oğlumla dışarı çıkmak

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve lostsun tarafından 6 Kasım 2008 başlatılmıştır.

6 Kasım 2008
    Konu Sahibi : lostsun
  1. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar 4 yaşında bir oğlum var :nazar:ve sağolsun biraz yaramazgamyoncuiremsu.bir yerlere çıkmak gezmeye gitmek tam bir işkence.evden çıkacağımız zaman öncelikle üzerini değiştirme konusunda tam bir savaş yaşıyoruz o krizi atlatınca gittiğimiz yer her neresiyse eve dönmek istemiyor o ayrı bir sorun oluyor.ağlaya zırlaya sokuyorum eve onu.çok hareketli bir çocuk.ve ben artık hiçbir yere gitmek istemiyorum evde de çok sıkılıyorum tabi.evde dursam bi türlü bir yerlere gezmeye gitsen bir türlü.sizlerde de bu sorunu yaşayan varmı?neler yapıyorsunuz yoksa tek bahtsız ben miyim?tşk.
    a.s.

2. 6 Kasım 2008
  3. parxixl

parxixl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ah yaşamazmıyım canım benim oğlumda şuan 5,5 yaşında ve inan ben onunla bunda bir- iki sene önceye kadar dışarıya her çıktığımda sinir krizi geçiriyordum saniye yerinde duramayan bir çocuk yani o gezmek beim burnumdan geliyordu ama şuan gayet rahatım bir arkadaş gibi gidip geliyoruz yani anlayacağın büyüdükce değişiyorlar.Sabır dan başka yapabileceğin bişey yok canım.

4. 6 Kasım 2008
  5. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ben bekarım ama...yaramaz cocugu olan ve gıttıgı yerde rahat olamayan anneler goruyorum.........
    hakkaten zor ısınız....
    ama sevımlıde oluyorlar ılgı gorunce dahada sımarıyorlar...
    allah omrunu ve saglıgını versın

6. 6 Kasım 2008
  7. Zilanur

Zilanur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasim bu durumunu cok iyi anlyiorum diyeceksinki nasil, cocugun yok:)
    simdi benim erkek kardesimde öyleydi aman allahim alisverise gidemezdik birinin evine oturmaya gidemezdik hüperaktiv bir cocuk,
    biz doktora götürüdk ve kardesim tedavi gördü istersen sende bir cocuk doktoruna götür derdini anlat bakalim ne diyecek, biz faydasini gördük allaha sükür insallah sende görürsün

8. 6 Kasım 2008
  9. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    amin teşekkür ederim.dediğiniz gibi bir de ilgi onun üstünde oldu mu tam kabus.Parıl arkadaşımın dediği gibi sabredicem artık.Maşallah onun ki sakinleşmiş biraz.Allah çocuklarımızı sağlık sıhhat versin korusun inşallah.

10. 6 Kasım 2008
  11. zeko

zeko umut €tm€k h€rş€yd1r..... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    uslu çocuk olur mu...bırakta çocukluğunun tadını çıkarsın...okula gidince çocukluk bitiveriyo zaten sorumluluk başlıyo...büyüdükçe değişir zati biraz sık dişini...bakmışın büyüyünce öyle çocuk olmuş parmakla gösterilen...İnşallah Allah hayırlı güzel ömür versin.

12. 6 Kasım 2008
  13. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Bence çıkmayın çok fazla bi yerlere, her gideceğiniz yer anlayışlı olmayabilir. Sonuçta sohbet etmeye gidiyorsunuz ancak sohbetten çok sinirler gerilebiliyor.. Herkes çocuğunuzu sizin kadar sevmez ve herşeyine katlanmaz,birşeyler söylemeseler bile huzursuz olabilirler.. Tabii buda sizi huzursuz eder..

Zor bir durum, Allah kolaylık versin. Çocuğunuzada sağlıklı güzel bir ömür.

14. 6 Kasım 2008
  15. esennil

esennil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim de oğlum 4 kızım 2 yaşında.dışarı çıkacağımız zaman kıyafetlerini veriyorum kendi giyiyo.evdeyken nereye gideceğimizi,neler yapacağımızı.markete gidiyorsak neler alacağımızı,ekstra istediği şeyleri alıp alamayacağımızı konuşuyoruz,anlaşıyoruz.çıktığımızda kardeşinin elinden tutar yolda ona;onun erkek olduğunu bizi bırakıp giderse kız kardeşiyle kaybolacağımızı söylüyorum.koşmak istediğini biliyorum ama sorumluluk duyup elimizi bırakmıyor.çok sıkılırsa sabretmesini sonrasında istediği bir şeyi alacağımı söylüyorum(çukulata,oyuncak)babasıyla çıktığında çok daha zor bir çocuk oluyo,beni daha çok dinliyo ve daha problemsiz dolaşabiliyoruz.her çocuğun karakteri farklı.eminim sen de en yakın zamanda oğlunla dengenizi kurarsın.

16. 6 Kasım 2008
  17. aynurenes

aynurenes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde oğlumda 2.5 yaşında aynı sorunu bizde yaşıyoruz.çalışıyorum annem bakıyor orda farklı tutum burda farklı çocuk çıldırıyor annem çok serbest bırakıyor ben daha kuralcıyım.bir yere gitmeyi istemiyorum özellikle çocuklu yerlere çıldırıyor tabi bende sinirden çıldırıyorum sinir hastası oldum zaten anasınıfı öğretmeniyim birde o kadar çocuktan sonra hiç sabır kalmıyor yinede sabırdan başka çaremiz yok heralde biran önce büyüselerde rahatlasak..

18. 6 Kasım 2008
  19. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    güzel dilekleriniz için teşekkür ederim..

Maaşallah çocuklarınıza...anlaşmaları çok güzel..

benimkide annemle anlaşıyo dediğiniz gibi o da çok rahat bırakıyor onu.yanlış ama..aynen çocuklu evlerde durum daha da zorlaşıyor.anasınıfı öğretmeni olarak sizlere Allah sabır versin diyorum..

amin canım çok güzel şeyler yazmışsın saol..
    a.s. a.s. a.s.