oğluma evde yapılmış çorba içiremiyorum

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve inaysa tarafından 11 Haziran 2009 başlatılmıştır.

11 Haziran 2009
    Konu Sahibi : inaysa
  1. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar merhaba ek besinlere yavaştan başlamış bulunuyorum çorbalarada geçtik ama bir türlü evde yaptığım sadece pirinç ve papates ten oluşan çorbayı bile içiremdim bugün milupanın hazır çorbasından verdim içti acaba nerde hata yapıyorum böyle sorunu olan varmı bir sürü çorba denedim bugüne kadar hatta çorbasına mamada kattım yok acaba çorbaya hazırladıktan sonra azcık zeytinyağı katıyorum omu rahatsız ediyor zeytinyağı ktmasam çorbalara olurmu kabız olmasın diye kaT demişlerdi ama

2. 12 Haziran 2009
  3. femina

femina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba inaysa;
    benim oğlumda ilk başta hiçbir çorbayı yemiyordu ama yılmadık yemesede hergün düzenli hazırladım bir veya iki kaşık içiriyordum. Sonra yaptığım çorbaların tadına bakayım dedim. Gerçekten çok kötüydü ve ben bile yiyemezken nasıl bebişimi zorlayabilirimki. Ondan sonra ne yaparsam yapayım önce tadına bakıyordum ve tadı güzel olacak şekilde ve tabi bebişe zarar vermicek şekilde eklemeler yapıyordum. Örneğin çorbanın içine bazen 1 çaykaşığı labne koyunca tadı çok değişiyor. Ve ben genelde 1 yemek kaşığı süt ekliyordum çorbanın tadını yumuşatıyordu. Mutlaka dene ben pastörize süt kullandım ama sen tereddütte kalırsan devam sütlerinden ekleyebilirsin. Değişik ama mutlaka lezzetli kombinasyonlar yakalamaya çalış.
    Bebişini öpüyorum.
    Sevgiler

4. 12 Haziran 2009
  5. ltokor

ltokor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bebişin kaç aylık bilmiyorum ama.Ben çorbalarına tereyağı koyuyorum.Zeytinyağı biraz acımsı geliyo herhalde.Bide her çocukta değişir tabi ama ben tavuk suyuyla yaptığım çorbaları daha rahat yedirebiliyorum.Tavuğu haşlayıp suyuna çorba yapıyorum.Nedense tavuk suyuyla olam çorbaları çok seviyo.Sende bi dene istersen.

6. 12 Haziran 2009
  7. ltokor

ltokor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inaysa cım bide eklemeyi unuttum.tavuk suyuna yoğurt çorbası yapıyorum.Yoğurdu seviyosa bebeğin.Çorbayıda içecektir mutlaka.

8. 12 Haziran 2009
  9. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    femina , l tokor çok teşekkür ederim arkadaşlar bebeğim daha 5 aylık yoğurduda çok sverek yemiyor ama tavsiyelerinize uyucam et suyu için tavuk için falan erken ama devaö sütü ve yoğurtla denicem işallah yer

10. 12 Haziran 2009
  11. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım iştah meselsi alışmadımı çok zor benim kızımın iştahı hiç yok dencek kadar az ve ayırteder her şeyi bu gün yaptığımı bak yer 3 gün sonra yap yemez....

12. 13 Haziran 2009
  13. thymus20

thymus20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arakadaşım bu çok zor bir süreç
    bizde 6 .ayımıza girdik bu ay ek gıdaya geçen ay başladık benim kzızmda hiç yemiyor ama zorla veriyorum çünkü yemesi gerekiyo bir yolunu buldum
    eğer emzik kullanıyosan bir kaşık ağzına verdiğin püreden sonra hemen emziği ağzına veririsen çok zevkli geliyor ve hemen yutyor

14. 14 Haziran 2009
  15. femina

femina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili inaysa pirinç unu mamasınada başlayabilirsin bizde 5.ayımızda başlamıştık. Hatta ilk yemeğimiz buydu. Ben gogly kullandım. Birz yumuşak kıvamda hazırlarsan bence bebişin rahatça yiyebilecektir.

16. 15 Haziran 2009
  17. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    femina muahllebi yiyor yoğurduda bebebisküvisi ile yiyoır ama çorba olarak evde yapılanı içmiyor anlamadım gitti dün yoğurt çorbası denedim onuda içmedi milupa hazırı içiyor

18. 15 Haziran 2009
  19. thymus20

thymus20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    inaysa sadece patattes ve havuç dene münkünse havuç fazla koy belki yer