oğluma su içiremiyorum..

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve caycan tarafından 27 Eylül 2009 başlatılmıştır.

27 Eylül 2009
    Konu Sahibi : caycan
  1. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar biz bikaç haftadır ek gıda almaya çalışıyoz,az azda olsa bikaç gündür biraz düzene soktum galiba.ama su içmiyor.ek gıdaya başlandığında su verilmesi gerekli diye duymuştum ama benimki su içmiyo tükürüyo,kusacakmış gibi yapıyo,bi damla bile olsa geri çıkarıyo.susuz içi yanmazmı? illa su içmeli mi? nasıl içirebilirim? yardımlarınızı bekliyorum..

2. 27 Eylül 2009
  3. Semra57

Semra57 poyraz&miray Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bebeğim daha küçük 3aylık ama malesef sütüm yetmediği için mamaya başladık senin dediğin gibi su içeremiyodum ama şimdi mamadan önce veriyorum açken içiyo ama az içiriyorum çok içerse mamayı yemiyo bide açken vermeyi dene istersena.s.

4. 28 Eylül 2009
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Hala emiyorsa su ihtiyacı yoktur. ıçse iyi olur ama merak etmeyin anne sütünden su ihtiyacını karşılıyordur.

6. 28 Eylül 2009
  7. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    anne sütü alıyorsa merak etmeyin..
    zaten anne sütünün %85 su canım..

8. 28 Eylül 2009
  9. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    anne sütü alıyo ama ek gıdayada başladık,sorun olmazmı?

10. 28 Eylül 2009
  11. s_eker

s_eker ŞükürlerOlsunAllah'ımSana Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım anne sütünden alıyordur belki ama bende ek gıdaya geçince verilmesi gerektiğini düşünüyorum benim kızımda içmesede birkaç kaşıkda olsa vermeye çalışıyorum.biz herşeyi kaşıkla yiyoruz biberon almıyor:uhm:

12. 29 Eylül 2009
  13. neden

neden Guest

açken ver bir iki çay kaşığı. veya ek gıda verirken yemeğin ara yerinde ver ben öyle yapıyorum benimkide zorla içiyor. yemeğini kaşıkla yedirirken aradanda bir iki çay kaşığı atıyorum ağzına.kaşığıda hemen çekme tut onu orada.bazen öyle sinirleniyorumki yanaklarını büzüp zora ağzına tutuyorum o derece yani.ayrıca metal kaşık ile verme suyu metal kaşık tadı hiç hoşlarına gitmiyormuş doktorum silikon kaşık önermişti.

14. 29 Eylül 2009
  15. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben zaten mama verirken silikon kaşıkla veriyom.ama ek gıdayı bile çok zor yiyo.arada verirsem tekrar ek gıdayı yermi yoksa tümmü bırakır.ama açken vereyim belki içer.sağol...

16. 29 Eylül 2009
  17. caycan

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kaşıkla alması senin için avantaj.benimkide kaşığı almıyo pek,biberonu rahat alıyo.sen ilerde daha rahat olursun o yüzden canım..

18. 30 Eylül 2009
  19. neden

neden Guest

ne bileyim ben hep aralarda veriyorum hiç geri itmedi mamayı.ek gıdaya geçtiği için tabiki su vermek gerekir.bir kaşık döksen ağzına yeter ona yani.hem illa su değil meyve sularından da su ihtiyacını karşılayabilir. bir önerim daha elma suyunu suyla karıştırarak ver yani su oranı fazla olsun veya suyun içine çok az şeker kat öyle öyle alışacak suya.sevgiler.