oğluma kendi kendine uyumasını öğremek istiyorm...

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve esraseyhan tarafından 24 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : esraseyhan
  1. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar uyku saatleri kabus gibi..uyuyamıyor..sallıyorum..yatırıyorum ininni söylüyorum yok....çocuk uyuyacağım diye eziyet çekiyor.tebi biz de..........kafaı yicem..bebeğni i kendi kendine uyutmayı başaranlar lütfen yardım...

2. 24 Temmuz 2010
  3. mehtaps

mehtaps İlim & Bilim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Kaç yaşında ?

4. 24 Temmuz 2010
  5. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.116
    Ödül Puanları:
    463
    oğlum 4 yaşında, 1 senedir kendi kendine uyuyor. bunu öğretmenin bir yolu olduğunu sanmyorum, zamanla öğreniliyor bence..

6. 24 Temmuz 2010
  7. mehtaps

mehtaps İlim & Bilim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Bence bir değil onlarca yolu var.
    en basiti ödüllendirmek
    Hadi sen kendin uyu uyursan yarın sana şunu (yada istediği birşeyi) alıcam gibisinden..

8. 24 Temmuz 2010
  9. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oğlum 5 buçuk aylık.

10. 24 Temmuz 2010
  11. mehtaps

mehtaps İlim & Bilim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Bebek yani :ecrin_bebek:

Allah analı babalı büyütsün.

Karanlık bir odada uyutmaya çalışmalısınız bundan ziyade gaz toplaması gibi bir durumun da olup olmadıgını bilmeniz lazım. Uykuları düzene girene kadar anason çayı içirebilirsiniz aşırıya kaçmadan.

12. 24 Temmuz 2010
  13. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.116
    Ödül Puanları:
    463
    5 ay kendi kendine uyumasını öğretmek için çok erken.. her ne kadar imkansız olduğunu bilsem de sallamamanızı öneririm. çok çabuk alışıyorlar..

mehtaps arkadaşım; maalesef teorideki bilgiler pratikte herzaman işe yarayamayabiliyor.. ödüllendirmeyi bırakın, oracıkta can vereceğinizi bilse bile "uyku" maalesef kolay inada binen bir durum.. bu zamanı hem anne hem bebek için daha acısız geçirmek, inatlaşmamaktan geçiyor... yerimseniben

konu sahibi arkadaşım; ilk oğlumda bir uyku düzeni oturturmak için öldüm resmen, ama olmadı.. bilmiyorum belki de benim stresim yansıyordu bebğime. 2.oğlumda loş bir ortamda ılık mama içirerek uyutmaya başladım, ama 6. ayını doldurmuştu.. bence siz de ılık bir mama ile sırtını sıvazlayarak uyutmayı denyebilisiniz... kolay gelsin..

14. 24 Temmuz 2010
  15. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.644
    Ödül Puanları:
    463
    canım gerçekten 5 ay çok erken ya bunları öğrenmesi için, çok zor olduğunu biliyorum ama en az 1-1,5 yaşına kadar sabretmek zorundasın. Ama gece ışıkları açmadan çocukla ilgilenerek gece gündüz farkını öğretebilirsin, gece emzir kucağına al pışpışla ama oyun oynama mesela, ışıkları açma
    yani oyun gündüz uyku gece kavramını öğretmek için, gerçi yinede çok erken

genelde o kadar küçük bebekler için yıka, doyur, nini söyle bu 3 ünü her gece aynı döngüde yap derler ama ben bizzat denememiştim bunu. yıakdıktan sonra bebe yağıyla karnına sırtına falan masaj yapabilirsin

16. 24 Temmuz 2010
  17. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    kızımı 7,5 aylık bir aya kadar hiç sallamadan uyutuyordum alıştırmadım koydum yatağına kendi uyudu. odası da ayrıdır 3 ay dır. ama diş çıkartıcak berbat bir aydır ayağmda sallayınca bile uyumuyor.gecem gündüzüm gitti resmen ağlamak ne bilmeyen çocuk dakka başı ağlıyor.geçicek biliyorum ben de arada sallıyorum arada kendi uyuyor. bekle uykusu gelene dek sonra kendisi uyur. uykusu gelmeden uyutma. bir de hergün aynı saatlerde uyut.

18. 24 Temmuz 2010
  19. akdenizli15

akdenizli15 hoşgeldin bebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    aaah ah ben de özlemle bekliyorum o günün gelmesini haftaya 5 aylık olacak benimki de uyuması tam bi eziyet.hele uyuyamayınca yorulana kadar ağlıyo ne yapsam nafile susmuyo.halbuki onu tutanmı var demi yatsa kendi kendine uyusa ne güzel olur