Oğlumcuğuma Mektup...

Konusu 'Mutluluktan Uçtuğunuz Haberler...' forumundadır ve AYN tarafından 8 Nisan 2010 başlatılmıştır.

  8 Nisan 2010
  Konu Sahibi : AYN
 1. AYN

  AYN SİDİKLİ Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.495
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106

  Melek Yüzlü Yakışıklı Oğlumcum,
  Annesinin öbür yarısı nerde dediğimde işte burda deyip kendini gösteren paşaların paşası bugün tam 2 yaşındasın,
  Babana ve bana ömrümüzde tatmadığımız kadar çok güzel eşsiz mutluluklar yaşatıyorsun anneciğim.
  Seni ilk kollarıma aldığımda minicik bişeydin ve seni ilk öpen ben olmuştum sende hemen ağlamıştın sonra hemşire biraz da babasının kokusunu alsın diye seni babana vermişti. Kamera kayıtlarını izlerken hala kıskanırım babanın seninle uzun uzun konuşmasını,sanırım ben narkoz etkisindeydim sanki bende çok az kalmıştın hemşire babana torpil yapmıştı:) ilk gün bütün gece baban beşiğinin başında oturarak seninle konuşmuştu ve ilk altını da baban değiştirmişti ben 10 gün sonra ablam gidince değiştirmiştim.
  6,5 aylık olduğunda bir baktık bizim bızdık ufak ufak emekliyor, kumandaya tam ulaşacakken annesi kumandayı biraz daha ileriye koyuyordu:) İlk Ramazan bayramında kuzenlerde kahvaltı yaparken ilk dişinin geldiğini gördüm ve sanki altın bulmuş gibi sevinmiştim ve ilk dişine BAYRAM adını koyduk.Bayramdan 1,5 ay sonra yanına ARİFE geldi:)Şimdi bizden dişlerini saklıyorsun en son baktığımda 15 taneydi ama bence 16 da gelmiştir.
  24 şubatta da yürümeye başladın 1. yaş gününü yürüyerek karşıladın.
  İlk tatilimizi 3 hafta gezerek geçirdik bizi hiç üzmedin,
  2. yaz tatilimizde de aynı performansı bekliyoruz senden çünkü bu tatilmizde senin gibi 3 arkadaşın daha var:)
  22 aylıkken ani bir kararla seni memeden kesme kararı aldım ve 2 günde o işide hallettik çok korkmuştum bırakamayacağız diye ama hiç korktuğum gibi olmadı hala inanasım gelmiyor :)
  En son aldığım boz tak motorunu çok sevdin son günlerde hep elinde o var. Artık oyuncaklarınla çok güzel oynuyorsun, kitaplarıda çok seviyorsun. istediğin kitabı bana getirip oku diyorsun. Gece yatarken de sana masal anlatmamı istiyorsun.
  Zaman su gibi akıp geçmeye başladı ve benim kuzum 2 yaşına kadar geldi.Birkaç gündür doğum günün hakkında konuşuyoruz evde, Mum üflicem ve iyiki doğdun dicem diyorsun. Annesinin küçük adamı artık çok düzgün bir şekilde konuşuyor. Cumartesi günü kutlicaz d.gününü çok merak ediyorum tepkilerini,odanın süslerini görünce ne yapacağını, eminim mumların ikisini de söndüreceksin. Çünkü geçen gün elektrikler gidince yaktığım mumları söndürdün durdun:) Ben senden önce bu kadar sabırlı olduğumu hiç bilmiyordum anneciğim,
  Senden önce bir ayağın bu kadar mis koktuğunu tahmin bile etmemiştim,
  Senden önce birisinin beni her öptüğünde benim bulutlarda gezeceğimi bilmiyordum,
  senden önce birinin gıdığımda oynayarak uyumasına tahammül edebileceğimi bilmiyordum,
  senden önce her üstümü değiştirmemde birisinin bacaklarımı öperken bu kadar mutlu olacağımı bilmiyordum,
  senden önce ben annelik nedir bilmiyordum,
  bana o kadar çok öğrettin ki annem o kadar büyük mutluluklar yaşattın ki bunlar saymakla bitmez,
  Canımın öbür yarısı ben sana sahip olduğum için hergün allahıma şükrediyorum ve bu duyguyu herkese yaşatsın diye dua ediyorum.
  Ben seni dünya kaday seviyorum annem işte bu kadayyyy
   
