oğlum hiçbir şekilde süt içmiyor,nasıl beslenecek?

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve pamukannesi tarafından 21 Haziran 2010 başlatılmıştır.

21 Haziran 2010
    Konu Sahibi : pamukannesi
  1. pamukannesi

pamukannesi Göründüğün gibi değilsen,hiç görünme daha iyi...' Üye

Beğenildi:
    1.138
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşlar oğlum 7 aylık... bu zamana kadar anne sütü aldı... ama 6. aydan sonra emmek istemedi... o emmeyince de benim sütüm azaldı..gün geçtikce de kesildi :gitme: şu an sütüm yok.. çünkü hiç emmiyor... çıldırıyor... biberon da almıyor kesinlikle.. devam sütü yaptım verdim biberonla yok, inek sütünü sulandırdım denedim onu da almadı... biberon kesinlikle çok aç olsa bile ağzına sürmüyor...bende devam sütünü kaşıkla veriyorum haiyle çocuk 4,5 kaşıktan sonra sıkılıyor... içmiyor... çorba, yoğurt, mama vs. hepsini yiyor.ama süt içmiyor bu çocuk.... ne yapmalıyım sizce...? kilo alımı da yavaşladı süt içmediği için... sütün yerini doldurabilecek bişeyler var mı? uzun oldu ama affınıza sığınıyorum, çok dertliyim :gitme:

2. 21 Haziran 2010
  3. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    belki sütü diğer öğünlerine karıştırıp verebilirsin.örneğin çorbasına kahvaltısına...vs en azından bu şekilde süt almış olur.yoğurt yiyormuş bari o açıdan iyi.

4. 21 Haziran 2010
  5. pamukannesi

pamukannesi Göründüğün gibi değilsen,hiç görünme daha iyi...' Üye

Beğenildi:
    1.138
    Ödül Puanları:
    163
    valla bende kendimi öyle avutuyorum.. zaten kahvaltı da ve gece yatarken yediği mamaları devam sütüyle hazırlıyorum.. direk süt içmesi gibi olmaz ama, az da olsa alıyo... ama tabi en iyisi anne sütü :gitme:

6. 27 Haziran 2010
  7. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    bardakla icirmeyi dene canim ozaman hosuna gider belki benimkide biberondan icmiyodu bardakla icti hatta pipetle bile icmeye basladi

8. 28 Haziran 2010
  9. katre78

katre78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

benim oğlumda içmek istemiyor.eli ayağı buz gibi oluyor direnmektem.muhallebisinin çiçne mama kat,devam sütleriyle hazuılanan milupanın kaşık mamalarıvar( 7 tahıllı gece maması,8 tahıllı ballı kahvaltı gibi).ben de bu şekilde günlük süt ihtiyacını tamamlıyorum.

10. 28 Haziran 2010
  11. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    pınarın 6-12 ay sütü var onu denedin mi ? bir de bi yerde okumutsum bir kibrit kutusu kadar peynir 200 ml yani 1 bardak süte eşitmiş...peynir yiyordur umarım