oğlum masturbasyon yapıyor

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve abstruse tarafından 4 Nisan 2008 başlatılmıştır.

4 Nisan 2008
    Konu Sahibi : abstruse
  1. abstruse

abstruse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    oğlumun masturbasyon yaptığını farkettim ona nasıl davranacağımı bilemiyorum

2. 4 Nisan 2008
  3. sinyora

sinyora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba,oğlunu yaşını yazmamışsın,benim bildiğim kadarıyla gençli çağındaki bütün erkekler çocuklar yapıyor bunu,ve tıpta bunu kabul ediyor,bu konuda herhangi bir tecrüben yok,oğlumda yok ama bazı gazetelerden ve ve bu tür yazılardan bildiğim kadarılyla normal bi durum,panik yapmana gerek yok bence

4. 4 Nisan 2008
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Çok küçük yaşta değilse oğlunuz normal bence de..CADIARZU
    İnsanlar belli bir yaştan sonra kimi zaman bilerek, kimi zamanda kendisi bile farketmeden yapıyor mastürbasyon.
    Doğanın bize sunduğu bir rahatlama yöntemi bu.yerimseniben

6. 4 Nisan 2008
  7. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    yaşını yazmamışsın oğlunun ama kaç yaşında olursa olsun panik yapma
    görmezden gel,eğer başkalarının yanında da yapıyorsa
    bunun rahatsız edici bi davranış olduğunu ve yapmaması gerektiğini açıkla
    ama yasak,ayıp,günah şeklinde kelimeler kullanma
    tamamen vazgeçirmeye çalışma engel olamazsın
    ve mutlaka soğukkanlı yaklaş.telaşını hissettirme
    eğer okul öncesi yaştaysa çocuğun
    yaparken farkettiğinde,dikkatini başka yönlere çekmeye çalış
    korkmaa adam oluyor oğlun yerimseniben

8. 6 Nisan 2008
  9. ozicelcius

ozicelcius üçüzlerime kavuştum.:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    canım cocuklarda okul öncesi dönemde görülen kız erkek cocuk farketmeyen cok normal bi durum bu...korkulacak yada cekinilecek bi durum yok....muhtemelen kendini yeni keşfetmeye başlamış,okul öncesi dönemde...zaten bu durumu tamamen içgüdüsel yapıyo,senin yapman gereken sey bu davranısı sert sözcüklerle,kızarak,ses tonunu yükselterek,ilgisini iyice pekiştirmemek...gördügün anda baska seylerle dikkatini dagıt uyku saatlerinde mümkün oldugunca yanında bulun mesela masal okuma bahanesi olabilir,tek şartın ellerinin yorgan üzerinde olmasını saglamak olsun...çünkü cocuklar bu tür davranısları geceleri daha sık yapıyo...ama tekrar söylüyorum cok normal bi davranış....

10. 6 Nisan 2008
  11. kedicik81

kedicik81 işte yanlızlık ben buyum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    okul öncesimi ilk kez duyuyorum dogrusu cokmu cahıl kalmısım acaba yoksa yanlısmı anlıyorum

12. 6 Nisan 2008
  13. gizzem

gizzem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    958
    Ödül Puanları:
    188
    ergenlik öncesi çocukların mastürbasyon yapması
    ilgi alanı,oyun,eksikliğinden olabildiği gibi
    sadece cinsel bölgeyi irrite eden bir durum sebebiyle de olabiliyormuş
    mesela çocuk dar bir pantalon giydikten veya idrar yolu enfeksiyonu geçirdikten sonra mastürbasyon yapmaya başlayabiliyor
    yapılması gereken de çocugun daha fazla aktiiviteye katılması,farklı ilgi alanlar yaratılması
    eger farkettiğnizi söyleyip aşağılar,yasaklar kötü davranırsanız tamamen ters tepersiniz
    dediğim gibi farklı ilgi alanları buldurun gününü daha dolu geçirtin çocugunuza
    bunu bir çocuk ruh saglıgı uzmanından dinlediğim için yazıyorum
    he eger çocugunuz ergenlikteyse veya geçmişse
    kim yapmıyor ki vallajeyyar

14. 6 Nisan 2008
  15. abstruse

abstruse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    o henüz 8 yaşında masturbasyon yapmasının doğal olduğunu ve engellemem gerektiğini araştırıp öğrendim.Kendisiyle konuştum kalabalık yerlerde yapmasının yanlış olduğunu bunun doğal olduğunu ancak odasında yapabileceğini söylememe rağmen kalabalık bir ortamda gizlenip yine yapıyor olması.Acaba tek çocuk olduğundan mı kaynaklanıyor.Olayı farkettikten sonra tüm dikkatimi oğlumun üzerinde yoğunlaştırdım.

16. 6 Nisan 2008
  17. abstruse

abstruse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    o henüz 8 yaşında masturbasyon yapmasının doğal olduğunu ve engellememem gerektiğini araştırıp öğrendim.Kendisiyle konuştum kalabalık yerlerde yapmasının yanlış olduğunu bunun doğal olduğunu ancak odasında yapabileceğini söylememe rağmen kalabalık bir ortamda gizlenip yine yapıyor olması beni ürkütüyor.Acaba tek çocuk olduğundan mı kaynaklanıyor.Olayı farkettikten sonra tüm dikkatimi oğlumun üzerinde yoğunlaştırdım.

18. 6 Nisan 2008
  19. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    daha küçük ben merek ettim kreşe veya ana okuluna gitmişmiydi çünkü benim bildiğim çocukların yatma saati oluyor ve bazı çocuklar yatmamak için direniyorlar ve ordaki çalışanlar kızıyor ve zorla yatırıyorlar çocuğun uykusu yok ve çocuk can sıkıntısından sürtünme veya oynamayla bir kaç kere bunu fark ediyor ilk başta oyun gibi geliyor zevkini aldığında bu şekilde devam ediyor bu her iki cinsde görülebiliyor veya dar pantalon giydiğindede bunu fark edebiliyor siz ne kadar söylesenizde uyarsanızda bundan asla vazgeçmeyecektir size önerim bir doktordan yardım almanız