 2. 8 Nisan 2010
  Konu Sahibi : AYN
 3. AYN

  AYN SİDİKLİ Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.495
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  2007 yazı temmuz ayında bir bebeğimiz olsun istedik.Henüz 3 haftalıkken eşimden gizli test yaptım ve sonuç negatifti.Çok üzüldüm .Sağ tarafımdaki yumurtalığımda bir ağrı hissediyordum,herhalde regli olacağım diye düşündüm.5 Ağustosta iş çıkışı eşimle hastaneye gittik ve test için kan verdim 2 saat sonra sonuç çıkıcak dediler sabırsız bir bekleyişe girdik. 2 saat sonra hastaneye gittik,suratsız bir hemşire sonucu print ediyo ama bir türlü beceremiyo,ya da ben çok aceleci davranıyorum.Kadınla münakaşa bile ettim.Sonra sonucu zarfa koymaya çalışıyodu gerek yok dedim aldım. Heyecanla değerlere bakıyorum bir an anlayamadım.Değerler minimum değerlerin üstündeydi bir an afalladım,hemşire bütün soğukluğuyla bana bakıyordu,nasıl yani pozitif mi dedim.Bet bir sesle evet dedi.Hemen eşime döndüm,dışarıya çıktık oley dedim ve ona sarıldım.Çok mutluyduk artık 3 kişiydik.Daha önceki başımızdan geçen talihsizlikten dolayı kimseye söylememe kararı aldık.7 Ağustos evlilik yıl dönümümüz olduğu için haftasonu için Çınarcıktan bir otelden yer ayırmıştım.Otel çok kötüydü,çınarcığa uzak ve kalınmayacak kadar da kötüydü.Aşkitomun sırtında kocaman çantayla başladık boş otel veya pansiyon aramaya her yer doluydu.Sonra bir pansiyonda yer bulduk.Pansiyoncu ama odalar 3 kişi dedi.Bende gülerek zaten bizde 3 kişiyiz dedim.Tatilimiz çok güzel geçti.Dönünce kuşikoma söyledim neden daha önce söylemedin diye fırçamı da yedim. Ailemizden de sadece küçük ablama söyledik kimseye söyleme diye de tembih ettim ama bütün aile öğrenmişti sayesindeJAşkitomda anneciğine söylemiş sevinsin diye ama söylediğini bana söylemiyorJ
  Kuzumun varlığını öğrendikten sonra başladım internette hamilelik sitelerinde ve alışveriş sitelerinde dolaşmaya.Boş kaldığımda hep doğum hikayelerini okuyup ağlıyordum.Düzenli olarak başladık doktor kontrollerine.Minik aslanımız 24 haftalık olana kadar Atıl hocaya gittik her ay. 11. Haftamızda kızınız olabilir ama 14. Haftada daha net söyleyebilirim dedi.Bizde kuzumuzu Su Mina diye sevmeye başladık.Minicik bir kızımız olacaktı.14. haftada yine Atıl hocada bekleme salonundaydık.Sehpadaki dergileri karıştırıyordum.Dergide gözüm nedense hep erkek kıyafetlerindeydi,aşkıma ay ne güzel şuna baksana deyip durdum.Sıra bize gelmişti.O salonda hep kalbim küt küt atarak bekledim ya kötü birşey olursa diye.Neyseki Allahıma şükür herşey beklenen gibi normaldi,sıra geldi miniğimizin cinsiyetine.Oğlunuz olacak dedi,ikimizde donduk kaldık.Alışmıştık biz kızımıza Su MinamızaJ 24. haftada herşey çok normal artık bana gelmenize gerek yok dediğinde sanki bütün dünyayı ben taşıyormuşumda omzumdaki yük birden kalktı gibi hissettim.
