Oğlum Sebze Püresini Yemek İstemiyor :(

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve ozpir tarafından 11 Haziran 2007 başlatılmıştır.

11 Haziran 2007
    Konu Sahibi : ozpir
  1. ozpir

ozpir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Oğlum şu an 5 aylık...
    Geçen gün doktora gittik ve doktorumuz meyve ve sebze pürelerine başlamımızı söyledi. Oğlum meyve püresini severek yiyor ama sebze püresini sevemedi bi türlü..yediremiyorum.(haklı aslında tadı tuzu yok)... :uhm: nasıl sevdirebilirim ya :çok üzgünüm: fikirlerinizi, önerilerini bekliyorum.

2. 11 Haziran 2007
  3. Nixe

Nixe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım,benim öyle bir problemim olmadı ama yardımcı olmak isteidm.sebzeleri karışık yapıyorsan eğer bi tek tek pişirmeyi dene bakalım belik içindeki sebzelerden bir tanesini sevmiyorsur,mesela bir gün sadece patates havuç yap,birgün patates fasulye yap hep patatesi koy ama,bakalım hiçbirini yemicekmi..bu şekilde sevmediği sebzeyi tespit edebilirsin...eğer tek tek yapıyorzan zaten içine havucu ihmal etme biliyorsun havuç pişince tatlı oluyor genelde çocuklar seviyor...sakın tuz koyma sadece bir damla zeytin yağı damlat...tuz çok zararlı ...

4. 11 Haziran 2007
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Sakın pes etme annesi. Hergün yedirmeyi dene. Elbet pes edecektir. Ve rondodan geçirme. İnce ince doğra düdüklüde pişir sebze çorbasını. Alışsın minik tırtıl.

6. 14 Haziran 2007
  7. ilkaydila

ilkaydila Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben şu şekilde hazırlıyordum,çünkü benim kızımda yemiyordu,ayrıca benimde yedirmeye içim elvermiyordu...

kırmızı mercimek,pirinç,kabak,havuç,patates,maydanoz,yeşil fasulye,domates,kıyma karıştırıp iyice pişiriyordum.biraz yağ ve birazcık tuz koyuyordum.birazda sarımsak.tadı çok değişmiyor mercimek çorbası gibi oluyordu,çokta severek yerdi kızım.ama sanıyorum bir kaç ay daha büyüktü ben bu çorbaya başladığımda,7-7,5 aylık falandı.olmazsa bir kaç ay sonra deneyebilirsin.

o hazır kavanoz mamaları çok kötü oluyor,brokoli,havuç,patates falan vardı galiba,hiç yemedi kızım,nefret ederdi.ama meyvelilerine bayılıyordu tabi.

8. 14 Haziran 2007
  9. ilkaydila

ilkaydila Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben birde 6 aydan sonra sabahları şöyle bir karışım yapıyordum,yada daha büyüktü pek hatırlayamıyorum,

4/1 yumurta sarısı,bir kaşık yoğurt,birazcık peynir,bir parça muz,meyveli kavanoz maması,bir iki tane bebek bisküvisi,birazda tahıllı kaşık maması,biraz pekmez son olarakta mandalin suyu sıkıyordum.ama çok severdi,bir kase yerdi,ve çok güzel uyurdu öğlenleri yedikten sonra...

bunlarda karışırmı demeyin,peyniri yumurtayı pek yemiyor bebekler,hepsinden vitaminini alıyor,tadıda güzel oluyor,tatlı olduğu için seviyor bebekler.kahvaltıya geçinceye kadar yedirdim ben.
    zaten tatları ayırt etmeye başlayana kadar herşeyi,dolapta yiyebileceği ne varsa karıştırıp yediriyordum.Allaha şükür bebekken hiç ciddi bir hastalık geçirmedi,ve gelişimi aylarına göre çok iyi seyretti.

10. 19 Haziran 2007
  11. ozpir

ozpir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hepinize teşekkür ederim a.s.:1hug:

12. 19 Haziran 2007
  13. ozpir

ozpir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Şimdi de yoğurda başladık ama evde yaptığımı beğenmedi.
    Piyasada satılan hangi yoğurdu bebeğime kullanabilirim?

14. 13 Şubat 2009
  15. wes

wes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merabalar benimde bebişim 6 aylık aynı sorunu bende yaşıorum şuan malesef ama tek tek denedim yemio bi türlü cam rendede rendeleyince hiç yemio direk çıkartıo bende mecbur blenderdan geçiriorum vitaminleri ölüo biliorum ama yedirmek için deniorum bakalım inşallah yer
    başka tavsiyesi olan varmı peki...

16. 14 Şubat 2009
  17. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    direk püreyle mi başladınız ?
    15 gün meyve sularıyla yutmayı öğretmek gerekirmiş,ondan sonra püreler.sebzeyi püre mi , çorba kıvamında mı verdiniz ?

18. 14 Şubat 2009
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Bana biraz meyve püresiyle başlamak için erken geldi.Önce yoğurtla başlanır oda günde bir çay kaşığı sonra meyve suyu oda günde bir çay kaşığıyla başlanır ve sebze püresine geçilir.Bana biraz acele etmişsiniz gibi geliyor.Bunların hepsine alıştıktan sonra kahvaltı başlanıyor.