Oğlum sürekli emmek istiyor buna rağmen uyuyamiyor

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve YenidenDogdum tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

25 Şubat 2010
    Konu Sahibi : YenidenDogdum
  1. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Bir hafta önce sezeyanla dogum yaptım
    37+5 gunlukkeniglum 3000 kg dogdu
    gece dogum yaptım sabahı 2890 düştü
    3.gün sarilikfan dolayı fototerapi gördü
    1 gün sonra taburcu olurken 2860 düşmüştü
    eve geldimizin 2.gunü kontrolü vardı 10 grdaha vermişti
    Dr haftaya kadar kilo almazsa mama baslaticam dedi
    yalnız sorun su oğlum orn bu sabah 9.05 gece uyandı
    9.30 emzirmeye başladım 10.30 kadar bölük porcuk emdi( göğüs uçlarından dolayı. Silimin göğüs ucu kullanıyorum)uyuya kalınca yatırdm ve hemen aglayarak uyandı nene arıyor emzik tutmuyor tekrar emzirdim gene uyuya kaldı vs bütün gün böyle devam ediyor
    gündüz saysan 6 saat anca uyuyodur
    annemler oğlumun ac kaldını ondan uyumadını aoyluyolar
    psikolojim alt üst oldu
    aksam 7.30dan 11 kadar memede uyuya kaldı koydum an basıyor ciglgi
    göğüs ucunda süt oldunu görüyorum
    annem diyor birini emzirirken ötekinden süt akması gerek ancak akmıyor
    ne yapacagım sizce neden böyle yapıyor oğlum doymuyormu

2. 25 Şubat 2010
  3. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    doymuyor olması muhtemel bir de daha çok küçük emmeyide bilmiyor anladığım kadarıyla emerken uyuya kalıyo uyuya kalınca dudaklarına falan dokunup emmeye devam etmesini sağlayın yatınca kokunuzu alamadığından ağlıyo olabilir sütünüzü eğer imkanınız varsa sağmayı deneyin eğer azsa süt arttırıcı çay içmenizi öneririm üzülmeyin moralinizde sütünüzü inanılmaz etkiler birde şu var doysa bile kokunuzuda arıyo olabilir benim oğlum 1,5 2 ay kadar üzerimde uyumuştu sadece

4. 25 Şubat 2010
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Bebeğinizin kilo kaybetmesi normal. Her bebek doğum kilosunun altında taburcu olur.
    Doktorunuz mama başla demediği sürece kimsenin lafıyla mama başlamayın.
    Açlıktan ağladığı kesin değil. Gazlandığı için ağlıyor olabilir. Gazlanan bebek emmek ister. Acısını anne göğsünde unutur çünkü. Emdikçe yine gazlanır yine emmek ister.
    Siz doktorunuzu dinleyin kimseyi değil.

6. 25 Şubat 2010
  7. SiBeL

SiBeL oğlum ve kızım herşeyim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım bebeğini sağlıkla büyüt..sana da geçmiş olsun.benim oğlumda doğumdan sonra kilo kaybediyordu ve 9 gün takip ettik kilosunu ve doktorun önerisiyle mamaya başladık..senin gibi sürekli emziriyordum süt var sanıyordum ama azmış meğer doymuyormuş bebeğim..sen psikolojini iyi tutmaya çalış sütüm var diye düşün hep..benim hala az 5 aylık olduk bu arada..stres yapmadığın sürece sütün olur..benim en büyük eksiğim bu..

8. 25 Şubat 2010
  9. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sütün olmadığı için değil.emmeyi beceremedii için doymuyordur.bi sağıp deneyin ne kadar çıkıyor.boşuna mamaya başlamayın.ben öyle bi hata yapmıştım malesef.

10. 25 Şubat 2010
  11. ABERK

ABERK Canım zuzum Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    Bebeğini güle güle hayırlısı ile büyüt arkadaşım.Yalnız sen daha yeni doğum yapmışsın birini emzirirken diğerinden süt akması olayı kişiden kişiye değişir ama ilk doğumlarda bu durumu beklemek mantıksız.Aynısını benim kayınvalidem diye diye benim psikolojimi bozmuştu.Göğüs ucu kullandığın için bebek rahat çekemez.Bir arkadaşımız bebeğini emzirdiğini düşünürmüş bebek hep kilo kaybederdi meğerse göğüs ucu kullandıkları için çocuk hava çekermiş tabiki doyduğunu sanarlardı.Muhtemelen tam olarak çekemiyor,hiç mi göğüs ucun yok çabalasan.Bence de sütün olmadığından değil annesi tam becerip ememiyordur yavrun.Sağarak hem göğüs ucunun çıkmasını sağlarsın hemde biberonla bile olsa bebeğin anne sütü alır.Allah kolaylık versin

