Oğlum Saçını Uzatmak İstiyor :S

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve office tarafından 8 Nisan 2010 başlatılmıştır.

8 Nisan 2010
    Konu Sahibi : office
  1. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.875
    Ödül Puanları:
    463
    Selam Arkadaşlar

Oğlum 3,5 yaşında ve saçını uzatmak istiyor. Deli olacağım, yanlış bir tepki vermek ve daha çok inatlaşmasına sebep olmak da istemiyorum.. zaten ak dediğime kara diyor son 1 senedir.. sizin de başınıza bu tip durumlar geliyor mu? ne tepkiler veriyorsunuz?
    ya da bana ne önerirsiniz?

teşekkürler... vereliniortak

2. 8 Nisan 2010
  3. celudar

celudar Ve İnsan Aldandı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sebeb ne peki? uzun saclı erkeklere mı ozenıyor? yoksa diger turlu mu anlıyamadm pek :S

4. 8 Nisan 2010
  5. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.875
    Ödül Puanları:
    463
    yok, çevresindeki erkeklerin saçları hep omuzda :S o da uzun olsun diyor :KK43: babamız da ben de pek hoşlanmam öyle.. kuzenimin çocukları hep uzun saçlı bilmiyorumkismile

6. 16 Nisan 2010
  7. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    neden kendini de oğlunu da böyle bir sebep için üzüyorsun.bu yaşlarda uzun saç çok yakışıyor.zaten okula başlayınca hep kısa olavcak bırak hevesini alsın.benim oğlum 22 aylık şimdiden omuzlarına geldi saçları öyle çok yakışıyor ki....biz çok seviyoruz...

8. 16 Nisan 2010
  9. celudar

celudar Ve İnsan Aldandı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bencede yaa cok sirin oluyorlar :)

istiyor madem zaten 18-19 una kadar hıc uzatamıycak.

ben oglumun sacını uzatırım heralde ılerde.. bide cok tatlı oluyorlar yaa Allahım esirgesin :)

10. 16 Nisan 2010
  11. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    aslinda tamda kisilik gelisiyor bu yaslarda. kiz cocugu nasil kisa sac kesilmesi iyi degilse erkek cocugunun da uzatmasi iyi düsünülmüyor
    bütün pedogoglarin da görüsü böyle
    inatlasarak degilde konusarak anlasmaya calisin.babasida kisa sacli varsa dedesini örnek gösterin babasini örnek gösterin.konusarak birseyler bulun.cevresindeki erkeklerin uzun sacli olmasida onu etkiliyordur.
    bazende cocuklar sac kesilinde cani yancak saniyorlar ondan istemiyorlar kestirmek.belki o korkusu vardir sizin cocugunuzunda.

12. 16 Nisan 2010
  13. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    uzat canım nolcak...bende oglumun saclarını uzun sevıyorum...karısık olunca çok sevımlı oluyor..gercı kesınce bırsey demıyor..ama uzun sacı bende eşimde çok sevıyoruz...okula gıdınce zatten hep kısa olcak..bırak ıstedıgı olsun..

14. 16 Nisan 2010
  15. balperisi

balperisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    775
    Ödül Puanları:
    153
    Cinse kimlik olusumunda cocuklara kendi cinslerine ozgu seyler yapmasi konusunda tesvik gerekir,cocugun burda cevresindeki erkek cocuklarindan etkilendigi goruluyor.Amerikada erkek cocuklarinin saclarinin boynuna kadar uzanmasi cok yaygin.Tedirgin olmayin,

16. 16 Nisan 2010
  17. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    valla bunu ben degil bütün cocuk pedegoglarin görüsü bu sekilde.arkadas amerikada yasamiyor.türkiyede yasiyor.
    biz amerikayi örnek ala ala ne hale geldik.amerika yapiyor diye onlara mi özencez??
    birakalimda birazda onlar bize özensin

Son düzenleme: 16 Nisan 2010
  18. 17 Nisan 2010
  19. gecekusu

gecekusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    Ben de çok severim erkek de uzun saçı. Eşim de tam tersi sevmez. Biz ortak yolu bulduk , uzun zamandır oğlumun saçlarının arkasında - ense kısmında- bir tutam saçı uzundur. Çok seviyor kuyruğunu oğlum. Belki sizde böyle bir orta yol bulabilirsiniz. Hem yaz geldi , çabuk sıkılır sanırım sıcaktan dolayı. Ayrıca arkadaşların yazdığı da çok doğru okula kadar vakti var nasıl olsa.

Cinsel kimlik açısından soru işareti gerçekten de ama sadece saç uzatma isteği de yeterli değil bence bu konuda düşünmek için. Yani tek bu nedenle bu konuya takılmayın , etrafındaki örneklerden etkilenmiştir.