oglum hep solunda yatiyor

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Vildan_NL tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

28 Mart 2010
    Konu Sahibi : Vildan_NL
  1. Vildan_NL

Vildan_NL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar 3 aylik bir oglum var.
    oglum hep solunda yatiyor ve haliyle sag tarafi sivri ne yapsam ceviremiyorum kafasini uyurken cevirsemde kisa bir sure sonra gene donuyor uyanikken ceviremiyorum direniyor fisioterapiye goturuyorum iyi diyorlar bu hafta gene goturdum cocuk uzmanina goturmemi soylediler boynundaki kaslarda sorun olabilir diye ne olur bu durumu yasayan varsa yardimci olsun. icim icimi yiyor:1no2:

2. 29 Mart 2010
  3. landemiyoladiyola

landemiyoladiyola Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba,
    Size cevap yazmak için üye oldum. Dilerim yardımım dokunur. Sanırım bebişinizde tortikollis var. Şimdiden geçmiş olsun öyleyse. Benim bebeğimde vardı. Masajla, egzersizle geçiyor. Önemli olan sabretmek. Umarım bir an önce iyileşir bebişiniz

4. 29 Mart 2010
  5. elvankrsu

elvankrsu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bir arkadaşımın bebeğinde var bu hastalıktan boynunda bir şişme falan var mı? arkadaşım öyle fark etmişti. daha yeni doğduğunda tedaviye başladılar. şuan 14 aylık çapa ya gidiyorlar masaj tedavisi gördü ve boyunluk kullanıyor.. rabbim tüm bebeklere şifa versin inş..

6. 29 Mart 2010
  7. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    vildancım benim oğlum şu anda 3 yaşında. ben 10 günlük iken boynunda şişlik farketmiştim. benim oğlumda hep aynı tarafa yatıyordu.dr götürdük tortikollis dedi. boyun hareketi vardı. sürekli onu yapıyordum birde kremle masaj yapıyordum.çok şükür hiç bir şey kalmadı. oğlunada geçmiş olsun.allah şifa versin canım.seni çok iyi anlıyorum.

8. 31 Mart 2010
  9. Vildan_NL

Vildan_NL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bilgiler icin cokkk tsk ederim ama tortikollis hastaligi ne arkadaslar beni bilgilendirirseniz sevinirim.
    benim solum sagina donuyor ama uyurken cevirirsem donuyor yada uyanikken tvye bakarken zorla donduruyorum cok korkuyorum ne olur cvp yazin.

Son düzenleme: 31 Mart 2010
  10. 31 Mart 2010
  11. Vildan_NL

Vildan_NL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada bellirtileri soyleyeyim benim oglum hep sola yattigi icin kafa yamuklasti cok direniyordu kafasini cevirmek istedigimizde fisioterapieye goturduk oda boynunda bi sorun yok dedi kafasindada oyle kendi isteyince donuyor istemeyince donmuyor. bu hafta gene goturduk fisioterapie ye oda bazi cocuklarda sonradan ortaya cikar dedi suan hala bior sey yok ama bebek doktoruna goturun dedi bide oglum vakumpompla dogdu onunlada ilgisi yok diyorlar ama bilmiyorum ya korkuyorum.

12. 31 Mart 2010
  13. bulgar

bulgar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.037
    Ödül Puanları:
    238
    tortikollis boyun kasları üzerinde şişlik ve sertlik demek canım.

14. 31 Mart 2010
  15. Vildan_NL

Vildan_NL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sislik yok ama sert kaslari. tsk ederim sagolun

16. 31 Mart 2010
  17. ahbitanem

ahbitanem çok zor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yastıkla çevrelesen etrafını öle sağ tarfına yatsa, işe yaramaz mı acaba? alışabilir bence. bi fikir :1rolleyes:

Son düzenleme: 1 Nisan 2010
  18. 31 Mart 2010
  19. Vildan_NL

Vildan_NL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yastikta koysam minderde koysam ise yaramiyor ozel yastik aldim sola donmesin saginda yatsin diye genede istedigi zaman donuyor ama saginada rahatlikla donen bir bebek doktor kendi isteyince donuyor ama istemedigi icn soluna yatiyor dedi cok direnen bir bebek ne yapacam bilmiyoruom offf