Oğlum İçin...

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve bjk_15 tarafından 29 Haziran 2010 başlatılmıştır.

29 Haziran 2010
    Konu Sahibi : bjk_15
  1. bjk_15

bjk_15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar.
    Aranıza yeni katıldım öncelikle hepinize merhabalar..
    Sonralıkla da 23 haftalık hamileyim. Allah nasip ederse( inş. sağlıklı ve hayırlı olması başta) bi oğlum olacak.Ama hala isim konusunu netleştiremedim.
    İsmini koymak ve ona ismi ile hitap etmek istiyorum.Ve bu konuda bana da yardımcı olmanızı...
    Şunu da paylaşmak istiyorum ki ben evlenmeden önce yaklaşık 5 yıl öncesi nerdeyse kardeşimin gördüğü bir rüya var. Ona rüyasında ablan oğluna OKURHAN adını koysun.Hem ilim okusun hem din denmiş.
    kardeşim bu rüyayı anlattığında çok şaşırmıştım.Öyle ki evli olmadığım gibi evliliği bile düşünmüyordum.Bu rüyadan çok etkilendim.Ve ciddi ciddi bu ismi düşünmüştüm. Ancak eşim dahil kime söyledimse o nasıl isim yaa tepkileri ile karşılaştım.
    Birincisi oğluma sizce "OKURHAN"adını mı koymalıyım? Yoksa farklı alternatifler mi düşüneyim?
    Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.Şimdiden çoookk tşk.ler...

2. 29 Haziran 2010
  3. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    bence koymayın,o rüyanın rahmani mi şeytani mi oldugunu bilemezsiniz..
    ben
    eymen
    bera
    kutay
    kerem
    semih
    hakan
    selçuk
    isimlerini begeniyorum..

4. 29 Haziran 2010
  5. sedack

sedack Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    öncelikle hayırlı olsun..benim oğlumun ismi mert ama bi hoca bize ismi verilirken kulağına güzel isimlerdende peygamber isimleri söyleyin etkiler demişti.bizde mustafa ismal mert diye okutmuştuk kulağına.sende öyle yapabilirsin..rüyada görülmüş vardır bi hikmeti..

6. 29 Haziran 2010
  7. dusunmemlazim

dusunmemlazim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    153
    saka gibi okurhan ne ola ki?
    bence takmayin. tamam ruyada gorulmus olabilir ama sonucta her yonden dusunmek gerekiyo.. cocukla dalga gecilmesi ihtimali buyuk.
    bi de anlami guzel olan ama isim olarak kullanilan isimler de var. okurhan isim degil bi kere.

8. 30 Haziran 2010
  9. bjk_15

bjk_15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yorumlarınız ve fikirleriniz için çok tşk.ler.Vakit ayırıp okuduğunuz için de.
    ısim önerilerinize gelince BERA ismini ben de beğeniyorum ama babası ne o öle yara bere der gibi diyor. Kayra'da takılı kaldım uzun süre ancak 10 çocuktan 8'i KAYRA bu ara. Derin anlamlı,kulağa hoş gelen ve çok kullanılmayan bi isim arıyorum.ılk bebeğim olduğu için de çok özenliyim.
    Karar vermem de yardımcı olursanız sevinirim.
    Yorum yazan herkese tekrar tşk.ler..

10. 30 Haziran 2010
  11. d.e.s.i.r.e

d.e.s.i.r.e ღ benim minik kuzum ღ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kısmetse benim de oğlum olacak bende isim araştırıyorum. tesadüf bi isim duydum çok ilginç arapça kökenli bi isim. DUHAN sanırım Duhan Suresinden geliyo benim hoşuma gitti ama yine de araştırıcam belki sende düşünürsün

12. 30 Haziran 2010
  13. bjk_15

bjk_15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle senin de oğlun hayırlı ve sağlıklı olsun.Rabbim sağlıkla kucağına almak nasip etsin.Evet duydum bu ismi.Çok da hoşuma gitti.Dinen de çok güzel.Ama bu da eşimin hoşuna gitmeyenlerden.Söylenişinin zor olduğunu ve ilk söylendiğinde anlaşılmadığını savunuyor:KK43::KK43:

14. 30 Haziran 2010
  15. wetlew

wetlew Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    herkesin bebişi hayırlı olsun benimde oğlum olucak ve isim arıyorum. şuana kadar doruk ismini düşündüm ama daha farklı bi isim olsun istiyorum. bende burda sizlerden kopya çekicem artık :)) ayrıca benim eşimde söylediğim hiçbi ismi beğenmiyo :KK43:((

16. 30 Haziran 2010
  17. nehir25

nehir25 Annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    orcun ve erdem ismini cok sewerim

18. 30 Haziran 2010
  19. myline

myline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende rüyamda gördüğüm bir isimden çok etkilenmiştim ama herkes bu ne biçim isim demişti eşim dahil ben bile dalga geçmiştim ama şimdi herkes o isimle hitap ediyor bebeğime daha doğmadan :)) sana kalmış birşey eşleri ikna etmek çok zor değil aslında ama bir arkadaşında dediği gibi

ecrin1001
    bence koymayın,o rüyanın rahmani mi şeytani mi oldugunu bilemezsiniz..
    katılıyorum...