bebeğime bile 100cc sütü kaşıkla verdirttim, biberon almasın diye