oğlum neden hala yürümüyor

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve lussa tarafından 4 Kasım 2010 başlatılmıştır.

4 Kasım 2010
    Konu Sahibi : lussa
  1. lussa

lussa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar oğlum 16 aylık ama hala yürümüyor çok güzel konuşuyor elini tutunca yürüyor ama tek başına yürüyemiyor:KK54: nedeni ne olabilir.

2. 4 Kasım 2010
  3. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Dert etme canım zamanı eglince yürücektrir benim oğlıumda 15 aylık yürüdü

4. 4 Kasım 2010
  5. seherrr

seherrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kendi başına kalkıp koltuk kenarlarında sıralayabiliyorsa , 5-10 adım atıyorsa yakın zamanda yürür merak etmeyin.18. aya kadar çocukların çoğu yürürmüş.Bazıları geç yürüyor bazılarıda erken yürüyor geç konuşuyor.Her çocuk farklı oluyor.Endişe etmeyin..Benim oğlumda 16 aylık.13 aylıkken sıralayıp birkaç adım atıyordu ama yürümüyordu emeklemek kolayına geliyordu.14 aylıkken tamamen yürümeye başladı bir anda yürüyorlar hiç merak etme

6. 4 Kasım 2010
  7. DURU57

DURU57 canımm kızımmm Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    endişelenmeyin zamanı gelince hepsi yürüyor 2 yaşına kadar normalmiş :KK70:

8. 8 Kasım 2010
  9. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    yürür canım yürür
    yürümeklen kalmaz koşar, tırmanır, atlar, zıplar
    sonrada dersin keşke az daha otursaydı
    tecrübeylen sabitir :KK1:

10. 15 Kasım 2010
  11. neslihan37

neslihan37 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    düştüğünde yada kalkmak için çaba sarfederken yardım edersen yada bu çpk önemli senden başkasıda çocuğa bakıcılık ediyorsa özellikle baba anne varsa işin içinde geç yürüme oranı bebeklerde çok artıyor yani çocuğun gelişimindeki etkenleri göz önüne alıp genelleme yaparsak yürüteçler mesela bebeğin yürümesini 2 aya kadar geciktirebiliyor bebeğin göztınün önünde kavga şiddet değil tartırşma varsa ÇOCUK kaçmak ister ama BEBEK genellikle ses volumüne göre yere kapanır yada anne karnındaki şekline girmeya çalışır örnek verelim komşum ve arkadaşım öğretmen eşide aynı okulda mağman üdür günlerini hep birelikte geçirmelerine rağmen tartışıyorlar evde bebeğe kayın valide bakıyor bebek her ayağa kalkmak iseyişinde aman oğlum düşersin yada hiyy eyvahh ayy ayy gibi şeyler duyduğu için babaanneden korkar olmuş yürümeeye tartışıyor anne ve baba bebek 14 aylık olmasına rağmen emekliyo iki koltuğun arasına girip anne karnındaki halini alıyor ağlamıyo ama tartışma bitene kadar bekliyor bu 11 aylıkken başlayqan bi süreçtüe ve genelde bu bahsettiklerim şiddetli boyuttaysa 22 ayına kadar çıkıyor yok değilse bebek en fazla 19 yada 20 ayınd akendiliğinden ihtiyac duyucaktır tek tavsiyem akranlarının olduğu yerlerde olsun ve tv den uzak tutun

12. 25 Kasım 2010
  13. beytiye

beytiye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    slm. bende yeni anne oldum oğlum 6 cı ayı doldurdu. daha ne emeklemeye nede yürümeye niyeti yok.aynı ayda olan kendi kendine kalkıp dikilen yada emekleyen bebekler var çevremde.ama ben dert etmiyorum zamanı gelince sırayla hepsi olur zorla yaptıramazsınki.bende 18 aylık yürümüşüm annem diyo hep demişler bu yürümez diye benim için ama yürüyoru:KK1:m benim oğlumda muhtemelen geç yürücek ve aynı lafları bende işiticem ama hiçte takmayı düşünmüyorum. sende rahat ol arkadaşım zamanı gelince yürür:90:

14. 25 Kasım 2010
  15. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    görümcemin oğlu da geç yürüdü. şu an 16 aylık 1 ay önce yürümeye başladı.

REALBlue bunu beğendi.
  16. 25 Kasım 2010
  17. stellamaris

stellamaris ARMAĞAN'ın annesi... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    her bebeğin gelişimi farklı. benim oğlum 11 aylıkken yürüdü :nazar: şu an 14. ayın içinde ama halen Anne demiyor :44: buda beni çok üzüyor malesef...

18. 28 Kasım 2010
  19. ayymme

ayymme oğluma kardeş geliyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlum da 17 aylık ve hala yürümüyor.. kendisi tutunup kalkabiliyor, sıralıyor,tek elinden tutunca çok düzgün yürüyebiliyor fakat elimi bırakınca hemen oturuyor. tv izletmiyorum , sadece bir program izliyor,gece bahçesi o da arada. ben de endişeleniyorum. doktora götürdüm. bir sorun olmadığını söyedi. ben 3 yaşında yürümüşüm , acaba bana mı benzeyecek:KK43:(