oğlum parmağını emiyooooo ne yapmalıyım

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve flower_s tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

17 Ekim 2009
    Konu Sahibi : flower_s
  1. flower_s

flower_s Arda&Eyşan;) nurlarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    oğlum 3.5 yaşındayken kızım doğdu 20 gün sonra oğlum parmak emmeye başladı şimdi oğlum 8 kızım 5 yaşında ama bu sorun devam ediyor bide kardeşini hiç kıskanmıyor ve kıskanmadıda ne olacak bilmiyorum

2. 25 Ekim 2009
  3. Katze

Katze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    393
    Ödül Puanları:
    163
    ışe yarayacağından emin değilim ama deneyebilirsiniz. Öncelikle çocuk gelişimi öğrencisi olduğumu söyliyim.

ıçi gözükecek cam bir kaba (kavanoz gibi) bozuk paralar koyun 50 kr olabilir, 1 tl olabilir. Mesela atıyorum 20 tane 50 kr koydunuz. Bu 10 tl ile oğlunuza sevdiği bir şeyi alacağınızı ama her parmağını emdiğini gördüğünüzde içinden 50kr alacağınızı söyleyin ve de alın. 1 ay (veya ne kadar derseniz) sonunda mesela 5 tl kaldı, daha düşük ücretli bir hediye alabilirsiniz, veya her parmağını emmediği günde 50 kr tekrar koyabilirsiniz. Yalnız burda önemli olan hediyenin baştan belli olmasıdır. X dükkanındaki X oyuncak gibi, pasta gibi.

4. 29 Ekim 2009
  5. flower_s

flower_s Arda&Eyşan;) nurlarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    katze çok tşk ederim gerçekten çok güzel bi yöntm ben bunun bi benzrini internet ve kitap üzerinde yapmıştım mesela kaç dk bilgsyr oynarsa o kadar dk kitap okunacak diye yapmıştım ama son zamanlarda grip tehlikesi yüzünden tembihledik çok azgörüyorum hatta sadece uyurken falan ama bunuda deniycem.çok tşk ederim ilgilndiğin için

6. 1 Kasım 2009
  7. Katze

Katze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    393
    Ödül Puanları:
    163
    rica ederim işe yarayacaksa ne mutlu. Bu yöntemin orjinali küfür ve kötü söz söyleyen çocuklar için kullanılıyor. Adı da küfür kavanozu. O yüzden işe yarayacağından emin değilim demiştim. Sevgiler...

Son düzenleme: 1 Kasım 2009