Oğlumu kötü alışkanlığından nasıl vazgeçirebilirim.

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve _ErFa_ tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : _ErFa_
  1. _ErFa_

_ErFa_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar oğlum yaklaşık 1 yaşında..2 haftadır ellerini dişlerini sıkarak kafasını sallıyor.Hani sinirlenince yaparız ya.Bunu oyun olarak yapıyo ama ben çok kızıyorum tik olarak kalacak diye.Millet bu yaşta bu ne sinir diyo:))Önce kızdım olmadı,görmezden geldim olmadı.Sizin başka öneriniz varmı ne yapabilirim.

2. 15 Ekim 2010
  3. seldus

seldus ♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    :)))) canım yazını okuyunca önce bir güldüm sonra da deriiiin bir offf cektim:KK43:((( aynı sey benimkine de var ve benimki bazen avuclarının arasına beni de alıyor var gücüyle sıkıp kafasını saga sola sallayarak bagırıyor:KK43:(( sonra da gülüyor..ben üzerine hiiiç gitmedim suan biraz azaldı bu hareketi ama yeini baska seyler aldı maalesef :KK43:(( elimden geldiğince sabırlı davranmaya calısıyorum ..uyumuyor hiiiç sabah 8 de ayaktayız öğlen 12ye kadar fink atıyor evde heryer heryerde hiiç sesimi cıkarmmıyorum dagıtsın belki vazgecer diye ama yook..uyutmaya alısıyorum uyuyor ama tam tamına 12 dakika 2 haftadır böyle devam ediyor sonra da gece 12ye kadar anamı aglatıyor evde..dün gene sinir krizleri geçirip balkonda saatlerce agladım:KK43:(((( saat 10 da yatak odasına gectik belki bizle birlikte uyur diye ama ne mümkün gece lambasının önüne geçip elleriyle tavana gölgeleler yapıp saatlerce oynadı:))))her hareketleri sevimli komik oluyor tamam canlarımız ciğerlerimiz ama en azından ben kendi adıma konusayım dinlenmek istiyorum...biraz uyusa en azında öğlen 1 saat buna bile razıyım...diyorlar ki bebeğe yapma hayır demeyin ama ne mümkün valla su son günlerde evde tek kullandıgım kelime oğğlum noolur yapma hayır yusuf gel oluyor..gerçi beni hiiiç ama hiiiç dinlemiyor ve anlamıyor hayıır deyince eliyle parmagını sallayıp sinirli sinirli bakıp işine devam ediyor...:gitme:

4. 15 Ekim 2010
  5. optimist_balim

optimist_balim bebeiş on the kuciş Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    acaba bu hareketleri başkalarından gördükleri için mi yapıyolar çocuklar sünger gibidir çevrelerinde gördükleri herşeyi emerler taklit ederler şimdi davranışlarımızı ilerde de sözlerimizi fln onun yanında babası yada amcası dayısı birisi bu şekilde sinirlendi mi acaba akılları erdikçe dünyayı tanıdıkça değişik huyları çıkıyor maalesef

6. 15 Ekim 2010
  7. seldus

seldus ♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bizimkinin birinden görmüş olması pek mümkün değil cünkü 2 senedir evliyim eşimle dha bir gün sinirlenip o şekilde dişlerini sıktıgını görmedim.... ben de zaten sinirlensem bile onun yanında hiiiç belli etmem ona karsı hep sabırlıyız anlamadık neden öle yapıyor ???? sanırım kendince oyun zannediyor onu..

8. 15 Ekim 2010
  9. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    1 yaş artık farkındalığın arttığı,bireyin bağımsz bir kişilik olduğunu anlamaya başladığı bir dönem.Sinirini dışarı vurmasına izin verin,dikkatini başka yöne çekin,olumsuz davranışın üzerinde durmayın.2 yaş sendromuna hazırlık bunlar her zaman olmaz ara ara gelir...Konuşmaya başladıkları zaman düzeliyor,korkmayınyerimseniben

10. 16 Ekim 2010
  11. kuzularim

kuzularim derya&emir Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    88
    canım sana kesınlıkle katılıyorum ve bu hareketı nerdeyse butun bebekler yapar ve kandılerınce tepkı verıyolar üzerınde durmamak lazım.

12. 16 Ekim 2010
  13. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    benim kızımda yapıyor hemde marifet sanıyor bu yaptığınıda ama benimkinin suçu yok suç annesinin:))ben biraz sinirli bir insanım elimde değil troid hastasıyım:KK43:(en kötü ve en şiddetli yan etkisi:KK43:( ne kadar dikat etsemde o kaptı bunu benden biz ilk zamanlar hoşumuza gitti diye güldük biraz ama büyük hata yaptık tabi oda bunu marifet sandı..:)) sonra hasta oldu kızım sesi kısıldı ve bunu yapamz oldu çünkü kendini sıkarken bağırıyodu bide cimcime kızıyomuş ya hani:)unuttu derken şimdi gene başladı artık görmezden geliyoz tepki vermiyoz ama çok tatlı oluyor o an itiraf ediyorum
    bakalım ne zamana kadar yapıcak..

14. 16 Ekim 2010
  15. _ErFa_

_ErFa_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Evet o konuda çok haklısın.İlk yaptığında babası gülüyordu o da şirinlik olsun diye tekrarladı.Gerçekten çocuklarımızın hareketlerine verdiğimiz bir anlık tepki çok önemli sonradan ne kadar tavır koyarsan koy umursamıyorlar.Bide dikkat ettim tek başına oynarken yapmıyor birlikte bişey yaparken onun yüzüme bakıp konuşurken yapıyor.Bakalım ne zaman unutacak.

16. 16 Ekim 2010
  17. _ErFa_

_ErFa_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet canım doktorumuzda hayır kelimesini yasakladı.Bu zamanlar için daha erken olduğunu söyledi.Hayır kelimesi sert ve kesin bi cvp olduğu için inatlaşmalarına neden oluyomuş.Onun yerine o cız,o pis eğ gibi daha yumuşak kelimeler kullanmak gerekiyomuş ama dediğin gibi bu sözleri takmıyo.Bu gece lambasıyla tavana gölgeler yapma bizdede var bide şu seni seni gibi parmak sallama yokmu beni bitiyor çok tatlılar çoookk:)))

18. 16 Ekim 2010
  19. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    demek her bebegin buna benzer davranisi oluyomus. bizimki de kafasina vuruyo. olmadi kafasini petege, yere, benim kafama yani nere denk gelirse oraya vuruyo. dr ye sorduk ustune gitmeyin gormezden gelin dedi. su siralar bi nebzede olsa azaldi ama hala devam ediofisfisfis