oğlum ishal oldu....lütfen yardım....

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve medinella tarafından 1 Aralık 2007 başlatılmıştır.

1 Aralık 2007
    Konu Sahibi : medinella
  1. medinella

medinella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba... 4 yaşındaki oğlum dün ishal olmuş dünden bu yana belki 20 defa tuvalete gitti....ateşi falan yok sadece ishal ve halsiz hissediyor ve karın agrısı.........pazartesi günü doktoruna gidicez ..randevuyu aldım ama o güne kadar biraz kesebilirmiyim diye düşünüyorum...haşlanmış patates ve pirinç lapası hazırladım ama çok iştahsız yediremedim...bana ishali kesicek başka tavsiyeleriniz varmı acaba???

2. 1 Aralık 2007
  3. medinella

medinella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yokmu kimseden tavsiye? :KK43:

4. 1 Aralık 2007
  5. medinella

medinella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sagol canım yaaa bi deneyeyim ama o kahveyi içemezki ama denerim ...

6. 1 Aralık 2007
  7. meldam

meldam Kaderimin Efendisiyim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    muz yedir
    kesinlikle pepsi içir içine aspirin at
    erisin ,patetes yedirr bunlar en önemlisi ve doktor size flagly diye bir ilaç verecek benim oğlum amip olmuştu onu verdiler kim ishal amip olursa olsun bu ilacı verirlrrler ama sen pepsi patetes ve muzu dene bu arada vücut su kaybetiğinden yorgun düşüyor bol bol hazır su ver GEÇMİŞ OLSUNa.s.

8. 1 Aralık 2007
  9. meldam

meldam Kaderimin Efendisiyim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    BEN DENEDİM BİRDE NÖBETÇİ BİR ECZ<ANEYE FLAGLY İLACINI SOR MUHAKKAK PAZARTESİNE KADAR KESER İSHALİNİ BEN DOLABIMDAN EKSİKETMEM BUİLACI SİZEDE BÜYUK İHTRİMAL BU İLACI VERİRLER BİZİM 5 DEFa ishal oldu hep bu ilac bu arada ishal ilacıyla beraber grip ilacı verilmez

10. 1 Aralık 2007
  11. medinella

medinella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    muzu yedirdim ama zorla yediriyorum...hiç yemek istemiyor...patateste haşladım ama onu yemedi...reflor diye bi ilaç var evde ishal için şimdilik ondan verdim....ama p.tesi bakalım ne vericek doktor....gribi falan yok cocuğun sadece ishal,,,,bol bol su içiriyorum...onu itirazsız içiyor...

12. 1 Aralık 2007
  13. esennil

esennil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nedeni ne olabilir sence üşütme gibi görünüyo.benimde 4 yaşında oğlum var.iştahsız,pis kokulu,açık renk ishal olunca üşütmedir diyorum sıcak tutuyor,ayaklarına sıcaksu dolu termofor koyuyorum.bakteriyse eğer çok çok pis koku ve köpüklü ishal:KK43:iğrenç oldum ama)bakteri veya virüs neden olur ishale bakteriyse baktrim.virüsse flagy.tahlile anlaşılır buda.çok sıkıntılı değilse sadece ishal genel durumu iyiyse sıcak suyu öneririm.bol sıvı özellikle ayran,ılık çay ve havuç suyu.havuç çok iyidir ishale.geçmiş olsun.dediğim gibi tahlil olmadan ilaç alma sakın.üşütmüştür havalar soğudu

14. 1 Aralık 2007
  15. medinella

medinella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öyle köpüklü falan değil sadece normal ishal ates yok....iştahsız.pis kokulu ve acık renk aynen....üşütme o zaman büyük ihtimal sıcak uygulayayım ben....havuçda vereyim ama yemiyoki hiç.... :KK43:

16. 1 Aralık 2007
  17. medinella

medinella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bugün 3 defada kustu............

18. 1 Aralık 2007
  19. dita

dita PeriliKöşkünPİreliKedisi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Havuç yada elma suyuda içirebilirsin..taze taze sık içir ..oda ishale iyi gelir..benim kızıma dr. ishal olunca bunlrı içirmemi önermişti.......