oğlumda çocukluk astımı var

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve elakerem tarafından 7 Kasım 2010 başlatılmıştır.

7 Kasım 2010
    Konu Sahibi : elakerem
  1. elakerem

elakerem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    63
    oğlum 1 yaşında bronşit oldu ve astıma çevirdi çocuğunda bu rahatsızlık olanlardan önerilerini bekliyorum

2. 7 Kasım 2010
  3. devran_26

devran_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim yeğenim oldu onlar ilk başta anlamadılar burdaki dr larda astım demedi çocuk antibiyotik içmekten bir hal oldu sonunda ankarada bir profa götürdüler çocuğa bütün testler yapıldı alerji testleri falan şimdi daha

4. 13 Kasım 2010
  5. widaco

widaco işte hayat! çağan-ada Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    nası hemen astım dedın anlamadım.bronşıt olduda hastalıgı ıyıce azıp astımamı çevirdi.benım oglum 6 aylıktı hasta oldu.sonra bronşıte cevırdı.hala bu hastlıgı çekiyoruz.bu kış bıraz daha iyi aman nazar deymesın 2 3 aydır bı durum yok ama astıma çevirmemesi yanı ılerlememesi için ugraşıyoruz.buhar makinası aldık.falan işte

6. 13 Kasım 2010
  7. elakerem

elakerem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    63
    9aylıkken başladı ve şu an 4yaşında önceden ateşi çıkıyordu ama şimdi ateş olmuyor.doktorumuz 1yılda üç ve fazlası olunca astım diyoruz dedi.senin çocuğun kaç yaşında.

8. 14 Kasım 2010
  9. widaco

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benım oglum daha küçük tabi.daha 18 aylık.doktorumuz astım demedi.sankı son aylarda biraz kontrol altına aldık gibi.çünkü onceden hasta oldumu hırlaması olurdu mutlaka buhar yapardık falan.şimdi bır iki hasta oldu ama hırlama falan olmadı.aman olmasınlar zaten.senın ogluna da allah şifasını verir işallah

10. 14 Kasım 2010
  11. elakerem

elakerem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    38
    Ödül Puanları:
    63
    teşekkür ederim.aman dikkat et özellikle terine.ter hasta ediyor çocuğu.grip olmamasına dikkat et.inşallah çevirmez.zor bir hastalık.

12. 9 Ocak 2011
  13. fklic

fklic Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba,

Benimde kızımda 4 aylıkken bronşit başladı. Doktorlar akuk boronşit, bronşiyolit,astım teşhişleri koydular. Hatta bir keresinde zatürre başlandıcına kadar ilerledi.
    Bu hastalık esnasında yavrum geceleri en fazla yarım saat uyanmadan uyuyamıyordu. Geceleri geçtim gündüzleri bile 15 dk uyuyp uyanıyordu. O kadar küçük bebeklerin zamanlarının çoğunu uykuda geçirmesi gerek,rken benim yavrum tam derin uykuya geçecekken uyanıyordu çünkü nefes alamıyordu. Sürekli hırıltı, hışıltı, ıslık sesi duyuluyordu. 2 ay boyunca belki 2 gün iyi sonra yine tekrarlıyordu. Kaç kere geceyi acilde geçirdik hatırlamıyorum. 2 defa hastaneye yatırdılar hatta. 1 er hafta hastanede yatırmak zorunda kaldık. Hoş hastaneden çıktıktan sonra bile düzelemedi. Artık okadar çok hırıltısı oluyorduki biz eve nebulizatör almıştık. Yani şu astım ilaçlarının buhar yöntemi ile maskeyle burundan verilmeye yarayan makinalarında aldık geceleri acilde kalmamak için.
    Yavrum 13-14 aylık olana kadar hep böyle devam etti. Kendisi biraz da tombuldu ve açık tenliydi. Doktor astımın açık tenli bebeklerde görülme sıklığının daha çok olduğunu söylemişti.
    Günler böyle geçerken bende duyduğum ve çocuğuma zarar vermeyecek herşeyi deniyordum. Tabi ek gıdalara gçmeye başlamış 8- aylık olmuştu. Bal, zencef,l, ıhlamur vs. veriyordum.
    Çocuğum 1 yaşına basmıştı ama hastalığı hala atlatamamıştık. Birgün bir tv programında basketbolcuydu sanırım Mehmet OKUR adında bir sporcunun annesi katıldı. Aynı benim çocuğumun hastalığının küçükken kendi oğlundada olduğunu ve damla sakızı sayesinde atlattığını söyledi.
    Bu arada bende internetten keçiboynuzununda iyi geldiğini öğrenmiş ve bebeğime hergün kaynattığım keçiboynuzu suyu içirmeye başlamıştım.
    Mehmet OKUR'un annesinin ifadelerinden sonra onun uyguladığı yöntemi denedim. Bunun bir tarifi var biraz bekleniyor. İnternetten araştırınca çıkıyor. Bu yaptığım damla sakızlı karışım ile keçiboynuzu suyu nu hergün içirmeye başladım. Yaklaşık 13 aylık felandı ve yavrum artık atak geçirmiyordu. Ama yine sevinmek istemiyordum. Sonrasında ağır bir girip geçirdi ve bu seferde atak geçirmedi. Hiç ciğerlerine inmemişti bile. Şu an 21 aylık oldu ve 13 aylıktan beri bronşit, astım vs. ile ilgili hiçbir problemimiz olmadı çok şükür. Bunları uzun uzadıya yazdım ki benim çocuğum gibi başka çocuklarada şifa olsun inşallah. Benim yaşadıklarımı başka anneler yaşamasın. Bir sene boyunca uykusuz geceler gündüzler geçirmesinler. Allah evlatlarımızı korusun.

14. 12 Ocak 2011
  15. aypar

aypar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba benimde oğlum 15 aylıktan beri buna yakın bir hastalıkla savaşıyor krup diye bir hastalık gripin arkasından havlar tarzda öksürük geliyor ve hemen tıkanıyor nefes alamıyor hastaneye gidiyoruz adrenelişn veriliyo ve hava alıyo 7 yaşında geçecek diyolar şuan 5 yaşında ama artık bende derman kalmadı kış gelsin istemiyorum o damla sakızı ve keçi boynuzunu nasıl yapıcaz bana yardımcı olursanız çok sevinirim allah herkesin cocuğuna sağlık versin.ç..

16. 12 Ocak 2011
  17. widaco

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hakkatten merak ettım ilk defa duyuyorum damla sakızını.oysakı o kadar cok sordum arastırdım.nası oldugunu nası yaptıgını merak ettım.damla sakızını nası verıyosun bebegıne.rıca etsem yazarmısın.coooook hora gececek ınan

18. 27 Ocak 2011
  19. edamisra

edamisra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba , benim kızımda da alerjik krup var ,5.5 yaşında şuan,, bebekliginden beri cekiyoruz , bu sene anaokuluna başladı iki hafta iyi ise iki hafta hasta , arada iyileşince okula gönderiyorum yani okadar vahim durumdayım bıktıım yoruldum bittim ..denennebilecek bütün yöntemleri denedim . :KK50: