Oğlum öksürüyor ve Hırıtısı var.

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Asude05 tarafından 26 Mart 2010 başlatılmıştır.

26 Mart 2010
    Konu Sahibi : Asude05
  1. Asude05

Asude05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Oğlum 2.5 aylık. Dün ilkindiden sonra başladı, öksürmesi ara ara ama var işte, burnunda tıkanıklık var birazda hırıltısı var. Eşimden mi geçti acaba üşüyeceğini sanmıyorum ama olabilirde biraz öksürük bendede var salgın sanırım.

Bugün dr a götüremiyorum maalesef arayada c.tesi-pazar giriyo ancak p.tesi götürebilirim. Bu arada yapabileceğim birşey varmı arkadaşlar.

2. 26 Mart 2010
  3. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    bol sıvı ver ılık ıhlamur iyi geliyor. ayak altlarını vicks sür. oğlumda aynı durumda ilaç vermedi doktor. ciğerlerinde bir sorun yok dedi. öksürük boğazından geliyormuş. burnuda tıkalı. tonimer baby kullanıyoruz sıktıktan sonra hapşırtmaya çalışıyorum. doktor öyle söyledi. geçmiş olsun canım.

4. 26 Mart 2010
  5. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aynı şey bizde de var, ben grip oldum dolayısıyla bebeğime de geçti. Burun tıkanıklığı için serum fizyolojik önerdi doktor. O biraz rahatlatıyor.

6. 26 Mart 2010
  7. _KeLeBeK_

_KeLeBeK_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun.bizde aynılarını yaşadık. ilk olmakla büyük kızım hastalandı.kendisi alerjik hastası zaten ve bu aylarda alerji hastaları için tehlikeli aylar.6 igne kullandık.derken küçük kızım 1 aylık onda da hırıltı var fakat yeni doğan bebeklerde hırıltı genellde olur solunum yolları tam gelişmediğinden dolayı.. arkasından balgamlı öksürük gelince hemen doktora gittik ciğerlerine inmemiş fakat inebilir ablamız alerjik bunda da görülebilir dedi.ve antbiyotik verdi.daha sonra ben hastalandım bende antibiyotik kullandım daha sonra eşim derken ailecek hastalandık.bu aylar biraz tehlikeli ..
    öksürük olmasaydı pazartesini bekle derdim ama bence ihmal etmeden bugün git doktora hemen.. öksürük birden artıyor özellikle geceleri ..
    serum fizyolojik sık sık kulllan ve sümüklerini otri baby temizle. .bol su ve ıhlamur ver.

8. 26 Mart 2010
  9. Asude05

Asude05 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bebek 2.5 aylık arkadaşlar ne suyu ıhlamuru yaaa.

10. 26 Mart 2010
  11. tirtilkurabiye

tirtilkurabiye Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    canım burnunu tıkanıklıgını okyanus suyu damlayla açabilirsin bulundugu odada buhar mak calıstır bol bol emzir geçmiş olsun acil şifalar

12. 26 Mart 2010
  13. _KeLeBeK_

_KeLeBeK_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım suyun ıhlamurun bir zararı yok. bize dokdorumuz bol bol emzir, ıhlamur ve su ver demişdi..

14. 26 Mart 2010
  15. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim hırıltı varsa bence hemen dr götür..çünkü bebegin daha çok küçük..ben olsam hemen acile götürmüştüm orda hemen bakıyorlar diye yani...sende böyle yap canim.ıhlamurla suyla olacak iş degil..ayrıca bebek çok küçük arkadaslar abartmayın..
    zaetn acile nezaman istersen götürebilirsin cnaim..ihmal etme

16. 26 Mart 2010
  17. buneyaa

buneyaa Ceylinim Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    Canım bencede ihmal etme doktora götür.Hemde çok iyi bi doktora benim kızımda 2.5 aylıkken aynı senin dediğin şikayetler vardı.Kaç doktora götürdük bilemedi.4.doktor çocuğunuz bronşit olmuş dedi 1 hafta hastanede yattık.Seni korkutmak istemem hiç bekleme.Allah şifasını versin.

18. 27 Mart 2010
  19. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    bizde de şu an aynı sorun var. yukarıda yazdım zaten. doktora gittik. ben doktora gitmeden rahat edemem. ilaç vermedi. ciğerlerinde sorun yok dedi.
    ıhlamuru o tavsiye etti.
    ayrıca 2,5 aylık bebeğin ıhlamur içmesinde bir sakınca yok rezene çayı gibi bir şey.
    sorun boğazındaysa ılık sıvı tüketmeli dedi doktor.
    sen bizden tavsiye istedin, biz de sana yardımcı olmaya çalıştık.
    bize sormak yerine doktora götürebilirdin. ama sen bizlere sormayı tercih ettin.