Oğluma neler oluyor ?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve DryaSzr tarafından 7 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

7 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : DryaSzr
  1. DryaSzr

DryaSzr Edeple gelen lütufla gider Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    kardeş kıskançlığını hiç yaşamayan bir oğlum var bu sene 1.sınıfa başlayacak 2003 doğumlu.evde bazen kendisinden 2,5 yaş küçük erkek kardeşi ile kıyamet kopuyor.bazen de çok güzel oyun oynuyorlar.
    ama genelde küçükler daha bi sevilir ya,bizimkide öyle tabii.bunu görünce ölmesini istediğini dile getiriyor eskiden yapmazdı böyle şeyler.
    içine kapanık bir çocuk olmasada kolay arkadaş kuramıyor hatta kurmuyor diyim.bu yaz sıkılmasın gününü televizyon ve pc başında geçirmesin diye spor okuluna gönderdim sabahları gidiyor.önce bir hevesliydi sonra sıkıldım yoruldum demeye başladı.ve servise bindiği zaman mutsuz isteksiz görüyorum onu.
    bazen ona yetemediğimi ulaşamadığımı düşünüp üzülüyorum.davranışlarına karşı tepki gösterdiğimde benimle iletişimi kesiyor hatta sarılmıyor,onu öpmek istediğimde kaçıyor.ama bensiz de yapamıyor.tamanlamıyla kardeşini mi kıskanıyor yoksa derinlerde daha farklı şeyler mi var acaba?
    okula başlamadan önce bir çocuk psikoloğuna gitmeyi düşünüyorum.çünkü bazen öyle bir an geliyor ki gülerek ağladığı oluyor.çocuğumu çözememek ona ulaşamamak da beni çok üzüyor.....:sm_confused:

2. 10 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : DryaSzr
  3. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım senı anlıyorum bız anneler cocukta psıkolojık problemler gordugumuzde dırek kendımızde hata arıyoruz ben naptımda boyle oldu dıye bende oyleleyım ama bırde soyle dusunelım durup kendımıze sordugumuza gore yeterınce duyarlı bır anneyız ama mukemmel degıl mukemmellıgı hedefledıgımızde cok mutsuz oluyoruz muhakkak hatalarımız vardır cocuk yetıstırmek kolay ısmı hayır dunyanın en zor ısı bence bır homuru yoguruyosun ama o hamurun kendıne has bır yapısı kokusu var ne kadar yogurursan yogur ıstedıgınn kıvamı almıyabılıyor bence oglun kucuk herıf gıbı:) karekterlı bır cocuk tavır alıyor bence cokta kotu bırsey deıl onla nasıl ıletısım kurmayı ogrenmen ıyı olur pedagog ıyı bır fıkır bence ıcıne kapanık gıbı dırmayan ıcıne kapanık cocuklardan olabılır tabı burdan ne kadar odgru yorum yapmak bılemem senın anlattıklarına nazaran konusuyorum kıskanclık olsa bellı eder canım bu kadar kontrollu olacagını sanmıyorum belkı gercekten dedıgı gıbı sıkılmıstır spordan gıttıgıne sukret ben kızımı okula gonderemedım 10 un kustu bu sene anasınıfına gıdecez ve aynı seylerı yasıycaz ınan okadar stres yapıyorumkı okul baslamadan heycan mıyde bulantısı bendede basladı cok zor Allah evlattan yana herkesın yuzunu guldursun cunku onlar herseyımız