  Annesinin kuzusu anneciğini hiç üzmedi,baştan sona kadar harika bir hamilelik geçirdim.Kendimi çok özel bir insan gibi hissettim hamilelik döneminde.İçimde onun varlığını hissetmek çok güzeldi.6. aydan itibaren yatarken klasik müzik dinlemeye başladık doğumdan sonrada dinlemeye devam ettik.En çok yunus seslerini duyunca kıpır kıpır hareket ediyordu kuzuların kuzusu.
  Evettttt şimdi Toprak geliyordu gümbür gümbür.Ama Toprağın yanına afilli bir isim daha istiyordum ben.Ve Aras olsun dedim melek aşkımda kabul ettJ Toprak Aras kulağa çok hoş geliyordu.Oğlumla bitmek bilmeyen bir serüvene girdik,sanki günler haftalar bir türlü geçmiyordu.Ona ilk zıbın aldık,sonra da kilot. Aslında önce kilot alınırmış donansın diyeJSonra benim yoğun araştırmalarım sonucunda sevgili Banucumunda alışveriş yaptığı Zeytin burnundan bir mağzadan sadece hastane çıkışı hariç bütün alışverişimizi yapmıştık.Oğluma uygun şık bir hastane çıkışı bulamadım bir türlü,o kadar çok dolaştım ki.Doğumdan sonra ikimizde fıstık yeşili giyelim diye sonunda beğendiğim bir takım buldum. Doğum sepetini babamız hazırlamıştı ,sepeti harika oldu.Becerikli kocam doğum şekerlerini de kendisi hazırladı.Bütün hazırlıklarımız bitmişt.
  Son haftama kadar çalıştım toplamda 10 kilo aldığım için çok hareketliydim sadece botlarımı aşkım giydiriyodu,oğluştan rahat eğilemiyordum.Her ay resim çektirdim,son ay karnım kocaman olmuştu.Sanki basket topu yutmuş gibiydim,incecik bacaklar koskocaman bir karın,yanaklarımda tombulaşmıştı.Son hafta kuaföre gittim epey kalabalıktı,kaç aylık hamilesin diye sordular 7 dedimJnazardan korktuğum için.
  İzne ayrıldığım gün canım bitanecik ablam gelmişti,iyiki gelmiştin ablacığım seni çok seviyorum.Sonra k.validem,k.pederim,aşkitomun abisi ve teyzesi geldi ve doğum ekibimiz tamamlandıJ Doğumdan sonra bir süre yalnız kalmamam için Annemler daha sonra gelecekti.Şunuda belirtmeden geçemiyeceğim kuzunun doğum tarihini amcasının d.gününe seçmiştikJBu yüzden göbek adı mızda amcamızın adıJ
  Son gece geçmek bilmedi bir türlü,6 da kalktık 9 da sezeryana alacaklardı.Hazırlandıktan sonra ben günlüğü son kez bişeyler yazdım.Aşkımın elinde kamera beni çekiyorJValizimiz ve ana kucağımız kapıda bizi bekliyordu,hazırlandık ve yola çıktık.
  Şimdi bekleme süreci hastanede başlamıştı.Sonda ve lağmandan korkuyordum,allahtan doktorum gerek duymadığı için ikisinden de kurtulmuştum.Ve o an gelmişti,sedyeye yatırdılar bonemi taktılar kuzumuza kavuşmaya gidiyorduk o ana kadar ben çok neşeliydim.Baktım ablam orda kaldı bir dugusallaştım abla sende gel dedim.Ablam ben ve melek aşkım 2 tanede görevli bindik asansöre.Pat asansörde kaldıkkkkkkk.Ben bildiğim bütün duaları okuyorum bu işte bir terslik var,uğursuzluk var diye de içimden geçiriyorum.görevli kadında 6 yıldır burdayım ilk defa asansörde kalıyorum demez mi ben iyice korktum.Neysek asansör hapsimiz çok sürmedi.Bir baktım ablamla aşkım asansörün öbür tarafında kaldı ayrılık anı gelmişti.eşim sedyesi süren görevliye eşimi öpebilirmiyim dedi.Sedyeyi eşime doğru geri getirdi kadın, öptü ve kapı kapandııııııJ
