oğlumu bırakmadım işimi bıraktım

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve nergiz tunalxix tarafından 20 Eylül 2008 başlatılmıştır.

20 Eylül 2008
    Konu Sahibi : nergiz tunalxix
  1. nergiz tunalxix

nergiz tunalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    önümüzdeki ay sonu işe başlayacaktım fakat düşündüm taşındım oğlumu bakıcıya bırakmaya kıyamadım. çok küçücük ben öpmeye kıyamıyorum ya kadın iyi bakamazsa ya bağırırsa ya kucaklamazsa ya tatlı sözler söylemezse vs gibi sebepler yüzünden hiç huzurum kalmamıştı eşiminde başını etini yiyordum uykularım kaçıyordu. evimde de yabamcı birinin olacak olması fikri de hoşuma gitmiyordu. gittim konuştum tazminatımı da aldım. büyütünce gene gel uygun bir pozisyonda gene çalışmak isteriz seninle dediler. o garantiyi de aldım şükür.

1-2 sene idareli gideceğiz ama oğlum koynumda büyümüş olacak. ilk adımını, dişini, ilk kelimelerini herşeyini göreceğim. allah sağlık versin çalışırım inşallah yine.

şuan içim o kadar rahat ki. oğlum da sanki farkında 2 gündür çok daha da tatlı oldu cilve yapıp duruyor bana devamlı.

onun için herşeyimi feda edebileceğimi daha iyi anladım. gerçekten annelik bambaşka bir duyguymuş.

2. 20 Eylül 2008
  3. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Büyük fedakarlık... Annelik bu demekki

4. 20 Eylül 2008
  5. EU1

EU1 Guest

çok iyi yapmışın canım bende yarın kpss ye gircem ve 28 haftalık hamileyim iyi bir puan alsam bile tercih yapmıycam onu başka kollara bırakamam onun annesine ihtiyacı var başkalarına değil

6. 20 Eylül 2008
  7. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    en doğru kararı vermişsin a.s.
    ben hep bakıcıyaa ters bakmısımdır dövermi yemek yedirirmi hep insanın aklı orda kalır

bende bazen eğer cocuğum olursa naparım diyorum da bakmak isterse kayınvalideme rahatlıkla bırakırım olmazsa oturur kendim bakarım

sanki cocuğum olduda ne hayaller kuruyom :mymeka:

8. 20 Eylül 2008
  9. koalayim

koalayim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yaptığın büyük fedakarlık gerçekten
    keşke benim de öyle bir imkanım olsa
    ben de süt kokan kızımı pazartesi bırakıp işe başlayacağım ne yazık ki...
    gerçi ben biraz daha şanslıyım kızıma annemler bakacak hiç değilse aklım kalmayacak...

10. 20 Eylül 2008
  11. zuzu08

zuzu08 yakışıklı erkegim Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    canım en iyisini yapmışsın bende çalışmayı düşünüyodum fakat görümcem bence biraz büyüsün ondan sonra çalışırsın dedi ben 8 aylıkken annem baktı oğlumun emekleyişini hareketlerini hiç bir şeyini doğru dürüst göremedim çalışma dedi bana pişman olursun dedi

12. 20 Eylül 2008
  13. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    ben de 1 sene ücretsiz izin aldım seneye eylülde başlayacağıö işe oğlum 1,5 yaşında olacak en güzelini yapmışsın sonradan keşke demektense

14. 20 Eylül 2008
  15. nergiz tunalxix

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    başta üzüldüm 11 yıl çalıştıktan sonra evde nasıl duracağım diye. 7 aydır da özlemiştim aslında çalışmayı. ama en doğrusunun bu olduğuna karar verdim. para kazanılır ama kaybettiğim anları bir daha kazanamam.

16. 20 Eylül 2008
  17. nergiz tunalxix

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benim annem bakabilecek olsa bir nebze de olsa içim rahat olurdu ama durumu uygun değil malesef. o açıdan şanslısın gerçekten

18. 20 Eylül 2008
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende öyle yaptım güya eylülde çalışmaya başlıyacaktım ama iki sene düşünmüyorum.işimde çok iyiydi bir sürü kişinin hayal edeceği kadar ama olsun kıyamıyorum anname bile bırakamıyorum komşu bile olduğumuz halde