ogluma corba yedıremıyorum

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve keri34 tarafından 20 Eylül 2008 başlatılmıştır.

20 Eylül 2008
    Konu Sahibi : keri34
  1. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    sınırlerım cok bozuk arkadaslar.ıkı gun once ogluma tarhana corbası yaptımama bır ıkı kasıgı zor yedı.yememek ıcın aglamaya basladı ama ne aglamak morardı resmen.dun sahurda oturup sebze corbası yaptım havuc patates ve brokolıden.bugun onu verdım onuda yemedı agzını acmıyor zorla verıncede baslıyor aglamaya.eskıden mama sebze corbalarını yerdı sımdı onlarıda yemıyor.artık sadece tatlı mamaları ve kavanoz mamalarını yıyor.cok canım sıkkın oturup agladım sınırımden.napıcam ya ev yapımı hıc bısey yemıyor.nasıl alıstırıcam bılmıyorum

2. 20 Eylül 2008
  3. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim kizimda ne tarana ne mercimek ne sebze agzina tatmasi icin vereyim dedim gozleri firladi nasil oguruyor tadarken boyle yaparsa gerisini dusun belkide zamanla alisacaklar arkadasim ogurup tukurup derken bir bakmisin sevecek uzerine varma duzelir onunuzde uzun bir sure var bunlari yemesi icin ama karni cok acikmisken vermeyi dene dilersen

4. 20 Eylül 2008
  5. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    çok üzerine gitme kericiğim bir müddet bekle bakalım 1 hafta kadar sonra tekrar dene olmadı gene bekle gene den eeeee kolay değil anne olmak sabır işi ...,
    bir de çok az tuz atabilirsin zararlı ama çooook az at tadı değişsin hiç içmemesindense

6. 20 Eylül 2008
  7. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bız karı koca herseyı yerız yemek ayırmayız ıstıyorumkı oglumda buyudugunde bızım gıbı olsun sebze sevsın.onun ıcın vede saglıgı ıcın ugrasıp yapıyorum ama yemedıgını gorunce tum hevesım kayboluyor.tatlı seylerı yıyor ama ya.

8. 20 Eylül 2008
  9. keri34

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    zaralı oldugunu bıldıgım ve hıc koyma taraftarı olmadıgım halde sırf yesın dıye cok az tuz koydum ama yok ıse yaramadı.tarhanayı gecen haftada denemıstım o zamanda yememıstı.

10. 20 Eylül 2008
  11. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım,sabırla ve zamanla eminim yiyecektir.hale bak onlarında damak tadı var ve yemek ayırıyorlar:)yerim ben onları..biz daha başlamadık sadece meyve suyu tadıyoruz.bakalım nasıl alışıcaz.sizden taktik alırım artık:)

12. 20 Eylül 2008
  13. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Canım iyice acıkmasını bekle öyle dene. Her öğünde değil de günde bir ya da 2 günde bir dene yedirmeyi.
    Ayrıca bütün sebzeleri karıştırıp değil de ayrı ayrı pişirmeyi deneyebilirsin alışana kadar.
    Mercimek, tarhana, şehriye vs. gibi.
    Bir de oyun yaparak da deneyebilirsin.
    Ben kızıma öyle yapardım, dikkatini başka şeye çekerdim, safım o arada açardı ağzını, kandırıldığını anlayınca sinirlenirdi ama iyi kötü de yerdi.

14. 20 Eylül 2008
  15. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlumda benim yaptığım hiiç birşeyi yemiyor meyvesuyunu bile içmiyor.Ama milupanın hazır çorbalarını hiç geri çevirmiyor bir tabağı bitiriyor.şimdilik onlardan veriyorum zorlarsam daha fazla sıkıntı olur ara ara kendi yaptıklarımı vermeye çalışacağım alışana kadar böyle gidecek.Doktor yemek istemediği şeyi zorlama dedi daha sonra tekrar dene dedi.En kötüsü asla bir kaşık bile su içmiyor ek besin veriyorum arada bir su vermek istiyorum ama mümkün değil almıyor.Allahtan emzirmeye devam ediyorum en az eskisi kadar emiyor.Gelicek hafta doktora gideceğiz bakalım su meselesinde fikri ne nasıl yardımcı olucak.

16. 20 Eylül 2008
  17. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    suyu değişik şekillerde vermeyi dene kaşıkla bardakla biberonla sulukla benim kızımda bazeb biberondan içiyor bazen suluktan içiyor.

18. 20 Eylül 2008
  19. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım kesinlikle yoğurt yemezdi tam 2 ay uğraştım inatla yoğurt mayaladım içine neler katmadımki. yemedi ama birğün birden bire sade yoğurdu yemeye başladı ve şuan en sevdiği şey.

dr da demiştiki bebeklerin aslında ağız tadı yoktur. deneyin şimdi yemez sonra yer.

kolay gelsin

benimkız şimdi asla meyve. ve muhallebi yemiyor. bende ne yapacağımı şaşırdım