  Karar anıJgibi kaldık mı oğlumla başbaşa,kenarda bekliyorum,duvarlar yeşil,baktım sedyede birisni götürüyorlar onu görünce bir ürperdim,sonra çok güleç bir hemşire beni aldı sohbet ederek ameliyat masasına yatırdı.Bir baktım pire gibi bir sürü görevli hızlı hızlı bişeyler yapıyorlar.Birisi serum takıyo,öbürü kalbime bişeylerler takıyo o hareketlilik beni korkuttu ilk defa korktum.Sonra anestezi doktorum geldi bana iltifatlar etmeye başladı ama sesim titriyo korkudan.Sonra daha neşeli bir ses nihayet doktorum gelmişti.Önce delikanlının göbek adı ne olacak dedi bende hem eşimin hemde abisinin adını söyledim olmaz ölye bu çocuğun kaç tane adı olacak dediJo zaman abisinin adı olsun dedim.tamam o zaman uyku zamanı dedi,ayaklarım çok üşüdü dedim,çarşafla örttü başka bişey istiyomusun dedi,hayır deyince iyi uykular dedi.Saate baktım 10:25 ti ve etraf karardıJ
  Sırtım ağrıyor hemde çok feci,oğlum nasıl diyorum cevabı duyamadan uyuyorum.Sanırım bir süre sonra yine oğlum nasıl diyorum cevabı yine duyamıyorum.Saat 11 i geçiyordu kendime geldim.Ameliyathanedeyim hala ,yan yatmak istiyorum,sırtım çok ağrıyo,yatamazsın ağrın olur diyo hemşire olsun diyorum ve yan yatarak odaya çıkıyorum.Aşkımın sesini duyuyorum çok güzel bir oğlumuz oldu,şimdi saçlarını tarıyorlar diyor.Tarağa gelecek kadar uzun saçları var diyor.
  Veeee buluşma anıı,bataniyede minik bişey sarılı hemşire odaya geliyor.aman allahım ne kadar tatlı bişey bu böyle minicik.Yanıma veriyorlar,öpüyorum ve başlıyor ağlamaya.Ben biraz şaşkın birazda narkozun etkisi var üzerimde.Sonrasını kameradan izliyorum,net hatırlamıyorum çünkü.Benden sonra hemşire babasına da verelim diyo,her izlediğimde kıskanıyorum,nasıl konuşuyor aşkım oğluyla onda benden daha çok kalıyorLve uzun uzun seviyor,konuşuyor oğluyla.Hemen sütüm geldi ve minik ağzıyla emmeye başladı kuzum.Doğumdan sonra çok az ağrım oldu,aynı gün tek başıma yataktan kalkıp yürüdüm canım çok tatlı olduğu için yardım ederken bir yerimi acıtırlar diye kendim kalktımJdiğer hastalar refakatçılarıyla yürüyordu ben yalnızJGazımıda 8 saat sonra çıkardım ve o gün hayatımıza bir gaz girdi pir girdiJ
  Şimdi 10 aylık oldu kuzuların kuzusu canımın öbür yarısı,Allahıma bin şükür onu bize verdiği için.Ben hayatımda böyle güzel bir duygu tatmamıştım,bu kadar muhteşem bir güzellik görmemiştim,bu kadar pamuk el tutmamıştım,bu kadar harika gülen bir bebek görmemiştim,bu kadar mis kaka kokmamıştımJ Birisi gaz çıkarınca hiç bu kadar sevinmemiştimJHenüz 2 aylıkken bir yere gidiyoruz sen araba koltuğunda uyuyorsun bende elimi koltuğuna dayamışım,bir baktım birisi elimi tuttuJben böyle bir duygu yaşamadım anneciğim daha önce bu anlatılamayacak kadar eşsiz bir duyguydu.Sana hamileyken de bir gün rüyamda seni görmüştüm o duyguyu o zamanda yaşamıştım.
  İyiyki varsın canımın öbür yarısı,minik aslanım,böceğim,balım,kuzumm
  Seni o kadar çok seviyorum ki oğlum uykunda bile özlüyorum,yok böyle bir sevgi yok bunun tarifi,eşsiz bir güzelliksin canım oğlum.
   