12. 25 Şubat 2010
  13. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    tatlım ememıyor sanırım. zamanla ogrenıyorlar emmeyı. doyup doymadıgını anlamanın en ıyı yolu kılo kontrolu. duzenlı olarak kılosuna bak artıs varsa doyuyordur.yada kırlettıgı bezlerden de anlayabılırsın. doktorumuz bana gunde 2 kez kaka yapıyor 5-6 kez cısını yapıyosa doyuyordur dedı...

14. 26 Şubat 2010
  15. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün öğlen yaaadgom kriz sonucu önce pompayla sagım yaptım iki göğüsten 40 cc yarm saatte aldım anca
    şutum azmış megersem
    sag göğüste tek delikten
    solda iki deliktengeliyimus
    benim böyle bisiden haberim bile yoktu
    sagdigim şutu içirdim
    ardından aptMilden 30 cc verdik ve egeuyudu
    megersem doymuyormus
    sonrasindD ağlAdım cocuğumu C birakmisimim
    suanda sagım yapiyorum
    Ege ckk cekemedigj jcin göğüslerim bosalmiyordudemekki
    Dr mama verdigimi bilmiyo
    çok kivranirsan günde bı kezmamavericem
    anne sutunede devam edicem hem sagip vercem hemde emxuricem
    bol sutum olsun jns

16. 26 Şubat 2010
  17. zlato

zlato Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğin hayırlı olsun öncelikle ve geçmiş olsun...
    bebeğin doymuyor demek , ama sakın ağlama...
    sütünü arttıracak bol bol su ve sıvı tüket... bir şekilde meme ucuna masaj yaparak bebeğinin göğüsünü kavrayabilecek kadar göğüs ucu çıkar...
    artı süt kanlların emin çok daha fazladır ama daha yeni doğum yapmışsın ilk bir iki tanesi açılmış diğerleri de açılacak ve daha fazla süt kanalından süt gelecek emin ol...

birinden emzirirken diğerindne süt gelme ise ancak 1 ay sonra falan olur...benim öyle olmuştu...

bebeğin gittikçe güçlenecek ve daha güçlü emdikçe diğer göğüsün de uyarılacak ve süt akacak...

1 haftalık emzirme döneminde tek sağmada 40 cc anne sütü hiç de fena değildir:)
    sütüm az diye sakın üzülme...sütün emzirdikçe artacak ...

bir de emzirirken sadece göğüs ucunu da verme bebeğine ...kahverengi kısmını kavraması lazım ki bebeğin diliyle pompalacak sütünü...pompacak ki süt gelecek...
    göğüsünü bir elinle tutarken başparmağını üstte ,diğer 4 parmağın ise altta olsun...başparmağınla bebeğinin burnunu göğüsünün kapatmamasıan dikkat et...nefes alabilmesi için...

emerken rahat nefes alıyorsa daha kolay emecek...

hem emerken uyuması da normal...yoruluyor,enerji harcıyor ...daha minnacık annesi o:)) izin ver de uyusun...uyuyacak ki büyüyecek...

ilk hafta da bebeklerin hemenhepsi kilo verir...o da kilodan çok doğumdan sonra şişlikler ödemler iner de o yüzden kilo kaybeder...ama 1 ay sonunda hepsini telafi eder üstüne de en az 500-600 gr eklemesi lazım...

aklıam gelenler bu kadar...

sağlıkla büyüt bebeğini

18. 26 Şubat 2010
  19. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Gülay eğer denemek istersen yazayım sana canım süt arttırıcı çay tarifi ben kanal D deki doktorum programından almıstım bu tarifi ve deneyerek gordum canım faydasını
    1 yemek k. Rezene
    1 y.k ısırgan
    1 y.k ıhlamur
    1 tatlı k. tane kimyon
    1 çay k. anason

üstüne kaynar su dok ve 15 dk . oyle demlensin ben her yemekten sonra 1 fıncan içiyorum.
    Hem cok sukur sutum coğaldı hemde ne ben ne de bebeğim gaz problemi yasamadık.Umarım sanada faydası olur
    Benimde tek problemim kızım sağ gogsumu almıyor hep solu emmek istiyor bu yuzden yara oldu gogus ucum cok canım yanıyor emzirirken ama yinede emziriyorum ne yapayım.