oglum yemiyooo hiccc..

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve kayaninannesi tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

4 Nisan 2010
    Konu Sahibi : kayaninannesi
  1. kayaninannesi

kayaninannesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kizlar selam..benim oglusummm cok istahsiz.napcagimi sasirdim artik.7 aylik oldu.anne sütüm olmadi dogumdan itibaren aptamil kullandim.2 ay önce kasik mamalarina gectim ama cok istahsiz.sevmedigi birsey oldumu kitliyor dudaklarini acmiyor hic.devamli vanilyali ve tatli biseyler yemek istiyor.sebze yada corba vermek istedigimde tükürüyor heryere agzindakileri.ne yapmam nasil sevdirmem gerek..bilemiyorum.zorlamayim diyorum ama bu defada devamli vanilinli mamalar yiyecek onlarinda besin degeri yokki zaten.nasil davranmaliyim bilmiyorum ??

2. 4 Nisan 2010
  3. bonib10

bonib10 tektanem SUDEM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım yesin diye uğraştıkça yemicektir. oda yemesini istediğinin farkındadır. uzmanlar yemeyen çocuk için üzerine gidilmemesini söylüyo ama sende ufak olduğu için üzülüyosun tabiki. kızım büyüdüğü için 7 aylıkken ne yediriyodum unuttum ama yaptığın mamaların içine haşlanmış sebze falan katabilirsin. haşlanmış yumurtanın sarısını ezebilirsin. biliyorum yemeyen çocuk çok zor. benim kızım halen öyle. geçen öksürüğü için doktora götürmüştüm vitamin şurubu istedim özellikle. maşallah diyeyim o şurup iştahını bir açtı anlatamam şimdi karnım acıktı anne bişeyler hazırla diyo. nasıl seviniyom anlatamam.

4. 4 Nisan 2010
  5. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    cnm benim kızımda aynıydı yemiyodu ayrı bide kusuyodu neyse ben vitamin ilacı aldım onunla biraz iştahı açıldı yemeye başladı sende dr una danış vitamin ilacına başla hem toparlar hemde yer ek gıdaları ilk önce redder zaten sonra alışır cnm yavaş yavaş

6. 4 Nisan 2010
  7. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ya bu çocuklar ne ters benim oğlumda asla tatlı vanilyalı mama türü şeyleri yemiyor ..iki öğündede sebze veya yemek versem kabız oluyor yada gece sancılanıyor kafayı bende yiyieceğim ..mamayı hele hiç içmiyor..bizde 8.5 aylığız
    sebze yemekelrine patates kat tadını alıyor bi dene yada çorbalrının içinme mamsını kat onun tadına yer belki...
    hangi vitamini kulanıyorsunuz..bizde minadex baya iştah açıyor...

8. 4 Nisan 2010
  9. kayaninannesi

kayaninannesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sagolun kizlarrr..zorlamak istemiyorum zaten pek fazla.vitamin ilaci iyi fikir.onuda doktorumu yazarmi bilemiyorum..

10. 4 Nisan 2010
  11. NisaNurum

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    supravit diye bi vitamin ilacı birz toparladı kızım başlayalı 1 ay kadar oldu devam ediyoruz bitince multitap almayı düşünüyorum oda çok iyiymiş bi arkadşım önerdi dr umada sordum kullan iyi gelir dedi bakalım

12. 4 Nisan 2010
  13. NisaNurum

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    cnm dr una durumu anlatırsan sölerki kilosu azsa kesinlikle yazar biz aldık sonra dr umuza sorduk ama benim kızımda iştahsızdı ve kilosuda azdı ayına göre halada 1 2 kilo eksiği var ama biraz dhaa toparladı iştahı açıldı düzenli olarak kullanılırsa etki ediyor ki bi zararıda yok

14. 4 Nisan 2010
  15. bonib10

bonib10 tektanem SUDEM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    şu an kullandığımız supravit. doktoruna söylersen durumu neden yazmasın yazar tabiki.

16. 5 Nisan 2010
  17. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    yazar supravit polivit veya sanasol bunları yazar..vitamin baya işe yarıyor..

18. 5 Nisan 2010
  19. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Çocuklarda dönem dönem oluyor benim oğlanda 7. aya kadar beni emdi ek gıdayı almadı sonra tatlı şeyleri yedi çorbaları yemedi, şimdide tatlıları yemiyor tuzluları yiyor.