 4. 8 Nisan 2010
  Konu Sahibi : AYN
 5. areen

  areen Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  889
  Beğenildi:
  55
  Ödül Puanları:
  113
  ayn cım ne kadar güzel yazmışsın canım ya vallahi çok özendim sana..........
  canım benim yakışıklı oğluna,sana ve eşine sonsuz mutluluklar diliyorum.... Allah mutluluğunuzu hiç bozmasın Herşey gönlünüzce olsun kocaman öpüyorum seni ve oğluşunu................
  MUTLU YILLAR......
   
 6. 8 Nisan 2010
  Konu Sahibi : AYN
 7. mavrulam

  mavrulam Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  6.769
  Beğenildi:
  801
  Ödül Puanları:
  153
  Bıkmadan üşenmeden okudum valla...
  Ne güzel anlatmısın duygularını...
  Darısı benim de başıma inşallah kaydirigubbakcemile3
  Allahım mutluluğunu hiç bozmasın kat kat arttırsın inşallah :asigim:
   
 8. 8 Nisan 2010
  Konu Sahibi : AYN
 9. AYN

  AYN SİDİKLİ Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.495
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  pamuğum canım benim
  çok teşekkür ederim
  aminn allah kimsenin mutluluğunu bozmasın
  bende kocaman öpüyorum seni
   
 10. 8 Nisan 2010
  Konu Sahibi : AYN
 11. areen

  areen Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  889
  Beğenildi:
  55
  Ödül Puanları:
  113
  ofiste ağlattın vallahi beni :'( nekadar duygulu ve güzel anlatmışsın canım ya sanki okumadım sen karşımda oturup bana anlatmışsın gibi hissettim..... doğum yapmaktan korkan ve bu dünyaya kesinlikle bebek getirmem diyen benim bile kanıma girdin valla evlenir evlenmez bebek yapıcam bende................
  benimde bebeğim olsun istiyorum yaaaaaaaaaaa çok özendim çoooooooooook...............
   
  Son düzenleme: 8 Nisan 2010
 12. 8 Nisan 2010
  Konu Sahibi : AYN
 13. AYN

  AYN SİDİKLİ Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  1.495
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  canım benimm çok sağol
  allahım sana da sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
  inan dünyan değişecek

  pamuğumm canım dilerim en kısa zamanda bu muhteşem duyguyu tadarsınn
   
 14. 8 Nisan 2010
  Konu Sahibi : AYN
 15. montesori

  montesori metin's and kaan's mother Pro Üye

  Katılım:
  13 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  4.059
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  148
  ne güzel yazmıssın eline yüregine saglık duygularıma tercüman olmussun
   
 16. 8 Nisan 2010
  Konu Sahibi : AYN
 17. papatya16

  papatya16 Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  5 Haziran 2007
  Mesajlar:
  3.875
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  146
  Çok güzel dile getirmişsiniz duygularınızı...gerçekten tarif edilemiyecek bir duygu bu.Daha karnımıza düştüğü anda onlarla mutlu olup onlarla üzülüyoruz...Allah isteyen herkese nasip etsin inş...Size de yavrunuzla nice nice güzel sağlıklı mutlu seneler nsip eylesin...paşanızın yeni yaşı kutlu olsun......
   
 18. 8 Nisan 2010
  Konu Sahibi : AYN
 19. isolde

  isolde sadece kızım.... Üye

  Katılım:
  3 Mart 2009
  Mesajlar:
  11.892
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  196
  vay beeee okurken hi bitsin istemdim..
  ne güzel ne özelduygularmış bunlar..
  valla ağlayarak okudum yaaaaa..
  rabbim inşallah bu duyguları bizede tattırır..