oğlum kabız oldu.......

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve çikolatalxix_sxuxt tarafından 20 Ocak 2008 başlatılmıştır.

20 Ocak 2008
    Konu Sahibi : çikolatalxix_sxuxt
  1. çikolatalxix_sxuxt

çikolatalxix_sxuxt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum 2.5 yasında hergün 1 kere yapıor ama 2-3 gündür kakasını cok zor yapıorr acıor die ağlıor ilaç ve fitilde vermek istemiorum ne yapabilirim..iştahıda yerinde bi cocuk masallahhhh...:))

2. 20 Ocak 2008
  3. UzmaN

UzmaN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Anne sütü almayan oğlumdan kabızlık yüzünden çektiklerimi bi Allah,bi eşim bi de ben bilirim..
    Arkadaşım yazdıklarımı yabana atma ve uygula..Bırak fitili falan bebeğini o acıdan kurtar..Burda başından geçen biri yazıyor..

* Kara kuru erik.. Yarın hemen aldır,bi güzel hoşafını yap ver çocuğuna..Korkma içir,hatta ezerek yedirebilirsen tam süper olur..

* Saf zeytinyağı..Yüyeceklerine ekle yada ağızdan 6 saatte bir, çay kaşığı ile zeytin yağını ver..Yine belirtiyorum zeytnyağından korkma felçli insanı bile ayağa kaldırmıştır..Hiç bir şekilde zararı yoktur!

* Elma evet elma..Elmanın ikli etkisi var..İshale ve kabızlığa..Sıksuyunu ver çocuğuna..Bak bakalım kabızlık denen meret bir daha bebeğinin canını yakacak mı?

Yukarda saydıklarım tamamiyle,oğlumun doktorunun tavsiyeleridir..
    Özellikle kuru erik hoşafını yap inan ki son bulacak:)))
    Geçmiş olsun!!!

4. 20 Ocak 2008
  5. kahvegxoxzlxuxm

kahvegxoxzlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sabahları yemekten sonra 1 tatlı kaşığı saf seytin yağını meyva suyunun içine koyup ver.düzelene kadar böyle yap.ama devamlıda değil.sonra bağırsakları tembelliğe alışır.düzene girdiği zamanda yiyeceklerine dikkat et.fazla katı besinler verme.çorba,sebze yemekleri,meyva,lifli besinler ver.kayısı kompostosuda iyi geliyor.geçmiş olsun.

6. 21 Ocak 2008
  7. vaveyla

vaveyla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    biz arkadaşların dediği herşeyi denedik.ama bi müddet sonra onlarda fayda etmedi kızıma.şimdi elma ve armuttabulduk çözümü.ikisindenbirini püre yapıp sade yada yoğurduna katarak yediriyorum.işe yarıyor.bi dene istersen canım

8. 22 Ocak 2008
  9. elif_love

elif_love Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende aynı sorunla karsılastım kesin cözüm sabun derim.cok kücük bir parca sabunu popo deliğinden içeri itiyorsun 5 dk.da halloluyor.umarım seninde işine yarar.gecmiş olsyn....

10. 22 Ocak 2008
  11. EU1

EU1 Guest

benim kızım 5 aylık ve sadece anne sütü alıyor hala fakat 4. aydan itibaren kabız yani şöleki günde 2 kere yapmazsa uyumuyor
    ve diş çıkartıyor şu an 1 haftadır beni itiyor ki aç olmasına rağmenn
    kasıla kasıla emiyor
    çok zor atlatıcaz çok huysuz
    bugün kanlı kaka yaptı başına böle bişey gelen varmı sanırım fazla zorladı minik minik kan pıhtıları vardııı
    tahlile yetiştiremedik
    çok zor bi dönem atlatıyoruzzzz

12. 22 Ocak 2008
  13. haziran17

haziran17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet kaesinlikle zeytinyağı ve kuru kaysı katılıyorum bizde denedik hatta ilaveten poposunada söle yedire yedire sür korma bişi olmaz sora dikkat et ama karşısında fazla durma btr olursun valla

14. 23 Ocak 2008
  15. EU1

EU1 Guest

Cnm Neler Denemdedim Ki Zebe Eyaği Zeytinyaği Tam Kabiz Denmez Bizimkine Ama 2 Kere çikmasa Deliriyor
    Aman Yapsin Da Batiyim Raziyim Yaniiii